TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА ја руши Евролигата, прави НБА Европа со помош на ФИБА

Слободен Печат - 21.10.2021

Пред два дена каталонскиот весник „Мундо Депортиво“ ексклузивно најави дека кошаркарската Евролига се наоѓа во многу тешка ситуација и неколку клубови се подготвени да и го свртат грбот и да се вратат во натпреварувањата под капата на ФИБА.

ФИБА: Со НБА и Евролигата разговара(в)ме за обединување на кошарката!

Sport 1 - 21.10.2021

После информациите дека најсилната кошаркарска лига НБА со помош на ФИБА ќе ја руши актуелната Евролига, па најдобрите клубови да играат во европска дивизија наречена НБА Европа, светската кошаркарска федерација посочи дека од минатиот месец се ...

НБА ја урива Евролигата – со ФИБА формираат НБА Европа!?

Sport 1 - 21.10.2021

Најсилната кошаркарска лига НБА тргнува во проект да создаде НБА Европа, ново натпреварување кое практично ќе ја урне актуелната Евролига, која се соочува со сериозни проблеми во моментов, а поддршка на Американците ќе имаат од Светската кошаркарска ...

Најава за револуција во кошарката: Ќе се формира европска НБА?!

Спортски - 21.10.2021

Шпанска „Марка“ пренесува екскулзивни информации. Имено, НБА лигата решила да се прошири и во Европа, според информациите на „Марка“ се планира во соработка со ФИБА да се формира еворпски крило, тоа веројатно би го загрозило функционирањето на ...

Револуција: НБА доаѓа во Европа?!

Екипа - 21.10.2021

Огромна револуција во кошарката е на повидок откако НБА и ФИБА започнаа преговори за формирање на нова лига, НБА Европа која треба да ја замени Евролигата, пренесува шпанска „Марка“. Тоа не значи дека Црвена Звезда ќе игра против Лејкерс, тука ...

„Бомба“ во најава: Евролига оди во историјата, се создава НБА Европа со помош на ФИБА

Спортклуб - 21.10.2021

Пред два дена каталонски „Мундо Депортиво“ пренесе дека Евролигата се наоѓа во тешка ситуација и дека неколку клубови се подготвени да му го свртат грбот на Жорди Бартомеу и да се вратат во натпреварувањата на ФИБА.

БОМБА во најава: НБА лигата сака да создаде нова Евролига, т.н. НБА Европа!

SportMedia - 21.10.2021

Шпанска „Марка“ вечерва пишува дека НБА лигата го известила првиот човек на Евролигата, Џорџо Бертомеу дека има намерата да создаде ново клупско натпреварување во Европа кое би започнало можеби и следната сезона Пред два дена, каталонскиот „Мундо ...

Бомба од САД: НБА ја руши Евролига, се прави ново натпреварување

Локално - 21.10.2021

НБА лигата има намера да се прошири на европско тло со создавање на ново натпреварување кое би започнало можеби следната сезона. Пред два дена каталонскиот „Мундо Депортиво“ објави дека Евролигата е во тешка ситуација и дека клубовите се се поблиску ...

Комбинирајте ги НБА и Евролига: Кој ќе победи, кој кошаркар колку поени ќе постигне?

Спортманија - 21.10.2021

Само за мајсторите на кошарката, нашиот тикет со 50 денари има можна добивка од 300 евра. Во Sport Life секогаш имате најразлични можности да комбинирате и да дојдете до добитен тикет. Една од последните новитети воведена неодамна е за мерак на ...

Кошаркарската Евролига пред распад?

Zoom - 21.10.2021

Кошаркарското клубско натпреварување во Европа „виси во воздух“. Вака изгледа текстот напишан од шпанскиот „Мундо Депортиво“, повикувајќи се на свои извори по двата состанока на претставниците на клубовите и лидерите на европското натпреварување, ...