TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Отворен новиот современ театар во Велес

Порта 3 - 27.06.2014

Велес доби нов тетар по светски стандарди. Примопредавањето се случи во присуство на премиерот Никола Груевски, министерката за култура Елизабета Канческа Милевска, заменик-министерот за култура ...

Велес доби современ театар со најдобра сценска технологија во Југоисточна Европа

Вечер Прес - 26.06.2014

ПРИМОПРЕДАВАЊЕ НА НОВИОТ ОБЈЕКТ "Долгото патување до оваа голема и остварена цел го започнаа луѓето чии имиња засекогаш ќе бидат запаметени во историјата на театарот, како доајените на македонската ...

За 12 милиони евра Велешани конечно добија нов театар

еМагазин - 26.06.2014

Премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа- Милевска денеска го пуштија во употреба новиот објект на театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес.

Велес доби современ и модерен театар од 12 милиони евра

Телеграф - 26.06.2014

По неколку години градба и исклучително комплицирани околности на светска и економска криза, сепак успеавме да ја завршиме изградбата на театарот, рече Груевски Премиерот Никола Груевски и ...

Велес доби нов модерен театар по сите светски стандарди

Алфа - 26.06.2014

Велес доби нов тетар по светски стандарди. Ќе има две сали кои можат да соберат околу 500 посетители, на чии сцени отсега ќе можат да се видат многу претстави.

Велес доби нов театар

Бриф - 26.06.2014

Премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа- Милевска денеска го пуштија во употреба новиот објект на театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес.

Отворен новиот театар во Велес

Макфакс - 26.06.2014

Новата зграда на Велешкиот народен треатар пуштена е свечено во употреба во четвртокот од страна на македонскиот премиер Никола Груевски. Според него новата театарска зграда импонира со грандиозноста ...

Ново поглавје во театарската историја- Велешкиот театар со нов објект!

МРТ - 26.06.2014

Лулката на македонскиот театар испишува ново поглавје. Модерниот објект на „Јордан Хаџи Константинов- Џинот“ им ја врати вербата на актерите и уметниците кои долги години живеат за театарските штици.

Пуштен во употреба новиот Театар во Велес

Н.Македонија - 26.06.2014

Во новиот објект ќе има можност за презентација на театарски дела со ефект и квалитет како во најсовремените театри во Европа и светот Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го ...

Велешани ќе добијат театар со современ лик

Н.Македонија - 26.06.2014

Новата театарска зграда на националната установа „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес денеска напладне ќе му биде предадена на раководството на театарот Станува збор за инвестиција на Владата на ...

Новиот театар во Велес „тежи“ 12 милиони евра

Локално - 26.06.2014

Премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа- Милевска денеска го пуштија во употреба новиот објект на театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес.

Во Велес отворен новиот театар (ФОТО)

МКД - 26.06.2014

Новиот објект на велешкиот театар денеска официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.

ФОТО: Велес доби нов театар

Нетпрес - 26.06.2014

Велес го доби новиот објект на театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Објектот е изграден на 4.200 квадратни метри и ...

ФОТО: Велес доби нов театар

Идивиди - 26.06.2014

Велес го доби новиот објект на театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Објектот е изграден на 4.200 квадратни метри и ...

Велес доби нов театар

Вистина.мк - 26.06.2014

Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.

Денеска во Велес ќе биде отворен новиот театар

Либертас - 26.06.2014

Во Велес денеска напладне свечено ќе биде примопредадена новата зграда на театарот-национална установа „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ Објектот е изграден на 4.200 квадратни метри и располага со ...

Примопредавање на новата зграда на Велешкиот театар

Press24 - 26.06.2014

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска во 1 2 часот ќе се обрати на свеченоста по повод примопредавањето на новата театарска зграда „Јордан Хаџи Константинов - Џинот“ во Велес, ...

Велес доби нов театар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вечер Прес - 26.06.2014

Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.

Примопредавање на новиот објект на Велешкиот театар

Идивиди - 25.06.2014

Скопје, 25 јуни 2014 (МИА) - Во Велес утре напладне свечено ќе биде примопредадена новата зграда на театарот-национална установа „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“, инвестиција на Владата на РМ и ...

Примопредавање на новиот објект на Велешкиот театар

А1 On - 25.06.2014

Во Велес денеска напладне свечено ќе биде примопредадена новата зграда на театарот-национална установа „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“, инвестиција на Владата на РМ и Министерството за култура.

Велешани ќе добијат нов и современ театар

Н.Македонија - 25.06.2014

Новата театарска зграда на националната установа „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес, денеска напладне ќе биде примопредадена на раководството на театарот.

Велес доби нов театар

МРТ - 25.06.2014

Во Велес отворена новата зграда на театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“, инвестиција на Владата на Република Македонија. Објектот е изграден на 4 илјади 200 квадратни метри и располага со голема ...

Примопредавање на новиот објект на Велешкиот театар

Канал5 - 25.06.2014

Во Велес денеска напладне свечено ќе биде примопредадена новата зграда на театарот-национална установа „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“, инвестиција на Владата на РМ и Министерството за култура.

Велешкиот театар од утре почнува со работа

Телеграф - 25.06.2014

Објектот располага со опрема и уреди, аудио и видеосистеми од врвни светски производители, со можност за презентација на театарски дела со ефект и квалитет како во најсовремените театри во Европа и ...

Велес доби нов театар и стадион

Сител - 25.06.2014

Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.

Во Велес се реализираат планираните капитални проекти

Press24 - 25.06.2014

Градоначалникот Славчо Чадиев и целиот тим на Општина Велес информираа за реализирањето на проектите и активностите зацртани во Програмите за работа на општината, кои беа ветени во предизборната ...

Чадиев: Во Велес се градат големи капитални објекти и се разубавува градот

Курир - 25.06.2014

Велешкиот градоначалник Славчо Чадиев и целиот тим на Општина Велес информираа за реализирањето на проектите и активностите зацртани во Програмите за работа на општината, кои беа ветени во ...

Продолжува успешната театарска традиција - Велес доби нов театар

Press24 - 25.06.2014

Премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска официјално го отворија новиот објект на театарот во Велес. Објектот е изграден на 4.200 квадратни метри и ...

ФОТО: Велес доби нов театар

Курир - 25.06.2014

Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.

Велес доби нов театар и стадион

А1 On - 26.06.2014

Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.

Отворање на новата зграда на велешкиот театар

Макфакс - 25.06.2014

Новата зграда на театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ во Велес свечено ќе биде отворена во четврток. Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ е отворен пред 66 години, но неговите први ...

Примопредавање на новиот објект на Велешкиот театар

Алфа - 26.06.2014

Во Велес денеска напладне свечено ќе биде примопредадена новата зграда на театарот-национална установа „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“, инвестиција на Владата на РМ и Министерството за култура.

Чадиев: Во Велес се градат големи капитални објекти

Lider - 25.06.2014

Велешкиот градоначалник Славчо Чадиев и целиот тим на Општина Велес информираа за реализирањето на проектите и активностите зацртани во Програмите за работа на општината, кои беа ветени во ...

Велес доби нов театар

Точка - 26.06.2014

Велес го доби новиот објект на театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Објектот е изграден на 4.200 квадратни метри и ...

Велес доби нов театар и стадион

Lider - 25.06.2014

Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.

Велес доби нов театар и стадион

Денешен - 25.06.2014

Велес го доби новиот објект на Театарот, кој официјално го отворија премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска. Инвестицијата е на Владата на Република Македонија.