TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Власта и опозицијата во ќорсокак за СЈО

24 Вести - 20.03.2019

Постојат сериозни разлики околу изготвувањето на текстот на Законот за ЈО меѓу власта и опозицијата информираше денска владината прес служба. Владиниот порпарол Миле Бошњаковски пак посочи оти опозициската ВМРО ДПМНЕ до утре треба да ги достави до ...

За законот за јавно обвинителство власта и опозицијата со сериозни разлики

Телма - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, изјави денеска дека „мерцедесот“ од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е се уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што ...

Бошњаковски: Владата се откажа од „мерцедесот“, а премиерот никогаш не го користи

Фокус - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, изјави денеска дека „мерцедесот“ од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е се уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што ...

(ВИДЕО) Бошњаковски: Власта и опозицијата со сериозни разлики околу законот за СЈО

Алсат-М - 20.03.2019

Работните групи за измените во Законот за јавно обвинителство се очекува повторно да се состанат в петок, а следниот ден опозицијата се очекува да ги достави своите ставови во форма на амандмани, информираше на денешната прес конференција владиниот ...

(ВИДЕО) Бошњаковски: За полното име на МАНУ ќе одлучуваат академиците

Алсат-М - 20.03.2019

Кратенката на Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) ќе остане непроменета, рече денеска владиониот портпарол Миле Бошњаковски, додавајќи дека за целосното име на Академијата треба да одлучат самите академици.

(ВИДЕО) Бошњаковски потврди дека Ципрас ќе дојде во Скопје

Алсат-М - 20.03.2019

Портпаролот на македонската влада, Миле Бошњаковски, на денешната прес-конференција потврди дека се очекува посета на грчкиот премиер Алексис Ципрас, но без да прецизира конкретен ...

Премиерот не го користи мерцедесот, но купуваме амбулантни возила

Република - 20.03.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски на денешната редовна прес-конференција потврди дека постојат серизони разлики меѓу Владата и ВМРО-ДПМНЕ, кое бара СЈО да биде посебно одделение во рамките на ОЈО. , нагласи Бошњаковски.

Бошњаковски: Комбињата од Министерството за земјоделие се „речиси неупотребени“

Алфа - 20.03.2019

Портпаролот на Владата на Република Македонија Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција информираше за набавката на амбулантните возила за потребите на Итната помош која вчера ја најави министерот за здравство Венко Филипче.

Бошњаковски: Академиците ќе го одберат долгото име на МАНУ

Мета - 20.03.2019

Кратенката МАНУ на Македонската академија на науките и уметностите ќе остане непроменета и по преименувањето на академијата, а за нејзиното ново целосно име ќе одлучат самите академици, рече денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски на редовната ...

Бошњаковски: Има сериозни разлики меѓу Владата и ВМРО за СЈО

Press24 - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

ДПМНЕ до утре треба да достави предлози за СЈО, в петок нова средба

Локално - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: Нема потреба од продажба на „мерцедесот“ за набавка на амбулантни возила

CivilMedia - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, изјави дека „мерцедесот“ од 600.000 евра што беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека за него ќе се одлучува по завршување на постапката.

Бошњаковски: Не мора да се продава „мерцедесот“ за нови амбулантни возила

Фактор - 20.03.2019

Миле Бошњаковски, портпаролот на Владата, на денешната прес-конференција наведе дека од 20 амбулантни возила за Брза помош кои ќе ги добие Министерството за здравство, 12 од нив ќе бидат целосно нови и купени од прва рака.

Владата се откажала од мерцедесот, Заев не се возел со него

еМагазин - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на денешната прес конференција рече дека „мерцедесот“ е се уште дел од судската постапка за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), поради што Владата не го користи.

И АРМ ќе добие ново име, кратенката за МАНУ останува

еМагазин - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на денешната прес конференција одговарајќи на новинарски прашања во врска со промената на имињата на институциите, рече дека кратенката на МАНУ и натаму останува, а за нејзиното целосно име ќе треба да се ...

(Видео) Бошњаковски: Владата се откажа од „мерцедесот“, а премиерот никогаш не го користи

1tv - 20.03.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски изјави денеска дека мерцедесот од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е сѐ уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што понатаму.

Бошњаковски: Власта и опозицијата со различни ставови за законот за СЈО

Макфакс - 20.03.2019

Постојат серизони разлики меѓу Владата и ВМРО-ДПМНЕ, кое бара СЈО да биде посебно одделение, изјави денеска портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање. ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со ...

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

Сител - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: Нема потреба да се продава „мерцедесот“ за нови амбулантни возила

Press24 - 20.03.2019

Миле Бошњаковски, портпаролот на Владата, на денешната прес-конференција наведе дека од 20 амбулантни возила за Брза помош кои ќе ги добие Министерството за здравство, 12 од нив ќе бидат целосно нови и купени од прва рака.

Бошњаковски: За полното име на МАНУ ќе одлучуваат академиците

Press24 - 20.03.2019

Одговарајќи на новинарски прашања денеска Миле Бошњаковски, владиниот портпарол, во врска со промената на имињата на институциите, потенцира дека кратенката на МАНУ и натаму останува, а за нејзиното целосно име ќе треба да се произнесат академиците.

