TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетници повредени во сообраќајка во Битола

Курир - 25.10.2021

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка“ и ул.„Смилево“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Двајца малолетници повредени во тешка сообраќајка во битолско

Centar - 25.10.2021

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка“ и ул.„Смилево“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Малолетник со тешки повреди заврши во битолската болница, откако автомобил удрил во мопедот со кој управувал

Скопје1 - 25.10.2021

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка“ и ул.„Смилево“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Сообраќајна несреќа во Битола меѓу возило и мопед – две лица повредени

ТВ21 - 25.10.2021

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка“ и ул.„Смилево“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Тешко повредени моторциклист и сопатник во сообраќајна несреќа во Битола

Сител - 25.10.2021

На 24.10.2021 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка“ и ул.„Смилево“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Тешко повреден мотоциклист во Битола, се судрил со кола

МКД - 25.10.2021

Едно лице потешко, а едно полесно се повредени во сообраќајка што се случила синоќа во Битола на крстосница од ул.„Широка“ и ул.„Смилево“ помеѓу патничко возило „фолксваген поло" со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Двајца малолетници повредени во сообраќајка во Битола

Локално - 25.10.2021

Вчера во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка” и ул.„Смилево” во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген поло” со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.Р.

Тешка сообраќајка во Битола: Моторциклист заврши со тешки повреди

Press24 - 25.10.2021

42-годишник од Битола и малолетник се тешко повредени во Битола откако во нив налетал „фоклсваген поло“. -Вчера во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Широка“ и ул.

Патничко возило „сузуки свифт“ удрило во пешакот С.А.(72) од Битола

Опсервер - 24.10.2021

На 22.10.2021 во 09.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Филип Втори Македонски“ и ул.„Столарска“ во Битола, патничко возило „сузуки свифт“ со битолски регистарски ознаки, управувано од С.М.