TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дорис Пак со поддршка за Данела Арсовска: Скопје конечно заслужува да добие жена за градоначалник

Опсервер - 28.10.2021

Скопје конечно заслужува да добие жена за градоначалник, професионалец и докажан менаџер. Која ќе биде во служба на сите граѓани – Данела Арсовска. Млада, силна и посветена жена професионалец како Данела, може и ќе направи промени за подобро и ...

По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддрша: Потребна е жена градоначалник (ВИДЕО)

Курир

По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддршка: Потребна е жена градоначалник!

Република

(ВИДЕО) По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддршка

Lider

ДОРИС ПАК ЈА ПОДДРЖА АРСОВСКА Скопје конечно заслужува да добие жена за градоначалник (ВИДЕО)

+инфо

(ВИДЕО) Дорис Пак со отворена поддрша: потребна е жена градоначалник

Press24

(видео) ДОРИС ПАК: Скопје конечно заслужува да добие жена градоначалник – Данела Арсовска е професионалец и докажан менаџер

Денешен

Данела може до утре да тврди дека не е Даниела, ама фотографијата на бугарската лична карта потврдува дека е таа

24Инфо - 28.10.2021

„Независната“ кандидатка за градоначалник на Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска залудно негира дека има бугарско државјанство, особено откако беше објавена и нејзината лична карта, која е со адреса во Петрич, во околината на ...

Данела Арсовска поседува и бугарска лична карта, и таа ја криела исто како бугарското државјанство, повторува СДСМ

Скопје1

Данела Арсовска поседува и бугарска лична карта, и таа ја криела исто како бугарското државјанство

24Инфо

СДСМ: Данела Арсовска поседува и бугарска лична карта, и таа ја криела исто како бугарското државјанство

Press24

СДСМ: Данела Арсовска поседува и бугарска лична карта, и таа ја криела исто како бугарското државјанство

Сител

СДСМ: Данела Арсовска поседува и бугарска лична карта, и таа ја криела исто како бугарското државјанство

iPortal

СДСМ: Данела Арсовска поседува и бугарска лична карта

Канал5

Centar Локално Слободен Печат Слободен Печат 360 степени Бриф Телма Алсат-М

Бугарка беше вербално линчувана во Скопје: Бугарскиот дневен весник Труд ја брани Данела Арсовска

Во Центар - 28.10.2021

Дали е лошо да си Бугарин во Македонија? Од тонот и пораките на официјалната прес-конференција на владејачката партија СДСМ на Зоран Заев во Северна Македонија, ова е лоша работа, пишува бугарскиот дневен лист Труд.

Има или нема Арсовска бугарско државјанство? – Tаа демантира, СДСМ ја објави нејзината лична карта

ТВ21

Софиски „Труд“ за Арсовска: Бугарка вербално линчувана во Скопје

360 степени

“Бугарка вербално линчувана во Скопје” – Вака бугарските медиуми коментираат откако СДСМ обвини дека Данела Арсовска имала државјанство

Centar

Софиски „Труд“ за Арсовска: Бугарка вербално линчувана во Скопје

Бриф

Софиски „Труд“ за Арсовска: Бугарка е вербално линчувана во Скопје

Фокус

Софиски „Труд“ за Арсовска: Бугарка вербално линчувана во Скопје

Либертас

Frontline 24Инфо Независен Нова ТВ iPortal Вечер Прес MTM Frontline

Немам време да докажам дека безумно лажат, вели Арсовска за обвинувањата дека е бугарска државјанка

360 степени - 27.10.2021

Не само скопјани, туку и цела Македонија знае дека луѓето кои ги продадоа македонските национални интереси два дена пред избори излегуваат со вакви наводи и тоа го прават затоа што јас не сум човекот кој ги натера да кажат дека ако го изгубат Скопје ...

Арсовска ги демантира тврдењата на СДСМ: Немам бугарско државјанство

МКД

Арсовска негира дека има бугарско државјанство: Јас моето име не го продадов

Алсат-М

ВИДЕО: Арсовска негира дека има бугарско државјанство: Не се повлекувам, Заев во понеделник нека поднесе оставка

Слободен Печат

Арсовска: Јас сум Македонка, името го добив по дедо ми Дане

Фокус

Арсовска ги демантира тврдењата на СДСМ: Не поседувам бугарско државјанство и никогаш не сум го носела името Даниела, сето тоа ќе го докажам

Курир

АРСОВСКА ДЕМАНТИРА ДЕКА Е БУГАРСКА ДРЖАВЈАНКА Никогаш не сум го носела името Даниела

+инфо

ММС Република Независен Скопје инфо Centar Сител Канал5 Lider

Арсовска: Црната кампања нема да ве направи победници, само ќе продолжите да тонете

Канал5 - 27.10.2021

На денешната прес конференција на кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, не беше презентиран нов проект, туку темата беше лавината лаги, црни кампањи и обвинувања инструирани од Шилегов, СДСМ и Заев.

