TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Срамно и скандалозно однесување: Стоилов за државната телевизија (МТВ 2) е „играчот со број пет“ (Видео)

Дерби - 12.01.2019

Македонија вчера имаше идеален, победнички старт на Светското првенство во Германија и Данска, а додека траат подготовките за вториот дуел против Бахреин, медиумите на албански јазик информираат за едно срамно, скандалозно однесување на новионарот ...

ВИДЕО: Несфатливо и срамно - за коментаторот на МРТ2, Стоилов е само „играчот со број пет“

Gol.mk - 12.01.2019

Несфатлив и срамен инцидент се случи за време на директниот пренос на МРТ2 натпреварот Македонија - Јапонија во рамките на првото коло на Светското првенство во ракомет. Имено, албанскиот коментатор за време на преносот ниту еднаш не го спомена ...

За МРТВ 2 Стоилов стана играч со број 5 – кој дозволи мешање на политика во спортот ?

Скопје1 - 12.01.2019

Коментаторот и уредник на спортската редакција на албански јазик во национален јавен сервис , МТВ, на премиерата на македонската ракометна репрезентација, најдобриот играч на мечот со Јапонија, Стојанче Стоилов, цел меч го ословуваше со „играчот со ...

(ВИДЕО) Кој само му даде вакво право: Со народни пари зема плата – а го цензурира името на Стоилов

Спортклуб - 12.01.2019

Додека речиси целокупната македонска спортка јавнос е преокупирана со националната ракометна селекција која во моментов настапува на СП, се случи и првиот сериозен скандал. Имено коментаторот на МРТВ2, инаку национален јавен сервис, кој го вршеше ...

СКАНДАЛ: За државната телевизија (МТВ 2), Стоилов е „играчот со број 5“

SportMedia - 12.01.2019

Скандалозно однесување на уредникот и коментатор на втората програма на националната телевизија на првиот меч на Македонија на СП. И тоа го дочекавме! Сами против својата репрезентација. Срамно однесување на уредникот на спортската редакција на ...

Скандалозно изживување на државна телевизија: Стоилов за МТВ2 е „играчот со број 5“ (ВИДЕО)

Екипа - 12.01.2019

Срамно изживување на државна телевизија врз македонски репрезентативец во моментите на спортско славје по првата победа на Македонија на Светското ракометно првенство во Германија и во Данска.

На МТВ 2 Стоилов е „играчот со број 5“ (Видео)

TopSport - 12.01.2019

Уредникот на спортската редакција на албански јазик во Македонската радио телевизија, Мустафа Адеми, предизвика скандал со својот коментар од натпреварот помеѓу Македонија и Јапонија, одигран во првото коло на Светското првенство во ракомет.

Преседан: За коментаторот на МТВ, Стоилов е „Играчот со број 5“ (ВИДЕО)

24 Ракомет - 12.01.2019

Еден од хероите на Македонија во стартната победа на Светското првенство против Јапонија, Стојанче Стоилов се чини е под ембарго кога станува збор за Вториот канал на Македонската телевизија.

Стојанче Стоилов за коментаторот на МРТ2 е „играчот со број 5“/Видео

Вечер - 12.01.2019

Македонските ракометари се натпреваруваат на Светското првенство во ракомет кое се одржува во Германија, a Македонската радио телевизија го пренесува настанот. МРТ2 каналот со албански коментатор го бојкотира македонскиот ракометар Стојанче Стоилов.

МТВ 2 го бојкотира Стоилов: За нив е само - „играчот со број 5“! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

Во моментите на голема радост поради одличниот старт на репрезентацијата на Македонија на Мундијалот во Германија и Данска, доаѓа информација која во нормални држави би се квалификувала за рубриката „верувале или не“ дека новинар од албанскиот ...

Стоилов: Ментално нестабилни сме сите во државата што дозволуваме вака да ни прават

Фокус - 12.01.2019

По некоја политичка одлука, голем дел од политичарите се изјаснуваат со свој став, дали преку прес-конференции, дали преку социјалните медиуми. Во последно време, дел и од нашите спортисти се изјаснуваат за одредени политички ставови.

Столе Стоилов: „Сите сме ментално нестабилни во државава“

Репортер - 12.01.2019

Откако вчера во собранието беше изгласана промената на името на земјата, на „Фејсбук“ се огласи и капитенот на „Вардар“ и член на ракометната репрезентација, Столе Стоилов. Тој од Германија, каде што се игра Светското првенство во ракомет, порача ...

