TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што може да укаже дека претерувате со газираните пијалоци?

ТВ21 - 30.09.2023

Можеби е време да размислите за намалување или намалување на газираните пијалоци. Општо е познато дека газираните сокови не се најздравиот избор во светот на сокови. Од зголемен ризик од кардиоваскуларни болести до расипување на забите до дебелина, ...

Постојано планирате, ама никако не се осмелувате:Првите нешта што му се случуваат на телото кога ќе се откажете од ...

Вечер Прес - 29.09.2023

Кофеинот, супстанца која се наоѓа во многу пијалоци и прехранбени производи, е составен дел од секојдневниот живот на повеќето луѓе низ светот. Приближно 85 проценти од возрасните Американци редовно консумираат кофеин, честопати повеќе пати на ден, ...

Зрната кафе можат да бидат многу здрави, дознајте ги интересните нутритивни придобивки

Курир - 28.09.2023

Цело зрно кафе може да направи многу повеќе од свареното кафе на кое сме навикнати денес. Кафето што го пиеме, всушност, е исто како натопени зрна, бидејќи сè најдобро и најздраво од него е во талогот.

Колку кафе е премногу кафе?

Независен - 28.09.2023

Кафето е поврзано со многу здравствени придобивки, но повеќето од ризиците доаѓаат од кофеинот. Иако одредена количина на конзумирање кофеин може да биде безбедна, па дури и потенцијално корисна за нашето здравје, преголемото консумирање не многу ...

Кафе или чај: Кој пијалок е подобар за вашето здравје?

Попара - 28.09.2023

Кафето и чајот се два од најпопуларните пијалоци во светот, ценети поради нивните богати вкусови, стимулирачките ефекти и удобноста што ја носат. Покрај нивниот вкус и мирис,истражувањата покажаа дека тие нудат и голем број здравствени придобивки.

Кафе или чај: Кој пијалак е подобар за вашето здравје?

Курир - 28.09.2023

Кафето и чајот се два од најпопуларните пијалоци во светот, ценети поради нивните богати вкусови, стимулирачките ефекти и удобноста што ја носат. Покрај нивниот вкус и мирис,истражувањата покажаа дека тие нудат и голем број здравствени придобивки.

Зрната кафе можат да бидат многу здрави, дознајте ги интересните нутритивни придобивки

Вистина.мк - 29.09.2023

Цело зрно кафе може да направи многу повеќе од свареното кафе на кое сме навикнати денес. Кафето што го пиеме, всушност, е исто како натопени зрна, бидејќи сè најдобро и најздраво од него е во талогот.

Целите зрна кафе можат да бидат многу корисни за организмот

Нетпрес - 29.09.2023

Цело зрно кафе може да направи многу повеќе од свареното кафе на кое сме навикнати денес. Кафето што го пиеме, всушност, е исто како натопени зрна, бидејќи сè најдобро и најздраво од него е во талогот.

Што може да укаже дека претерувате со газираните пијалоци?

Zoom - 30.09.2023

реклама Можеби е време да размислите за намалување или намалување на газираните пијалоци. Општо е познато дека газираните сокови не се најздравиот избор во светот на сокови. реклама Од зголемен ризик од кардиоваскуларни болести до расипување на ...