TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протести пред Владата и против измените во Кривичниот законик и против случувањата на Онкологија

Сител - 18.09.2023

Правото стана алатка на богатите, а на граѓаните им е преку глава оти нема ништо европско во намалените казни за функционерите – ова го порачаа студентите од правните факултети кои излегоа на протест пред Владата против измените на Кривичниот ...

Два протеста вечерва пред Владата, за скандалот „Онкологија“ и против измените на КЗ

Канал5

(ФОТО) Протест за случајот „Онкологија“, но и против измените во Кривичниот законик попладнево пред Владата

360 степени

Протести за правда пред владата – Се бара одговорност за Онкологија и поништување на измените на кривичниот законик

Алфа

(видео)Два протести пред влада- едните бараат правда за скандалот на Онкологија, другите се против измените на Кривичниот законик

Телма

Два протести пред Владата: против измените на кривичниот законик и состојбите на Онкологија

Макфакс

Два протеста попладнево пред Владата, едниот за „Онкологија“, другиот против измените на КЗ

Канал5

Lider Опсервер Точка Press24 Кајгана МКД

[Видео + фото] Нов протест пред Влада и ОЈО, обоени со крвава боја и запалени слики со Филипче, Јовески и Васев

Радио МОФ - 18.09.2023

Трет понеделник по ред пред објектот на Владата и потоа пред Основното јавно обвинителство се случуваше протест против скандалите со Онкологија, но и против случајот со модуларната болница во Тетово и спорните измени во Кривичниот законик.

Запалени фотографии и крвави бели мантили на третиот протест против криминалите на онкологија

Сакам да кажам

Трет протест за Онкологија со запалени фотографии: Истрага за Филипче и Васев!

Фокус

ВИДЕО: Запалени фотографии на протестот пред Влада и порака дека законските измени нема да аболицираат никого

А1 On

„Правда за жртвите“ - нов протест за случајот Онкологија

Фактор

Крвави дамки, револт, скандирање „убијци“: Истрага за Филипче и Васев, одговорност!

Скопје1

Кој ќе седне на обвинителна клупа за скандалот на Онкологија? – Расте притисокот од јавноста

Алфа

Press24 24 Вести Вечер Прес

Лични судбини и трагедии за колективен револт – пред Владата повторно протест за скандалот на Онкологија

Телма - 18.09.2023

Личните судбини на луѓето повторно се споија во едно – на протест пред Владата. Луѓе протестираа за себеси, за роднините, за неправдите. Секој од транспарентите е повик за кривична и политичка одговорност за скандалот на Клиниката за онкологија.

Трет протест под мотото „Правда за жртвите“ од Онкологија и модуларната болница во Тетово

Слободен Печат

Трета недела по ред продолжува серијата протести „Против убиствата на Онкологија“

Антропол

ВИДЕО: Трет протест пред Влада по скандалот со Онкологија

А1 On

Јавни личности го поддржуваат денешниот протест „Правда за жртвите на Онкологија“

Антропол

Повторно е најавен протест под мотото „Правда за жртвите“ за скандалот на Онкологија

Канал5

Расте притисокот на јавноста за случајот со онкологија, за денеска најавен нов протест

Телма

Локално ТВ21 24 Вести Антропол МКД Точка

Пред Владата и ОЈО протести за случајот онкологија и против измените во КЗ

Р.С.Европа - 18.09.2023

Под мотото „Правда за жртвите“, почна третиот протест по скандалот на Онкологија. Граѓаните се собраa пред Влада, каде скандираа „убијци“, по што се упатија кон Обвинителството. Пред Владата се одржа и кус перформанс, на кој двајца од учесниците на ...

Денеска пред Влада нов протест за случајот Онкологија

Фокус

Денеска пред Влада нов протест за случајот Онкологија

Либертас

Денеска пред Влада нов протест за случајот Онкологија

Во Центар

Почна протестот за случајот со Клиниката за онкологија, се бара судска разрешница за сите инволвирани

Сител

Почна протестот за случајот со Клиниката за онкологија, се бара судска разрешница за сите инволвирани

Локално

Почна протестот за случајот со Клиниката за онкологија, се бара судска разрешница за сите инволвирани

Либертас

Независен 24Инфо Во Центар Бриф Република Zoom ТВ21 Н.Македонија

КРАДЦИ, УБИЈЦИ: Граѓаните на протест пред Влада – бараат расветлување на случаите со онкологија и модуларната болница!

4NEWS - 18.09.2023

Со транспаренти „Правда за жртвите“, „Убијци“ и „Крадци“ денеска граѓаните излегоа на протест пред Владата за скандалот во онкологија. Протестот од Влада ќе продолжи пред Зградата на ОЈО каде ќе се бара судска разрешница за сите инволвирани во ...

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

Макфакс

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

Опсервер

„Се лечеле Косовари на товар на Фондот“ - вечерва повторно протест за Онкологија

Скопје инфо

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

MTM

Нов протест за Онкологија: „Се лечеле Косовари на товар на Фондот“

Точка

Денеска нов протест за Онкологија: Се лечеле Косовари на товар на Фондот

Кајгана

Скопје1 Денар Press24 Н.Македонија 4NEWS