TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несторовски и Пандев: Сакаа да го тргнат Ангеловски од химната!

СуперСпорт - 08.04.2021

Македонските репрезентативци Горан Пандев и Илија Несторовски во изјава за „360. степени“ кажаа дека луѓето од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) побарале во химната да го нема Игор Ангеловски.

ФФМ промовираше дел од навивачката химна за Европското првенство (Видео)

Дерби - 08.04.2021

Од Фудбалската федерација на Македонија во текот на денешниот ден промовираа дел од навивачката химна која ќе се слуша за време на настапите на Европското првенство што ќе се одигра ова лето.

(Видео) “Одиме на Европско“ – официјална химна на македонските фудбалски херои за Еуро 2020

ММС - 08.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација со победата над четирикратниот светски првак Германија пред една недела покажа каква атмосфера владее помеѓу играчите кои, како и нас, едвај чекаат да заиграат на своето прво историско Европско првенство.

Авторите на химната за Македонската фудбалска репрезентација демантираат дека Сејдини реагирал за содржината на ...

Порта - 08.04.2021

Фудбалската федерација и претседателот Муaмед Сејдини побарале од авторите името на селекторот Игор Ангеловски да не се споменува во химната посветена на учеството на националниот тим на Европското првенство.

„Одиме на ЕП“, официјална химна на Македонија за ЕВРО 2020

OhridNews - 08.04.2021

Македонската фудбалска селекција, летово, за прв пат ќе биде дел од европскиот репрезентативен крем и ќе учествува на Европското првенство, кое ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули. По тој повод, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), во соработка ...

Сејдини барал бришење на селекторот од химната за Евро2020! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2021

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Муамед Сејдини кој пред неполн месец беше реизбран за прв човек на македонскиот фудбал скандалозно побарал да се избрише селекторот Игор Ангеловски од химната која е снимена за ...

ВИДЕО: Претседателот на ФФМ барал да се тргне селекторот Ангеловски од навивачката химна

Слободен Печат - 08.04.2021

Фудбалската федерација на Македонија денеска ја презентира дел од навивачката химна во пресрет на настапот на фудбалерите на Европското првенство. Но, како што пишува „360 степени“, еден стих од песната не му се допаднал на претседателот на ФФМ, ...

ФФМ објави химна за македонските херои!

СуперСпорт - 08.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација се подготвува полека за Европското првенство (ЕП), кое ќе се одржи летово, а за првпат ќе се вее македонското знаме на големото натпреварување во јуни.

Нова навивачка химна за фудбалерите, „Одиме на Европско првенство“

Спортклуб - 08.04.2021

Македонија го живее најубавиот период во својата фудбалска независност. Нашата фудбалска репрезентација игра одлично, одигравме добри квалификации за ЕП, успеавме да се пласираме за прв пат на континенталниот шампионат преку Лигата на нации, а и во ...

ФФМ објави дел од новата химна што се подготвува за Македонија на Европско (ВИДЕО)

365 - 08.04.2021

Се ближи јуни и првиот настап на македонската фудбалска репрезентација на Европско првенство, ама еуфоријата веќе е присутна (особено по победата над Германија). Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), пак, има намера дополнително да ја подгрева ...

„Одиме на Европско првенство“ – се подготвува навивачка химна за Македонија! (ВИДЕО)

SportMedia - 08.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација ќе добие навивачка химна, по повод пласманот на Европското првенство, најавија од ФФМ. На официјалната Фејсбук страница, има дел од химната која можете да ја слушнете подолу.

“Одиме на Европско“ – официјална химна на македонските фудбалери за Еуро 2020

Gostivarpress.mk - 08.04.2021

Македонската фудбалска репрезентација на големо се подготвува за Европското првенство, кое ќе се одржи летово во јуни. Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) подготви химна за македонските херои, краток исечок од нумерата која често ќе ја ...

(ВИДЕО) Скандал: Претседателот на ФФМ барал да се тргне селекторот Мрме од химната за Европско

360 степени - 08.04.2021

Репрезентативците Горан Пандев и Илија Несторовски, во изјави за „360 степени“, велат дека се изненадени од ваквото барање на ФФМ, кое го сметаат за срамно и некоректно За да го превенираат објавувањето на сторијата на „360 степени“, од ФФМ пред ...

