TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за прилепчанец кој продавал штетни лекови

еМагазин - 11.09.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Н.Е.(33) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет на штетни средства за лекување“, информира МВР.

Жител на Добрејци нападнал полицаец

еМагазин - 11.09.2019

Полициската станица Струмица поднесе кривична пријава против Т.К.(50) од с.Добрејци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информира МВР. На 21.08.2019 на бул.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.З.(49) од с.Кукуречани

Опсервер - 11.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.З.(49) од с.Кукуречани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Двајца охриѓани претепале маж и жена

Press24 - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во село Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна ...

Нападнат полицаец во Струмица

Опсервер - 12.09.2019

Полициската станица Струмица поднесе кривична пријава против Т.К.(50) од с.Добрејци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 21.08.2019 на бул.

Драма во Пештани: Направиле сообраќајка, па ги претепале

Курир - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, ...

Драма во Пештани: Претепани сопружници по сообраќајка

24Инфо - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, ...

Две лица од Охрид претепале сопружници по сообраќајка во Пештани

Република - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 20-годишниот Д.М. и осун години постариот В.М., двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 8 септември 2019 година во селото Пештани, по претходна вербална ...

Драма во Пештани: Претепани сопружници по сообраќајка

iPortal - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, ...

Претепани сопружници по сообраќајка

МКД - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. „На 18.08.2019 во село Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна ...

Двајца охриѓани претепале брачен пар по вербална расправија за сообраќајка

еМагазин - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информира МВР. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со ...

Тепачка во Охрид

Сител - 10.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, ...

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид

Опсервер - 11.09.2019

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, ...