TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КОЈ ТОА ВЕЛИ: Еднаш засекогаш да видиме кој е подобар!!!

SportMedia - 06.12.2018

„Јас бев поагресивен и упатив повеќе ефективни удари. Го видовте најдобриот Фјури, но не сте го виделе најдобриот Вајлдер". Фановите на боксот не дојдоа на своето кога Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури влегоа во рингот со цел да покажат кој е подобар, ...

Фјури и Вајлдер на овој човек му донесоа богатство – па го честеше целиот локал! (ВИДЕО)

Спортски - 06.12.2018

На социјалните мрежи се појави едно навистина интересно видео од среќен обложувач на кој борбата Тајсон Фјури и Деонтеј Вајлдер му донесе вистинско богатство. Професионалниот боксер Тед Чесмен на друштвените мрежи објави видео од својот пријател кој ...

Спектакл на Олд Трафорд – Фјури и Вајлдер договараат нова борба

Спортски - 06.12.2018

Минатиот викенд во Лос Анџелес борбата меѓу Тајсон Фјури и Донтеј Вилдер заврши без победник, а уште сега се договара нов спектакл, овој пат на Олд Трафорд. Иако Донтеј Вајлдер преферира борба на Вембли или стадионот на Арсенал, Емирати, Фјури бара ...

Фјури и Вилдер ќе имаат римеч на фудбалскиот храм - Олд Трафорд?!

Sport 1 - 06.12.2018

Откако нивната борба во Лос Анџелес изминатиот викенд заврши без победник, Тајсон Фјури и Донтеј Вилдер преговараат за римеч и тоа веќе во следната година на фудбалскиот храм во Манчестер – Олд Трафорд.

Вајлдер: Сакам реванш со Фјури што поскоро – Бог го подигна тој човек од подот за реванш

IPON - 05.12.2018

Дионтеј Вајлдер за време на телефонска конференција со новинари го откри своите следни потези. ВБЦ шампионот сака реванш со Тајсон Фјури поскоро отколку борба со Ентони Џошуа. Нивната одлична борба минатиот викенд во Лос Анџелес заврши без победник, ...

Ленокс Луис удри по сонародниците: Што кажа легендарниот боксер за мечот Вајлдер-Фјури? (видео)

MTM - 06.12.2018

Поранешниот шампион во бокс Ленокс Луис ја даде својата реакција на социјалните мрежи по спектакуларниот меч во тешка категорија помеѓу Вајлдер и Фјури. Откако му легнаа емоциите по мечот, Луис кој беше дел од коментаторскиот тим во ЛА и се покажа ...

Вајлдер има доказ, Фјури се исправи откако завршија 10-те секунда во нокдаун (видео)

TopSport - 05.12.2018

Тајсон Фјури и Деонтеј Вајлдер водеа лавовска борба која на крајот заврши без победник. Сепак Вајлдер нуди видео доказ кој покажува дека Фјури застанува на нозе откако веќе истекоа 10-те секунди предвидени за нокаут.

Вајлдер нуди видео доказ дека го нокаутирал Фјури (ВИДЕО)

IPON - 05.12.2018

Дионтеј Вајлдер понуди видео снимка од мечот со Тајсон Фјури и Д и онтеј Вајлдер , а што заврши без победник, со која докажува дека го победи л Фјури со нокаут. Вајлдер му зададе тежок удар на Фјури и го испрати во нокдаун, но тој успеа да стане.

Вајлдер понуди видео доказ дека го нокаутирал Фјури (ВИДЕО)

Спортски - 05.12.2018

Борбата помеѓу Тајсон Фјури и Деонтеј Вајлдер заврши без победник, но Вајлдер сега понуди доказ дека тој го победи Фјури со нокаут. Во еден момент Вајлдер на Фјури му зададе брутален удар, по кој Фјури беше во нокдаун, но сепак успеа да стане.

Џошуа им испрати порака на Вајлдер и Фјури

Вечер - 05.12.2018

Одлично одработено од Фјури! Сакам меч против тебе, бидејќи претпоставуваа дека си готов. Но, јас ќе ти дадам фер третман кога ќе бидеш подготвен. Третманот може да го добие било кој од вас двајца, изјави Британецот Светот на боксот е воодушевен од ...

Вајлдер: Еве доказ дека Фјури беше нокаутиран (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2018

Деонтеј Вајлдер не може да се помири со ремито против Тајсон Фјури па на неговиот „Инстаграм“ објави видео со кое сака да докаже дека всушност победил со нокаут. Му зададе брутален удар на Фјури кој заврши на подот во нокдаун, но успеа да стане.

Погоди реми на боксерски меч за светска титула и си ќари 12.500 фунти (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2018

Деонтеј Вајлдер и Тајсон Фјури во неделата боксуваа за светската титула во ВБЦ верзијата во тешка категорија, но мечот заврши нерешено на изненадување на цела јавност. Можеби звучи чудно, но и во боксот има реми, што навистина ретко се случува.

Вајлдер го откачи Џошуа: Фјури се врати од пеколот, заслужува нова шанса

Екипа - 05.12.2018

Деонте Вајлдер ја отфрли можноста во блиска иднина да влезе во ринг со Ентони Џошуа, во дуел што би го дал новиот апсолутен боксерски шампион. Џошуа не криеше дека го очекува победникот од борбата меѓу Вајлдер и Фјури за да се пресметка со подобриот ...

Фјури не верува во реванш со Вајлдер: Ќе бега од мене по секоја цена

Кајгана - 04.12.2018

Тајсон Фјури изјави дека не верува во реванш против Дионтеј Вајлдер откако двајцата викендов одржаа една од најспектакуларните борби во тешка категорија во изминативе 20 години, на која немаше победник.

Вајлдер си ја скршил раката ине тренирал удари за борбата со Фјури

IPON - 04.12.2018

Светскиот шампион во тешка категорија на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер, изјави дека си ја скршил раката четири месеци пред почетокот на тренинзите за борбата со Тајсон Фјури. Како резултат на тоа, речиси и не напаѓал со десната рака во мечот со Фјури кој ...

Тајсон Фјури: Средбата меѓу мене и Џошуа ќе биде најголема во историјата на британскиот бокс

IPON - 04.12.2018

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури, кој пред неколку дена се бореше нерешено со носителот на титулата на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер, смета дека Американецот ќе се обиде да ја избегне реванш средбата со него.

Џошуа им испрати порака на Вајлдер и Фјури

Sport M - 05.12.2018

Одлично одработено од Фјури! Сакам меч против тебе, бидејќи претпоставуваа дека си готов. Но, јас ќе ти дадам фер третман кога ќе бидеш подготвен. Третманот може да го добие било кој од вас двајца, изјави Британецот Светот на боксот е воодушевен од ...

Фјури смета дека Вајлдер ќе бега од реваншот

IPON - 04.12.2018

Тајсон Фјури не верува во реванш против Дионтеј Вајлдер по с пектакуларн а т а борб а во тешка категорија која заврши нерешено . Фјури два пати беше во нокадаун по разорните удари на Вајлдер, но многумина сметаат дека Британецот ја заслужи победата, ...