Стоилов прогласен за МВП - Македонија тргна со победа на СП

Вардар - 12.01.2019

Нашиот капитен Стојанче Стоилов ја доби наградата за најкорисен играч на дуелот против Јапонија во првото коло од СП во Германија. Македонија победи со 38-29 (18-13) оправдувајќи ја улогата на фаворит.

Стоилов: Одиме чекор по чекор, без грч и залетување

Нова ТВ - 11.01.2019

Задоволство од таборот на македонската репрезентација по стартната победа на Светското ракометно првенство во Германија. Јапонија е архивирана на начинот каков се посакуваше, од резултатски аспект пред се.

Столе Стоилов се огласи за промената на името од Светското во Германија

Оff.net - 11.01.2019

Со шест голови од исто толку обиди и со гранитна игра во одбраната, Стојанче Стоилов беше најзаслужен за убедливата победа на Македонија над Јапонија на стартот од Светското првенство во Германија и Данска.

Стоилов: Срам да ни е на сите, за мене секогаш ќе биде Македонија! (ФОТО)

Sport 1 - 11.01.2019

Стојанче Стоилов денеска блескаше во дресот на Македонија во победата против Јапонија на стартот на Светското ракометно првенство. Со шесте голови од исто толку обиди беше прогласен за играч на натпреварот.

Стоилов: За мене секогаш ќе биде Македонија!

Екипа - 11.01.2019

Долгогодишниот македонски ракометен репрезентативец и капитен на Вардар, Стојанче Стоилов кој е познат по цврстиот став за непромена на името на нашата држава по денешните случувања во Парламентот и донесената одлука за Уставни измени со кои е ...

СП 2019 - Манасков: Игравме со многу респект, затоа дојде високата победа

Сител - 11.01.2019

Втор стрелец во победата над Јапонија на дуелот во Минхен беше Дејан Манасков, кој постигна 7 голови од кои 5 од контранапади. Секој почеток е тежок. Не смееме да потцениме никого. Игравме со 100% респект и затоа заслужено победивме.

Манасков посочи кој дел од играта мораме да го поправиме: Поискусни екипи ќе не казнат

Дерби - 11.01.2019

Македонија ја победи Јапонија и дојде до посакуванио старт на мундијалот кој оваа година се одржува во две држави Германија и Данска. Нашите ракометари беа подобри, поквалитетни како во првиот така и во вториот дел што секако носи причини за ...

Се јави Стоилов: Ментално нестабилни сме во државата, срам да ни е на сите!

Спортклуб - 11.01.2019

Македонија денеска го оствари првиот триумф на ракометниот Мундијал во Германија, совладувајки ја селекцијата на Јапонија со 38:29. Но со оглед на политичката ситуација вечерва во Македонија и добивањето на додавка во нашето уставно име Република ...

СТОИЛОВ „За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА“

SportMedia - 11.01.2019

Македонскиот репрезентативец со реакција по денешната одлука на Владата за уставната промена на името. Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов, јасно и гласно го изнесе својот став по денешната одлука на Владата за уставната промена на ...

Манасков: Бевме фаворити и пред натпреварот, продолжуваме во исто темпо (ВИДЕО)

24 Ракомет - 11.01.2019

Левото крило на нашата репрезентација, Дејан Манасков одигра нов одличен натпревар за националниот тим. Брзоногото крило беше нерешлива енигма за Јапонија, а одличната форма на Манасков може само да го радува селекторот Гонзалес за продолжението на ...

Стоилов: Не беше лесно како што изгледа

МКД - 11.01.2019

Стојанче Стоилов е задоволен од победата над Јапонија, но вели дека треба да се подобри одбраната на нашата репрезентација. Македонија имаше одличен старт на Светското првенство, во Минхен ја совлада Јапонија со 38:29.

Манасков самокритичен и покрај победата: Мора да поправиме некои работи, пред се брзината

Спортклуб - 11.01.2019

Спортклуб од Минхен, Симеончо Стоиков Левото крило Дејан Манасков беше стрелец на 7 погодоци во убедливата победа на Јапонија на старт од Б групата на Мундијалот во Германија и Данска. По мечот нашиот репрезентативец „И пред мечот бевме фаворити, па ...

