TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nintendo Switch го надмина PlayStation 4

Кајгана - 08.02.2023

Преносливата конзола на Nintendo сега е трета најпродавана гејминг машина на сите времиња. Тивко и без преголема помпа, Nintendo го објави најновиот финансиски извештај во кој пишува дека компанијата во последните девет месеци успеала да продаде ...

ВИДЕО: Играта „GoldenEye 007“ пристигна на Nintendo Switch и Xbox

USB - 07.02.2023

По долгогодишни проблеми со правата, ремастерот на „GoldenEye 007“ конечно се појави на Nintendo Switch и Xbox на 27 јануари. Компанијата Rare ја издаде играта „GoldenEye 007 HD“ за Xbox како римастер на легендарниот наслов кој беше наменет за ...

Продажбата на конзолата PS5 надмина 32 милиони единици

Порта - 07.02.2023

До 31 декември 2022 година, Sony продаде вкупно 32,1 милиони конзоли за PlayStation 5. Само во последниот квартал од минатата година се продадени 7,1 милиони конзоли, што е за 3,1 милиони повеќе од истиот период од 2021 година, односно за 3,8 ...