TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИМАТЕ 24 ЧАСА: Вичиќ удри по големите сили, се заканува дека на Косово ќе ја повика војската

Хаштаг - 13.10.2021

Вучиќ кажа дека постојат неколку работи поради кои Приштина предизвикува нестабилност, а една од тие причини е што ги брзаат некои големи сили... Српскиот претседател Александар Вучиќ на југот на земјата се состана со претставници на Србите од ...

„Ќе ги закопуваме ли браќата како во 99-та?“- Сестрата на ранетиот Србин, му се обрати на Вучиќ, емотивни признанија „Неподносливо е!“

Курир

Вучиќ: Нема повлекување, нема предавање, да живее Србија!

Слободен Печат

Во Косово запален уште еден фитиљ, Вучиќ ветува победа

Независен

Мирно но тензично на Косово, Вучиќ им ветува на Србите дека ќе ја добијат битката

Сител

Вучиќ од Рашка: Белград ќе се обиде да го зачува мирот, но ако избие насилство ќе го штитиме народот

360 степени

Вучиќ на состанокот со Србите од Косово- Со вас сме!

Р.С.Европа

Телма Во Центар Курир Фактор Република Курир Скопје1 Курир

Немири на северот на Косово

24 Вести - 13.10.2021

Александар Вучиќ пртетседателот на Србија, изјави денеска, за време на разговорите со Срби од Косово, во Рашка, дека му рекол на специјалниот претставник на Европската унија за преговорите меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, да ја „зауздаат ...

Вучиќ: И реков на ЕУ да ја заузда Приштина, и ако не може, ние ќе го сториме тоа

Нова ТВ

Вучиќ: И реков на ЕУ да ја заузда Приштина, ако не може, ние ќе го сториме тоа

Lider

Вучиќ: Ѝ реков на ЕУ да ја заузда Приштина, ако не може, ние ќе го сториме тоа

Фокус

АКО НЕ МОЖЕ ЕУ НИЕ ЌЕ ЈА ЗАУЗДАМЕ ПРИШТИНА Вучиќ раскажа што му рекол на Лајчак

+инфо

Вучиќ: И реков на ЕУ да ја заузда Приштина, и ако не може, ние ќе го сториме тоа

Опсервер

Вучиќ со закана: И реков на ЕУ да ја заузда Приштина, и ако не може, ние ќе го сториме тоа

Република

24Инфо Вечер Прес Нетпрес Независен Либертас Курир Press24 MakPress

Брнабиќ со реакција за провокациите на северот на Косово: Ваквото однесување ја надмина секоја мерка и не носи на работ ...

Lider - 13.10.2021

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, ја повика меѓународната заедница да реагира на, како што наведе, новите провокации од Приштина. Како што е објавено на веб -страницата на српската Влада, Брнабиќ ја повика меѓународната заедница, НАТО и КФОР итно да ...

Брнабиќ ја повика меѓународната заедница на итна реакција за провокациите на Приштина на северот на Косово

Независен

Брнабиќ ја повика меѓународната заедница на итна реакција за провокациите на Приштина на северот на Косово

Сител

Брнабиќ ја повика меѓународната заедница на итна реакција за провокациите на Приштина на северот на Косово

Опсервер

Брнабиќ ја повика меѓународната заедница на итна реакција за провокациите на Приштина на северот на Косово

Вечер Прес

Брнабиќ: Ова однесување на Приштина ја надмина секоја мерка и нè носи до раб на хаос

Нова ТВ

Брнабиќ ги повикува меѓународните заедници НАТО и КФОР итно да реагираат во Косово

Курир

Нетпрес Zoom MakPress