Жешка трка за Скопје – промовирани проекти и обвинувања меѓу противкандидатите

ТВ21

Арсовска: Црната кампања нема да ве направи победници, само ќе продолжите да тонете

Фактор

Шилегов: Зошто Арсовска продолжува да ја лаже јавноста дека нема бугарско државјанство?

Слободен Печат

Шилегов: Ако некој решил да земе државјанство на друга држава тоа е лична одлука – она што ме загрижува е криењето на вистината од јавноста и новинарите

Centar

Шилегов: Сериозно се доведува во прашање интегритетот и чесноста на Арсовска како можен градоначалник на Скопје

iPortal

Шилегов: До кога Арсовска ќе крие дека има бугарско државјанство

24Инфо

Centar Канал5 Press24 Zoom Сител Локално MTM Frontline

Арсовска: За лагите ќе одговараат

Курир - 27.10.2021

Ќе ги преземам сите мерки за да се заштитам од овие лажомани. Од прв до последен. Ќе се консултирам со најдобриот правен тим, со сите луѓе кои можат да излезат во пресрет да се заштитам во оваа кампања, а за три дена Скопје ќе има нов градоначалник.

Арсовска: Ќе одговараат за лагите дека имам бугарски документи

Локално

Арсовска: За овие лаги ќе одговараат

Канал5

ЌЕ ОДГОВАРААТ ЗА ЛАГИТЕ Арсовска ќе преземе сѐ против лажоманите

+инфо

Арсовска: За овие лаги ќе одговараат

24 Вести

Арсовска: За лагите ќе одговараат

Нетпрес

Арсовска: За овие лаги ќе одговараат

Опсервер

Кајгана Вечер Прес Република Сител Press24 MakPress

Арсовска за Заев: Кога дојде до таму премиер да се плаши од жена, тогаш нека си размисли тој убаво и по понеделник нека ...

Курир - 27.10.2021

Премиерот Заев сега ќе направи се за да си ја спаси политичката кариера, тој требаше прво да го повлече својот актуелен градоначалник, господинот Шилегов затоа што ги лажат безумно скопјани во изминатите 4 години со проекти кои што не постојат.

АРСОВСКА: Јас сум Македонка, во Скопје живеам 42 години, а премиерот Заев нека размисли убаво и од понеделник нека си ја поднесе оставката

Денешен

Арсовска за Заев: Кога дојде до таму премиер да се плаши од жена, тогаш нека си размисли тој убаво и по понеделник нека си ја поднесе оставката

Република

Арсовска: Дојде време премиер да се плаши од жена, очекувам во понеделник да си поднесе оставка, јас не се повлекувам

Сител

Арсовска за Заев: Кога дојде до таму премиер да се плаши од жена, тогаш нека си размисли тој убаво и по понеделник нека си ја поднесе оставката

Lider

Арсовска: Дојде до таму Премиер да се плаши од жена - во понеделник ја чекам неговата оставка (ВИДЕО)

Press24

СДСМ објави бугарска лична карта за Арсовска -кандидатката за градоначалник им порачува дека безумно лажат

Локално - 27.10.2021

Бугарскиот весник „24 часа“ објави дека кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, која настапува со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, нема бугарска лична карта, но проверките покажуваат грешка.

(ФОТО) Данела Арсовска има и бугарска лична карта, издадена една недела по 27 април, објави СДСМ

Centar

Петровска: Ова е бугарската лична карта на Данела Арсовска, со номер, со дата на раждане, потпис

Сител

Петровска: Данела Арсовска има и бугарска лична карта, издадена една недела по 27 април

Канал5

Петровска: Ова е бугарската лична карта на Данела Арсовска, со номер, со дата на раждане, потпис

Скопје1

(ВИДЕО) Данела Арсовска има и бугарска лична карта, издадена една недела по 27 април

Бриф

(ВИДЕО) Петровска: Данела Арсовска има и бугарска лична карта, издадена една недела по 27 април

iPortal

MTM Press24 Слободен Печат еМагазин

СДСМ: Од лична карта нема поголем доказ, Арсовска е разобличена, криела од јавноста и ги потценува граѓаните

Centar - 27.10.2021

Соопштение на СДСМ: Нервозните реакции на кандидатката на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска не можат да со сокријат фактот дека таа пред 10 години добила бугарско државјанство, а пред четири години добила и бугарска лична карта и сето ...