Столе: Мора многу да се подобриме во еден сегмент пред следните предизвици во групата

Дерби - 11.01.2019

Стојанче Стоилов беше нерешлива енигма за одбраната на Јапонците на денешниот меч на кој Македонија оствари победа на отворањето на мундијалската група во Минхен, па поради тоа беше избран и за играч на мечот од страна на одговорните лицеа на ЕХФ.

Стоилов од националниот дрес порача: Срам да ни е на сите!

Република - 11.01.2019

Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов не успеа да се воздржи, емоциите беа посилни од него, при што се обрати на Фејсбук по промената на името. Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават!!! Срам да ни е на ...

Стоилов: Делуваше лесно, ама не беше така – треба да се поправиме во одбрана!

Sport 1 - 11.01.2019

Првиот пикер на македонската ракометна репрезентација Столе Стоилов денеска беше фантастичен во лесната и убедлива победа против Јапонија за победнички старт на Светското првенство во Германија и Данска, па ја доби наградата за најдобар играч на ...

Манасков: Секој почеток е тежок, сега сме чекор понапред

Gol.mk - 11.01.2019

Ракометарите на Македонија успешно го започнаа настапот на Мундијалот во Данска и Германија , откако славеа убедлива победа против Јапонија со 38-29. По мечот Дејан Манасков изјави дека е задоволен од триумфот, но и дека во следниот период мора да ...

Стоилов: Не дозволивме да се залетаме како што знаеме против Јапонците!

Gol.mk - 11.01.2019

Ракометната репрезентација на Македонија со посакуван триумф ја отвори групната фаза на Светското првенство (СП) кое се игра во Германија и Данска. Рутински е совладана Јапонија, а по натпреварот Стојанче Стоилов, човекот кој беше прогласен за играч ...

Стоилов: Не се залетувавме, задоволен сум со победата

Екипа - 11.01.2019

ЕКИПА во Минхен Стеван Цаневски Пикерот на македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов во воведниот натпревар од Светското првенство против Јапонија постигна шест гола од осум натпревари и го доби признанието за играч на натпреварот.

Стоилов: Среќни сме, но некои работи во одбраната мора да ги поправиме!

Спортклуб - 11.01.2019

Стојанче Стоилов кој беше прогласен за играч на натпреварот против Јапонија, истакна дека одредени сегменти во одбраната мора да ги поправат за следните мечеви. По победата над Јапонија со +9, фокусот се става за мечот со Бахреин во недела.

Фото: Лазаров, Стоилов, Талески, навивачи…

AKO - 11.01.2019

Атмосверата во Минхен беше на неверојатно ниво, за тоа се погрижија нашите ракометари со одличната и убедлива игра против Јапонија на првиот натпревар на Мундијалот во Германија. Навивачите знаеа како да ги наградат Лазаров, Стоилов, ...

Стоилов: Срам да ни е на сите….

Курир - 11.01.2019

Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА ...

Стојанче Стоилов со порака по уставните измени за Северна Македонија

Фактор - 11.01.2019

Откако во Собранието попладнево се изгласани уставните измени со кои земјава ќе се вика Република Северна Македонија, ракометарот Стојанче Стоилов објави статус на социјалните мрежи во кој пишува дека за него секогаш ќе биде Македонија.

Стојанче Стоилов: Можеби изгледаше лесно, но не беше така на терен

24 Ракомет - 11.01.2019

Најдобриот играч на првиот натпревар на Македонија на Светското првенство, Стојанче Стоилов после натпревар беше смирен во коментарот и немаше најави за она што следува туку како и сите други потврди дека се оди полека на овој шампионат.

Стоилов и Ристовски едногласни: Само што почнавме, одиме чекор по чекор

Макфакс - 11.01.2019

Стојанче Стоилов беше прогласен за играч на мечот во високата победа со која Македонија го стартуваше настапот на своето шесто Светско првенство, но тој предупреди дека не треба да се оди многу напред во плановите и дека треба да се остане смирен.

СТОИЛОВ: Не се залетуваме, имаме многу за играње на СП

SportMedia - 11.01.2019

„Делуваше релативно лесно, но не беше така како што изгледа. Задоволен сум, победивме. Треба да корегираме некои работи во одбраната во пресрет на натпреварите кои следат“, заклучи пикерот.

