TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Засекогаш ги иселиле Меган и Хари , преку ноќ им ги изнеле работите од домот

Канал5 - 21.11.2020

Меган Маркл и принцот Хари ги предале клучевите на нивната поранешна куќа во Фрогмор, на принцезата Евгенија. Според британските медиуми, сите работи на поранешните станари биле изнесени среде ноќ за да можат да се вселат новите станари.

Принцот Хари е голем пријател на првата дама на Америка, а сега излегоа детали за врската

Локално - 21.11.2020

Принцот Хари се вклучи во американската политика во неколку наврати во последните неколку месеци, што предизвика негодување кај многу Британци, а некои веќе коментираа дека тоа не е добро.

Хари и Меган ѝ ги дадоа клучевите од Фрогмор Котиџ на бремената принцеза Јуџин

Независен - 21.11.2020

Англија – Војводата и војвотката од Сасекс им ги предадоа клучевите на Фрогмор Котиџ , нивниот дом во Велика Британија, на принцезата Јуџин и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк, беше потврдено вчера.