TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три хороскопски знаци кои имаат неверојатна среќа во љубовта

Канал5 - 14.03.2018

Три хороскопски знаци имаат среќа во љубовта и секогаш се помеѓу нај вљубените и најсреќните луѓе каде и да се наоѓаат. Бик Биковите се среќни добитници во овој круг. Нема да добијат главна премија на Лото, но затоа ќе одберат партнерка за медал .

Кој месец во 2018 година ќе биде најлош за секој хороскопски знак

Женски магазин - 14.03.2018

Понекогаш колку и да сакаме да ги избегнеме непосакуваните ситуации, ѕвездите ни наметнуваат проблеми и лоши периоди. Дознајте кој месец ќе ви биде тежок и бидете подготвени да се соочите со потешкотиите.

Ова е најмудриот хороскопски знак, него никој не може да го излаже

Press24 - 14.03.2018

Неговите интелектуални способности, желбата за знаење и откривање го прават најмудриот хороскопски знак. Искрен е, нескротлив и помалку ексцентричен. Тоа е Водолијата. Водолијата е најпозната по својата независност, па е тешко да ја ограничите или ...

Дневен хороскоп СРЕДА (14.3.2018)

Убавина и Здравје - 14.03.2018

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Пред Овните е тежок работен ден, затоа што ќе мораат да се соочат со пропустите од минатото. Бидете максимално смирени и фокусирани и нема да имате поголеми компликации.

Овие три хороскопски знаци се најшармантни

Sky - 14.03.2018

Овие три знаци во хороскоп се најшармантни и нема лице кое не можат да го разоружаат. Вага: Многу луѓе им се восхитуваат на вагите. Нивната личност може да се опише како сончев зрак кој внесува топлина и светлина каде и да се појави.

Нивната љубов е најсилна: Овие два знака ја имаат најдиеалната астролошка комбинација

Сител - 13.03.2018

На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано или не, во прашање се Вага и Лав. Тие дваца се најинтересна комбинација во хороскопот, а посебно е добро ...

ТУРБУЛЕНТЕН ЉУБОВЕН ПЕРИОД овие денови ги чекаат 4 хороскопски знаци

Женски магазин - 13.03.2018

Следниве четири хороскопски знаци добро треба да го прочитаат предвидувањето на ѕвездите кои им го донесуваат за март! Вага – Вагите до крај на март ќе остварат успеси на професионално поле.

Зошто сите други ѝ завидуваат на Вагата?

Среќа.mk - 13.03.2018

Живееме за рамнотежа и хармонија во сите аспекти на нашето постоење, од љубовниот живот до работа. Еве зошто сите други знаци на зодијакот ѝ завидуваат на Вага: 1. Баланс Луѓето просто се собираат околу нив кога тие имаат проблеми, бидејќи се во ...

Пронајдете ја сродната душа според хороскопскиот знак

Exclusive.mk - 13.03.2018

Овен За Овните, сродната душа е родена во знакот Риби. Тие се силни и независни личности кои точно знаат што сакаат. Рибите се љубезни и грижливи емпати кои секогаш се тука за оние кои ги сакаат.

(ФОТО) Тие освојуваат и најтешки „тврдини“:Три знаци пред кои нема рамнодушни!

Екран - 13.03.2018

Овие три знаци се најшармантни во хороскопот и нема лице кое не можат да го „разоружат“… Терезија Многу луѓе се восхитуваат на шармот на Терезиите. Нејзината личност може да се опише како зрак сонце кој внесува топлина и светлина каде и да се појави.

Овие три хороскопски знаци не се „скроени“ за долга врска!

Таратур - 13.03.2018

Скоро е јасно дека секој од нас може да има здрава и сериозна врска, дури и ако тоа не е типично за вашиот хороскопски знак. Секако секој знак си крие особини кои го прават едноставен, но тоа не значи дека можеме во целост да го идентификувам со ...

ХОРОСКОП: Oвие знаци секогаш имаат среќа во љубовта

Женски магазин - 14.03.2018

Биковите во наталната карта ја имаат Венера во Бик, умеат да дадат многу во љубовта, но истовремено ја имаат таа среќа, љубовта често да им биде возвратена. Венера во Бик ја буди сензуалноста, ја зголемува чувствителноста, чувството на допир, ...

Нивната љубов е најсилна: Овие два знака ја имаат најдиеалната астролошка комбинација

Press24 - 14.03.2018

На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано или не, во прашање се Вага и Лав. Тие дваца се најинтересна комбинација во хороскопот, а посебно е добро ...

Овие три хороскопски знаци не се „скроени“ за долга врска!

Скопје24 - 13.03.2018

Скоро е јасно дека секој од нас може да има здрава и сериозна врска, дури и ако тоа не е типично за вашиот хороскопски знак. Секако секој знак си крие особини кои го прават едноставен, но тоа не значи дека можеме во целост да го идентификуваме со ...

Астролошко совршенство: Хороскопска двојка која никогаш нема да се раздели

Скопје24 - 14.03.2018

На некои парови ѕвездите им предвидуваат дека засекогаш ќе бидат во љубов. За оваа астролошка комбинација велат дека е нераскинлива. Очекувано, или не во прашање се Лав и Вага. Тие двајца се најинтересна комбинација во Зодијакот, а посебно е добар ...