TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потрагата по 14 годишната Вања се уште трае, но нема информации каде е девојчето

Канал5 - 29.11.2023

Потрагата по 14 годишната Вања од Скопје се уште трае, но засега нема никакви информации каде е девојчето. Полицијата објави нејзина фотографија и опис во билтенот за исчезнати.. МВР ги истражува сите можни мотиви и причини за нејзиното исчезнување.

Продолжува полициската потрага по 14 годишното девојче од Скопје

24 Вести

Повеќе од 24 часа ја нема исчезнатата Вања – потрагата продолжува

Алфа

Повеќе од 24 часа трае потрагата по Вања

Сител

Полицијата трага по 14 годишното девојче од Скопје

24 Вести

Зошто Вања го променила правецот на движење, наместо кон училиште продолжила по Партизанска кон Универзална?

4NEWS

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТАТА ВАЊА Полицијата ја барала во текот на ноќта, проверени се сите камери

+инфо

Фокус Црнобело Мета Канал5 Телма Скопје1 Скопје1 Фокус

Продолжува потрагата по Вања и тлее надежта дека таа ќе се врати дома

Слободен Печат - 29.11.2023

Министерството за внатрешни работи продолжува со преземање интензивни мерки и активности за пронаоѓање на 14-годишната Вања Ѓорчевска , ученичка која завчера утрото на пат кон училиште исчезна во централниот дел на Скопје, во населбата Дебар Маало.

Загрижени родители потпишаа петиција за безбедноста во Дебар Маало, по два месеци Вања исчезна во Дебар Маало

Република

Пред само два месеци родители потпишаа петиција поради загриженост за безбедноста на децата во Дебар Маало, од каде и се изгуби траг на Вања

Фокус

ФОТО Во Дебар Маало другарчињата лепат плакати од исчезнатата другарка Вања

Слободен Печат

Полицијата трага по 14-годишната Вања, последен пат видена во Дебар маало

Република

Мајка бара помош: Вања е исчезната од утринава - последен пат е видена во Дебар маало додека одела кон училиште

Скопје инфо

Исчезна девојче во Скопје

Либертас

Пулс24

Повеќе од 24 часа се трага по исчезнатото девојче во Скопје – летоци со слика и опис низ Центар

Телма - 28.11.2023

Темно кафеава коса, кафеави очи, протези на забите и бемка на десната страна на лицето. Ова е фотографијата на Вања која ја нема повеќе од 24 часа. Низ улиците на Дебар Маало и местото каде исчезнала залепени се летоци со нејзиниот лик.

Полицијата продолжува со потрагата по исчезнатото девојче во Скопје

Сакам да кажам

Полицијата трага по 14-годишно девојче во Скопје чија трага се изгубила на пат накај училиште

360 степени

Полицијата трага по 14-годишно девојче кое тргнало кон училиште, по што и се губи секаква трага

ТВ21

Ученичка од Песталоци исчезнала на пат кон училиште - апел на мајката за помош

Press24

Исчезна девојче од Скопје, последен пат видена во Дебар Маало

Слободен Печат

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје, мајката бара помош ако некој ја види да пријави

МКД

Вести плус 360 степени

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

А1 On - 28.11.2023

Случајот со исчезнувањето на 14 годишната Вања ја разбранува македонската јавност. Девојчето тргнало вчера на училиште во 7 часот и 30 минути и оттогаш и се губи секаква трага. Девојчето исчезна среде бел ден во центарот на Скопје во населбата Дебар ...

Полицијата е во потрага по 14-годишно девојче во Скопје

Deutsche Welle

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Кајгана

Што значи системот „Најди ме“ и колку може да помогне во наоѓање на малата Вања: „Битно е јавноста да разбере што е можно побрзо и да продолжи истрагата“

Локално

Во последните три години во Македонија исчезнале над 70 малолетници

Независен

74 малолетници исчезнале за три години - Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Скопје инфо

КОЈ ГИ КРАДЕ НАШИТЕ ДЕЦА? Во последните три години во Македонија исчезнале над 70 малолетници

Пулс24

Антропол Пулс24

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, од каде што ѝ се губи трагата; „Како родители мислиме само на ...

Макфакс - 28.11.2023

МВР интензивно трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје откога вчера, во 8.35 часот, мајка ѝ пријавила дека е исчезната. Мајката на исчезнатото девојче за „Макфакс“ раскажува дека и таа и полицијата го прегледувале нејзиниот компјутер, но дека ...

Зорица Ѓорчевска: Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, надлежните ни велат дека досега не памтат сличен ваков случај

Република

Мајката на исчезнатата Вања: Полицијата не пронајде ништо во компјутерот, последно е регистрирана кај „Броз кафе“

Локално

Мајката на исчезнатата Вања со апел: Ве молам, не ширете дезинформации, не помагаат во пронаоѓањето

Скопје1

ИСЧЕЗНАТА Е ВАЊА ЃОРЧЕВСКА, МАЈКАТА БАРА ПОМОШ ОД СЕКОЈ ШТО МОЖЕБИ ЈА ВИДЕЛ

Пулс24

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

Опсервер

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде ѝ се губи трагата

Скопје инфо

MTM 4NEWS Точка Press24 Вечер Прес Нетпрес Кајгана

Исчезна 14-годишна тинејџерка – семeјството се сомнева дека е киднапирана

Телма - 27.11.2023

Четиринаесет годишно девојче утрово тргнало за на училиште, но не стигнало. Одејќи по пат натаму и се губи секаква трага. Мајката на девојчето, која била известена од класниот раководител дека нејзината ќерка не дошла на час, пријавила во полиција и ...

Случајот со исчезнатата малолетничка од Скопје пријавен во полиција

Курир

ТРГНАЛА ВО ШКОЛО И НЕ СЕ ВРАТИЛА: Девојче изгубено во Центар, мајката бара помош да ја најде

Фактор

Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

А1 On

Се трага по девојче кое исчезнало на пат кон училиште во Скопје, мајката бара помош

Макфакс

Полицијата во потрага – Исчезна четиринаесетгодишно девојче од Скопје

Centar

Тргна на училиште и ја снема, трагата ѝ се губи на „Партизанска“ – вели мајката на исчезнатата Вања Ѓорчевска (14) од Скопје

ММС

Zoom Скопје1 Опсервер Точка +инфо Кајгана ММС 24Инфо