TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот човек на Твитер: Никогаш нема да понудиме опција за уредување твитови (ВИДЕО)

Канал5 - 17.01.2020

Извршниот директор на Твитер, Џек Дорси се огласи за да одговара на барањата на корисниците на оваа социјална мрежа. Поточно, од основањето на Твитер, тие бараат опции за уредување на постовите, а компанијата отсекогаш ја избегнуваше оваа тема или ...

Полицијата го крие убиецот на Тупак

Репортер - 17.01.2020

Филмскиот продуцент Мајк Дорси, кој последните седум години работел на случајот со убиството на популарниот американски рапер во деведесетите години, Тупак Амару Шакур, вели дека полицијата во Лос Анџелес го знае убиецот, но намерно спречува ...

Директорот и ко-основач на Twitter Џек Дорси одговара на интересни прашања за мрежата на Q&A со Wired

Smartportal - 17.01.2020

Дел од прашањата се поврзани со копче за измена на објавените твитови, регулацијата од страна на државата на друштвените мрежи, зошто уште има лимит на големината на твитовите и слично Ко-основачот и извршен директор на Twitter, одговараше на ...

Џек Дорси е дециден дека Twitter ќе биде без опција за уредување на твитови

Телефони.мк - 16.01.2020

Откако се појави и стана популарен во светот Twitter не промени многу во својот изглед и опциите. Корисниците од почетокот сакаа да се воведе опција за уредување на веќе објавен твит, со цел да се избегнат непријатни ситуации.