TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал се поќелав, по новата фотографија му предлагаат да го направи она што го направи Агаси

Во Центар - 08.12.2023

Легендарниот шпански тенисер Рафаел Надал веќе подолго време има проблем со опаѓање на косата, но најновите фотографии покажуваат дека Шпанецот станува се поќелав. Неодамна најави дека по повредата наскоро ќе се врати на терените, а во меѓувреме ...

Надал: Има големи шанси да ми биде последна година во кариерата, може ќе играм само…

Дерби

Надал: Следната година можеби ќе биде моја последна во кариерата

Телма

Надал изјави дека постои можност 2024 година да биде последна во неговата играчка кариера

А1 On

ВИДЕО | Надал: Големи се шансите 2024 година да биде моја последна во кариерата

Слободен Печат

Надал: Ова најверојатно ќе биде моја последна сезона!

Sport 1

Рафаел Надал емотивно: Веројатно ова е мојата последна сезона! (ВИДЕО)

SportSport

Спортклуб Во Центар Во Центар Спортски

Надал ќе игра во Мелурн, Кирјос неизвесен

Спортклуб - 07.12.2023

Двократниот шампион Рафаел Надал е ставен на списокот за настап на тенискиот грен-слем турнир Австралија опен во Мелбурн, по пауза од речиси една година поради повреда. Надал (37) кој е надвор од терените откако го повреди колкот лани во Мелбурн ...

Надал нема да биде закана за Ѓоковиќ на РГ?

Во Центар

„Надал нема да му биде закана на Ѓоковиќ на Ролан Гарос“

Екипа

Надал: Сакам да бидам конкурентен кога ќе се вратам

MakPress - 07.12.2023

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изјави денеска дека сака само да „биде конкурентен“ кога во јануари ќе се врати на тенискиот турнир во австралискиот град Бризбејн, една година откако го одигра последниот натпревар.

Надал сака да биде конкурентен следната сезона

Република

(ВИДЕО) Надал: Сакам да бидам само конкурентен кога ќе се вратам во јануари

Frontline