Бошњаковски: Владата се откажува од мерцедесот од 600.000 евра. По судската постапка ќе се одлучи што со него

iPortal - 20.03.2019

ортпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, изјави денеска дека „мерцедесот“ од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е се уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што ...

ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

Независен - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: Не треба да се бара продажба на „Мерцедесот“, тој е потребен за судските постапки

Пулс24 - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција наведе дека од 20 амбулантни возила за Брза помош кои ќе ги добие Министерството за здравство, 12 ќе бидат целосно нови и купени од прва рака.

За полното име на МАНУ ќе одлучуваат академиците

Скопје инфо - 20.03.2019

Одговарајќи на новинарски прашања денеска Миле Бошњаковски, владиниот портпарол, во врска со промената на имињата на институциите, потенцира дека кратенката на МАНУ и натаму останува, а за нејзиното целосно име ќе треба да се произнесат академиците.

Бошњаковски: Владата се откажува од мерцедесот од 600.000 евра. По судската постапка ќе се одлучи што со него

Либертас - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, изјави денеска дека „мерцедесот“ од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е се уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што ...

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

Вечер - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски тврди: Премиерот Заев не го користи мерцедесот

Press24 - 20.03.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, изјави денеска дека „мерцедесот“ од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е се уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што ...

Бошњаковски: Владата се откажа од „мерцедесот“, премиерот никогаш не го користи

Макфакс - 20.03.2019

По завршувањето на постапката за предметот „Тенк“ на СЈО, ќе се одлучи што ќе биде со „мерцедесот“. Ова го изјави портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со продажбата на возилото.

(Видео) Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

1tv - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: Владата се откажа од „мерцедесот“, премиерот никогаш не го користи

Точка - 20.03.2019

По завршувањето на постапката за предметот „Тенк“ на СЈО, ќе се одлучи што ќе биде со „мерцедесот“. Ова го изјави портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со продажбата на возилото.

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

24Инфо - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: Владата се откажа од „мерцедесот“, премиерот никогаш не го користи

24Инфо - 20.03.2019

По завршувањето на постапката за предметот „Тенк“ на СЈО, ќе се одлучи што ќе биде со „мерцедесот“. Ова го изјави портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, одговарајќи на новинарско прашање во врска со продажбата на возилото.

Бошњаковски: В петок нова средба, опозициската партија до утре треба да ги достави предлозите за СЈО

МКД - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: Владата се откажа од „мерцедесот“, а премиерот никогаш не го користи

Сител - 20.03.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски изјави денеска дека мерцедесот од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е сѐ уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што понатаму.

Владата бара предлогот за СЈО да се донесе без одолговлекување

+инфо - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Во предизборие мерцедесот се продава, по избори пу,пу не важи

Република - 20.03.2019

Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски изјави денеска дека мерцедесот од 600.000 евра кој беше набавен во време додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, е сѐ уште дел од судската постапка „Тенк“ и дека по завршување на постапката ќе се одлучи што понатаму.

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

Канал5 - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Во петок клучна средба за судбината на СЈО

Магазин - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

А1 On - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

MTM - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

Н.Македонија - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Бошњаковски: Возилата од Земјоделие се неупотребени и затоа одат за Итна помош

+инфо - 20.03.2019

Дополнителни осум возила што ќе бидат земени од Министерството за земјоделство не биле употребувани и сега ќе се ставаат во функција за потребите на Првата помош, рече владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

Заевизам: Ветуваа дека ќе се продаде мерцедесот и ќе се купат возила за брза помош, но сега адаптираат возила од ...

Курир - 20.03.2019

Премиерот Зоран Заев пред околу две години или кон крајот на 2016 година за време на изборната кампања за парламентарните избори ветуваше дека владиниот мерцедес од 600 илјади евра и ќе се купат нови возила за службата за Итна помош.

Владата се откажа од „мерцедесот“, премиерот не го користи, изјави Бошњаковски

МКД - 20.03.2019

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски на прес-конференција потсети дека „мерцедесот“ сѐ уште е дел од судската постапка за „Тенк“ и владата не го користи. „Мерцедесот е симбол на едно расипништво. Оваа Влада се откажа од него.

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

Либертас - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Владата ги возеше Меј, Меркел и Столтенберг во „симбол на расипништво“

Алфа - 20.03.2019

„ Мерцедесот е симбол на едно расипништво. Оваа Влада се откажа од него. Премиерот никогаш не го користи тој мерцедес. Мерцедесот е дел од судска постапка и се додека постапката е активна, мерцедесот ќе остане таму каде што е, во дел од таа судска ...

Бошњаковски: ВМРО-ДПМНЕ до утре ќе ги достави предлозите за СЈО, задутре нова средба

24 Вести - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.

Владата се откажа од „мерцедесот“, но се уште е дел од судска постапка

ММС - 20.03.2019

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски на прес-конференција потсети дека „мерцедесот“ сѐ уште е дел од судската постапка за „Тенк“ и владата не го користи. – Мерцедесот е симбол на едно расипништво. Оваа Влада се откажа од него.

Бошњаковски: Власта и опозицијата со сериозни разлики околу законот за СЈО

ММС - 20.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ до утре треба да ги достави предлозите во врска со законот за Специјалното јавно обвинителство, а задутре, в петок, е закажана нова средба на која ќе се разговара за разликите по ова прашање меѓу Владата и опозицијата.