„Одиме на ЕП“, официјална химна на Македонија за ЕВРО 2021

Нова ТВ - 08.04.2021

Македонската фудбалска селекција, летово, за прв пат ќе биде дел од европскиот репрезентативен крем и ќе учествува на Европското првенство, кое ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули. По тој повод, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), во соработка ...

ВИДЕО: „Одиме на Европско првенство“- слушнете дел од новата навивачка химна за фудбалските херои

Курир - 08.04.2021

Слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација посветена на фудбалските херои и нивниот настап на UEFA EURO 2020. -Наскоро…„Одиме на Европско првенство“ 🎙…со Барди и Адеми…немаме проблеми, секогаш во нови победи! 🎙…Сложни сме и со ...

„Одиме на Европско првенство“: Дел од новата навивачка химна за фудбалските херои

Република - 08.04.2021

Слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација посветена на фудбалските херои и нивниот настап на UEFA EURO 2020. -Наскоро…„Одиме на Европско првенство“ 🎙…со Барди и Адеми…немаме проблеми, секогаш во нови победи! 🎙…Сложни сме и со ...

Несторовски и Пандев: Побарано беше делот со „Мрме“ да го нема во химната

Спортски - 08.04.2021

Продолжува во јавниот конфликт помеѓу Фудбалската федерација на Македонија и репрезентативците. Денес во изјава за „360. степени“ , Горан Пандев и Илија Несторовски зборуваат дека од ФФМ побарале во текстот на химната да не се споменува „Мрме“.

Скандалозно: Шефот на ФФМ, Сејдини, барал од навивачката химна да се избрише селекторот Ангеловски

Expres - 08.04.2021

Скандал пред настанот организиран Фудбалската федерација на Македонија на кој била презентирана навивачката химна во пресрет на настапот на фудбалерите на Европското првенство. Скандалот се случи откако, како што пишува „360 степени“, еден стих од ...

(ВИДЕО) „Одиме на ЕП“ – официјална химна на Македонија за ЕВРО 2021

iPortal - 08.04.2021

Македонската фудбалска селекција, летово, за прв пат ќе биде дел од европскиот репрезентативен крем и ќе учествува на Европското првенство, кое ќе се одржи од 11 јуни до 11 јули. По тој повод, Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), во соработка ...

Претседателот на ФФМ Сејдини барал да се тргне селекторот Мрме од химната за Европско

Фокус - 08.04.2021

Фудбалската федерација на Македонија нарачала химна со која ќе се бодрат репрезентативците на претстојното Европско првенство, меѓуто претседателот на ФФМ Мухамед Сејдини побарал да биде променет еден стих во кој се спомнува селекторот на ...

(ВИДЕО) Скандал: Претседателот на ФФМ барал да се тргне селекторот Мрме од химната за Европско

Курир - 08.04.2021

Репрезентативците Горан Пандев и Илија Несторовски, во изјави за „360 степени“, велат дека се изненадени од ваквото барање на ФФМ, кое го сметаат за срамно и некоректно За да го превенираат објавувањето на сторијата на „360 степени“, од ФФМ пред ...

Авторите на химната за Македонската фудбалска репрезентација ги демантираат гласините дека Сејдини реагирал за ...

Курир - 08.04.2021

Фудбалската федерација и претседателот Муaмед Сејдини побарале од авторите името на селекторот Игор Ангеловски да не се споменува во химната посветена на учеството на националниот тим на Европското првенство.

(ВИДЕО) Слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација посветена на фудбалските херои и нивниот ...

Порта - 08.04.2021

„Сложни сме и со вас одиме, гласно силно да ве бодриме, нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија“ слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација посветена на фудбалските херои и нивниот настап на UEFA EURO ...

„Одиме на ЕП“ - слушнете дел од навивачката химна на македонската репрезентација (ВИДЕО)

Gol.mk - 08.04.2021

Како што се наближува долгоочекуваното Европско првенство, така фудбалска Македонија ја зафаќа уште поголема еуфорија. Момците на Игор Ангеловски испишаа историјата, а во јуни за првпат на еден континентален собир ќе се вее македонското знаме и ќе ...