TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Volkswagen ќе престане да го произведува Passat

Додај Гас - 23.11.2020

Одлуката се однесува на САД Од Volkswagen официјално потврдија дека во 2023 година моделот Passat ќе престане да се произведува во фабриката во Чатануга во САД. Во исто време, Volkswagen најави инвестиција од 800 милиони долари во проширување на ...

Volkswagen ќе престане со производство на Passat во САД

Кајгана - 23.11.2020

Volkswagen ќе престане да го произведува моделот Passat во САД. Од Volkswagen пристигна соопштение во кое се потврдува дека во 2023 година ќе престанат со производство на моделот Passat во фабриката Чатануга во САД.

(ВИДЕО) Skoda прикажува: Како се прави Octavia – се во 6 минути

24auto - 23.11.2020

Компанијата Skoda го дистрибуираше интересното видео со помошта на кое не запознава одблизу со производствениот процес на моделот Octavia во комплексот на брендот во Млада Болеслав, каде што автомобилот се склопува во период од повеќе од 20 години.

VW Passat во САД уште само три години

24auto - 22.11.2020

Уште само три години Volkswagen ќе го произведува и продава моделот Passat во САД, соопштуваат од компанијата. Според соопштението, моделот Passat ќе престане да се произведува во текот на 2023 година во фабриката во Четануга.

Volkswagen прима нарачки за новиот Golf Alltrack

24auto - 22.11.2020

Компанијата Volkswagen објави дека во дилерските центри на брендот веќе се примаат нарачки за целосно новата генерација на многуфункционалната верзија на Alltrack на Golf. Од Volkswagen го определуваат Golf Alltrack, како хибридна понуда меѓу ...

Британските полицајци ќе се возат во Octavia RS (ФОТО)

Канал5 - 21.11.2020

Škoda претстави специјална верзија на Octavia наменета за полицијата во Велика Британија. Автомобилите на чешкиот производител ги користат силите на многу земји, вклучувајќи ги и нашите, а „Октавија РС“ е веројатно предмет на желбите на многу ...

Нема бегање – Британската полиција доби Skoda Octavia RS so 245 KS

24auto - 21.11.2020

Британската полиција во својата службена флота доби нови возила. Станува збор за RS изведбата на најновата Škoda Octavia. Британските полицајци се првите кои ќе имаат можност да се возат во службена Octavia RS, а во нивната работа ќе им помога 2,0 ...