TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украинците бараат нови авиони од четврта генерација, Бајден ја отфрли можноста: Расте притисокот во НАТО

А1 On - 31.01.2023

Украина би сакала да добие западни борбени авиони од четвртата генерација, како што е Ф-16, откако обезбеди испорака на борбени тенкови минатата недела. Украинскиот министер за одбрана во вторник треба да се сретне со претседателот Емануел Макрон во ...

Бајден ги отфрли испораките на „F-16“ во Украина, Западот се разидува по ова прашање

Нетпрес

Бајден нема да испраќа борбени авиони во Украина, Макрон е поотворен за идеи

Р.С.Европа

Тенкови, па авијација, сега и ракети со долг дострел за Украина?

Н.Македонија

САД нема да ѝ дадат борбени Ф-16 авиони на Украина

Deutsche Welle

Бајден вели дека нема да ѝ даде борбени авиони на Украина, Франција И Полска не се против

Сакам да кажам

САД нема да испраќаат воени авиони Ф-16 како помош за Украина

Мета

Centar Курир Кумановски м. Бизнис Вести 360 степени 4NEWS Вечер Прес Независен

Москва: европските сили треба да им се спротивстават на „агресивните“ Полска и Балтикот

Р.С.Европа - 31.01.2023

Русија денеска соопшти дека повиците на претседателот на Литванија за снабдување на Украина со борбени авиони ја истакнале „исклучително агресивната позиција“ на балтичките земји и Полска и дека „големите европски земји“ треба да го балансираат ...

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Кумановски м.

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

360 степени

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

А1 On

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Опсервер

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Вечер Прес

Кремљ ги обвини балтичките земји за „екстремно агресивен став“ за војната во Украина

Сител

МКД OhridNews Во Центар

ВИДЕО | Андоновиќ: Koj ќе завладее со украинското небо?

Слободен Печат - 31.01.2023

По најавите за испраѓање на тенкови, западната јавност сè повеќе се занимава за тоа кој колку и кога ќе испрати борбени авиони за потребите на украиското воено воздухопловство. Ова барање украиснкиот претседател Зеленски го упати во екот на дилемите ...

Украинците ги добија тенковите, а сега имаат нови желби: “Ако ги добиеме, предностите на бојното поле ќе бидат огромни”

Во Центар

Германскиот канцелар за испраќањето авиони во Украина: За мене таа расправа е завршена

МКД

Шолц: Дискусијата за авиони за Украина за мене е завршена

Нетпрес

Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина, вели Шолц

360 степени

Шолц за “Тагесшпигел”: Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

24Инфо

НАТО е подготвен за директен конфликт со Русија

Локално

Кумановски м. Кумановски м. Независен Курир Опсервер Телма 24 Вести Фокус

Шолц не дава, ама Макрон може да испрати воени авиони за Украина

Слободен Печат - 30.01.2023

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека „нема да ја исклучи” можноста за испраќање борбени авиони во Украина, но предупреди на ризикот од ескалација на конфликтот. Изминативе денови, украинските власти постојано бараа помош во ...

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

А1 On

Макрон не исклучува испраќање борбени авиони за Киев, но под одредени услови

Локално

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

Курир

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

Опсервер

Макрон не исклучува можност за испраќање борбени авиони за Украина

Lider

Франција ќе испрати борбени авиони за  потребите на Украина?

Фокус

24Инфо Во Центар Нетпрес Телма Вечер Прес MakPress