TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Порасна вредноста на биткоинот

Фактор - 23.09.2021

Вредноста на биткоинот скокна за 4,1 проценти во последните 24 и сега се тргува по цена од 43.974 долари. Меѓутоа, за една недела, оваа криптовалута загуби 8,8 проценти од својата вредност. Итриум, го следеше трендот на раст на пазарот.

Регулација на крипто-средствата – Дали оданочувањето може да го забрза процесот на општо прифаќање?

Денар - 23.09.2021

„… Се гарантира слободата на пазарот и претприемништвото. Републиката обезбедува еднаква правна положба на сите субјекти на пазарот… “ Член 55 од Македонскиот устав Брзиот развој и интензитетот на иновациите, проследени со импресивниот износ на ...

Инвестициски советник: Сакате да штедите, а притоа да заработите пари?

Денар - 23.09.2021

Имате заштедени 1.000 евра, каде да ги инвестирате, што се исплаќа најмногу, каде ризикот е минимален. Ова се прашања што многумина ги поставуваат. Покрај граѓаните на Македонија, кои сеуште веруваат во штедење под перница, има и такви кои сакаат да ...

Скок на вредноста на криптовалутите: Колку чини Биткоин?

Пари - 23.09.2021

По вчерашниот пад, пазарот на крипто -валути забележа раст и во последните 24 часа е забележан пораст од 7,1 отсто. Биткоинот порасна за 4,1 проценти во последните 24 и во моментов се тргува по цена од 43.974 долари.

Повторно скок на криптовалутите: По огромниот пад, следува стабилизација на пазарот на криптовалути

Курир - 23.09.2021

По вчерашниот пад, пазарот на крипто -валути забележа раст и во последните 24 часа е забележан пораст од 7,1 отсто. Биткоинот порасна за 4,1 проценти во последните 24 и во моментов се тргува по цена од 43.974 долари.

Биткоини вредни 140 милијарди долари се „загубени“ поради заборавени лозинки

Факултети - 23.09.2021

Крис и Чарли Брукс се татко и син кои им помагаат на сопственици на биткоини да си ги добијат своите средства ако ги заборавиле лозинките. Очигледно тоа често се случува. Според извештај од „Њујорк тајмс“, биткоини во вредност од 140 милијарди ...

Биткоини во вредност од 140 милијарди долари „загубени“поради заборавени лозинки

Курир - 23.09.2021

Крис и Чарли Брукс се татко и син кои им помагаат на сопственици на биткоини да си ги добијат своите средства ако ги заборавиле лозинките. Очигледно тоа често се случува. Според извештај од „Њујорк тајмс“, биткоини во вредност од 140 милијарди ...

Татко и син пробиваат крипто паричници за поврат на заробени Биткоини

Телефони.мк - 23.09.2021

Таткото и синот, Крис Брукс и Чарли Брукс, работат тимски со цел да им помогнат на оние што ги изгубиле лозинките од крипто паричниците. Има многу сопственици на Биткоини, кои ги заборавиле своите лозинки, кои сега вредат многу пари.

Биткоин паричникот на Сатоши Накамото мистериозно се активираше по 9 години мирување

Пари - 23.09.2021

Биткоинскиот паричник на креаторот на биткоин, Сатоши Накамото кој беше во мирување скоро девет години, мистериозно се активираше. Дигиталниот паричник, содржи 616 БТК и датира од времето кога псевдонимниот креатор Накамото последен пат беше активен ...

Повторно скок на криптовалутите: По огромниот пад, следува стабилизација на пазарот на криптовалути

Zoom - 23.09.2021

По вчерашниот пад, пазарот на крипто -валути забележа раст и во последните 24 часа е забележан пораст од 7,1 отсто. Биткоинот порасна за 4,1 проценти во последните 24 и во моментов се тргува по цена од 43.974 долари.

Фантастичен раст на биткоинот

Денар - 23.09.2021

По вчерашниот пад, пазарот на криптовалути забележа раст, и во последните 24 часа е забележан пораст од 7,1 отсто. Биткоинот се зголеми за 4,1 отсто во последните 24 часа и во моментов се тргува на 44.704 долари.