Стоилов по победата над Јапонија: Треба да се подобриме во одбрана

Независен - 11.01.2019

Стојанче Стоилов, кој беше прогласен за играч на натпреварот во победата над Јапонија со 38-29, веднаш по мечот изрази задоволство од победата на стартот на Светското првенство, но изјави дека тимот треба да се поправи во одбраната.

ФОТО : Македонија сигурна против Јапонија, Столе Стоилов играч на натпреварот

AKO - 11.01.2019

Македонија со победа стартуваше на Мундијалот во Германија и Данска, како на теренот така и на трибините Македонија доминираше против Јапонија. Столе Стоилов беше прогласен за играч на натпреварот, Лазаров најефикасен со 8 ...

Стоилов: За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА !!!

Скопје1 - 11.01.2019

Стојанче Стоилов не издржа, објави емотивен коментар на својот профил на социјалната мрежа фејсбук. Тој напиша: „Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите….

Убедлива победа за Македонија, Стоилов најдобар играч на мечот

Н.Македонија - 11.01.2019

Со победа Македонија го започна Мундијалот во Германија и Данска. Јапонците попладнево во Минхен беа немоќни против „црвено-жолтите“ кои покажа класа и на крај повеќе од заслужено славеа победа со резултат од 38-29.

Стоилов: За мене секогаш ќе биде Македонија

24Инфо - 11.01.2019

Ракометарот Столе Стоилов се огласи на Фејсбук по промената на името Република Македонија во Северна. „Ментално нестабилни сме во државата што дозволуваме вака да ни прават. Срам да ни е на сите, за мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА!“, порача Стоилов ...

Стоилов: Мора да подобриме еден сегмент во нашата игра

Република - 11.01.2019

Стојанче Стоилов одигра одличен меч во денешната победа против Јапонија (38-29), па поради тоа беше избран и за играч на мечот од страна на одговорните лицеа на ЕХФ. Националниот пикер го заврши натпреварот со седум гола и го искажа своето ...

МТВ 2 го бојкотира Стоилов: За нив е само – „играчот со број 5“!

Република - 12.01.2019

Во моментите на голема радост поради одличниот старт на репрезентацијата на Македонија на Мундијалот во Германија и Данска, доаѓа информација која во нормални држави би се квалификувала за рубриката „верувале или не“ дека новинар од албанскиот ...

Стоилов: Срам да ни е на сите…

Нетпрес - 11.01.2019

Долгогодишниот македонски ракометен репрезентативец и капитен на Вардар, Стојанче Стоилов кој е познат по цврстиот став за непромена на името на нашата држава по денешните случувања во Парламентот и донесената одлука за Уставни измени со кои е ...

Столе: Мора многу да се подобриме во еден сегмент пред следните предизвици во групата

Точка - 11.01.2019

Стојанче Стоилов беше нерешлива енигма за одбраната на Јапонците на денешниот меч на кој Македонија оствари победа на отворањето на мундијалската група во Минхен, па поради тоа беше избран и за играч на мечот од страна на одговорните лицеа на ЕХФ.

Стоилов од националниот дрес порача: Срам да ни е на сите!

Скопје инфо - 11.01.2019

Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов не успеа да се воздржи, емоциите беа посилни од него, при што се обрати на Фејсбук по промената на името. Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават!!! Срам да ни е на ...

Стоилов: Срам да ни е на сите….

Press24 - 11.01.2019

Ментално нестабилни сме сите у државава што дозволуваме вака да ни прават !!! Срам да ни е на сите…. За мене секогаш ќе биде МАКЕДОНИЈА !!!, напиша ракометарот Столе Стоилов на Фејсбук, по изгласувањето на уставните ...

Стојанче Стоилов: За мене секогаш ќе биде Македонија! (ФОТО)

24 Ракомет - 11.01.2019

Играчот на натпреварот Македонија – Јапонија, пивотменот Стојанче Стоилов по триумфот над репрезентацијата од далечниот исток, 38-29 (18-13) во првото коло од групната фаза на СП имаше и политичка порака до сонародниците.

Стоилов и Ристовски едногласни: Само што почнавме, одиме чекор по чекор

TopSport - 11.01.2019

Стојанче Стоилов беше прогласен за играч на мечот во високата победа со која Македонија го стартуваше настапот на своето шесто Светско првенство, но тој предупреди дека не треба да се оди многу напред во плановите и дека треба да се остане смирен.