Биткоини во вредност од 140 милијарди долари „загубени“поради заборавени лозинки

Zoom - 23.09.2021

Крис и Чарли Брукс се татко и син кои им помагаат на сопственици на биткоини да си ги добијат своите средства ако ги заборавиле лозинките. Очигледно тоа често се случува. Според извештај од „Њујорк тајмс“, биткоини во вредност од 140 милијарди ...

Биткоини во вредност од 140 милијарди долари „загубени“поради заборавени лозинки

Press24 - 23.09.2021

Крис и Чарли Брукс се татко и син кои им помагаат на сопственици на биткоини да си ги добијат своите средства ако ги заборавиле лозинките. Очигледно тоа често се случува. Според извештај од „Њујорк тајмс“, биткоини во вредност од 140 милијарди ...

Биткоини во вредност од 140 милијарди долари „загубени“ поради заборавени лозинки

Lider - 23.09.2021

Крис и Чарли Брукс се татко и син кои им помагаат на сопственици на биткоини да си ги добијат своите средства ако ги заборавиле лозинките. Очигледно тоа често се случува. Според извештај од „Њујорк тајмс“, биткоини во вредност од 140 милијарди ...

Биткоини вредни 140 милијарди долари „загубени“ поради заборавени лозинки

Сител - 23.09.2021

Крис и Чарли Брукс се татко и син кои им помагаат на сопственици на биткоини да си ги добијат своите средства ако ги заборавиле лозинките. Очигледно тоа често се случува. Според извештај од „Њујорк тајмс“, биткоини во вредност од 140 милијарди ...

Трговец со криптовалути порачува: Следниот месец ќе има експлозија на Биткоинот

4NEWS - 23.09.2021

Познат трговец со криптовалути предвидува дека следниот месец се очекува „експлозија“ на биткоинот. Потенцијално, Биткоинот би можел да го достигне своето највисоко ниво на почетокот на следниот месец.

Трговец со криптовалути порачува: Следниот месец ќе има експлозија на Биткоинот

Курир - 23.09.2021

Познат трговец со криптовалути предвидува дека следниот месец се очекува „експлозија“ на биткоинот. Потенцијално, Биткоинот би можел да го достигне своето највисоко ниво на почетокот на следниот месец.

Трговец со криптовалути порачува: Следниот месец ќе има експлозија на Биткоинот

Zoom - 23.09.2021

Познат трговец со криптовалути предвидува дека следниот месец се очекува „експлозија“ на биткоинот. Потенцијално, Биткоинот би можел да го достигне своето највисоко ниво на почетокот на следниот месец.

Паѓа вредноста на етереумот

Фактор - 22.09.2021

Повторно паѓа вредноста на етереумот. Таа се намали за 3.84 проценти во последните 24 часа и сега се тргува за 2,948.05 американски долари. Оваа криптовалута изгуби 14,3 проценти од вредноста во изминатата недела.

Во Будимпешта подигната статуа на мистериозниот творец на биткоинот Сатоши Накамото

Радио МОФ - 22.09.2021

Во главниот град на Унгарија, Будимпешта беше откриена статуа на анонимниот творец на биткоинот. Креаторите на статуата велат дека ова е прва ваква статуа во светот со која се оддава почит кон мистериозниот творец на криптовалутите Сатоши Накамото, ...

Во Будимпешта подигната статуа на творецот на биткоинот

Слободен Печат - 22.09.2021

Во главниот град на Унгарија, Будимпешта беше откриена статуа на анонимниот творец на биткоинот. Креаторите на статуата велат дека ова е прва ваква статуа во светот со која се оддава почит кон мистериозниот творец на криптовалутите Сатоши Накамото, ...

Голем пад на вредноста на криптовалути: Зошто паднаа bitcoin и ether?

Телефони.мк - 22.09.2021

Вложувањето во криптовалути е високо ризична работа, која за кратко време може и двојно да се зголеми. Пазарот е волатилен и често се чини како да нема правила што влијаат врз падот и растот на валутите, но желбата за брза заработка е огромна.