СДСМ: Од лична карта нема поголем доказ

Канал5

СДСМ: Од лична карта нема поголем доказ, Арсовска е разобличена, криела од јавноста и ги потценува граѓаните

iPortal

СДСМ: Бадијала се лути Даниела или Данела, нема поголем доказ за идентитет од лична карта

Локално

Од лична карта нема поголем доказ, Арсовска е разобличена, криела од јавноста и ги потценува граѓаните

Бриф

СДСМ: Од лична карта нема поголем доказ, Арсовска е разобличена, криела од јавноста и ги потценува граѓаните

24Инфо

Заев: Арсовска е унгарски конзул и државјанин на Бугарија, очекувам да се повлече

Бриф - 27.10.2021

Данела Арсовска се определила да биде почесен унгарски конзул, да биде мост меѓу Северна Македонија и Унгарија и да застапува друга држава, сега испаѓа дека е државјанин на трета држава. Тоа е сепак премногу, па уште се кандидира и за градоначалник.

Заев: Арсовска е унгарски конзул, граѓанин на Бугарија, а Скопје бира градоначалник, а не кмет

24Инфо

Во Скопје се избира градоначалник, а не кмет: И Заев тврди дека Арсовска има бугарско државјанство

360 степени

Заев: Данела Арсовска е унгарски конзул и бугарски државјанин, очекувам да се повлече

Zoom

Заев: Арсовска е државјанин на Бугарија, за кмет може да се кандидира во Бугарија

еМагазин

Заев кој не ја прифати оставката на Филипче за трагедијата во Тетово, бара Данела Арсовска да се повлече од изборната трка

MakPress

Заев: Арсовска може да биде кмет во Бугарија, а не градоначалник во Скопје

Фактор

Сител +инфо Локално

СДСМ обвинува со лажни монтирани документи: Даниела Арсовска од Скопје не постои во системот на МВР на Бугарија

Република - 27.10.2021

Не една, туку неколку Даниели со презиме Арсовска постојат во системот на МВР и Агенцијата за Бугари во странство, но ниту една го нема бројот на уверение кој на прес конференција го презентираше Славјанка Петровска од СДСМ.

Документ со тој матичен број не постои: Разобличени лагите на СДСМ за наводен бугарски пасош на Арсовска (ФОТО)

PressingTV

ФОТО: Документите се монтирани, лице Даниела Арсовска од Скопје не постои во системот на МВР на Р.Бугарија

Курир

ФОТО| Документите се монтирани, во системот на МВР на Бугарија не постои лице Данела Арсовска од Скопје

Нетпрес

„ФАКТИТЕ“ НА ПЕТРОВСКА: Во системот на МВР на Бугарија има неколку Даниели со презиме Арсовска, но нема ниту една од Скопје

Денешен

Анализа: Последниот „клизач“ на Арсовска во кампањата полна со автоголови

Centar - 27.10.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, која себеси уште на почетокот на кампањата се пофали дека имала достигнувања како никој друг во Европа, сепак се „сопна“ на локалните предизвици.

Последниот „клизач“ на Арсовска во кампањата полна со автоголови

Бриф

Последниот „клизач“ на Арсовска во кампањата полна со автоголови

iPortal

Последниот „клизач“ на Арсовска во кампањата полна со автоголови

24Инфо

Последниот „клизач“ на Арсовска во кампањата полна со автоголови

Frontline

ВИДЕО | Заев: Тврдам дека Данела Арсовска е државјанин и на Бугарија – очекувам да се повлече, ова е понижување

Слободен Печат - 27.10.2021

-Како и многу други така и јас поминувам низ тешки периоди. Целта на наративот дека ја ставам на коцка мојата лична кариера, поврзано со Скопје е да повикам на одговорност на граѓаните, пред себе, пред татковината.

Заев: За Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера – Арсовска да се повлече веднаш

Press24

Заев: За Скопје ја ставам на коцка мојата лична кариера – Арсовска да се повлече веднаш

Курир

Заев: Тврдам дека Данела Арсовска е бугарски државјанин

Фокус

Заев: Тврдам дека Данела Арсовска е државјанин и на Бугарија, очекувам да се повлече, ова е понижување

Frontline

Заев: Тврдам дека Данела Арсовска е државјанин и на Бугарија – очекувам да се повлече, ова е понижување

Centar

Заев за УБ: Тврдам дека Арсовска е државјанин и на Бугарија – очекувам да се повлече, ова е понижување

iPortal

Независен Денешен Вечер Прес Локално

Данела Арсовска унгарски конзул со бугарско државјанство, се крие зад соопштенија на ВМРО-ДПМНЕ, скопјани нема да ...

Бриф - 27.10.2021

Јавноста вчера сведочеше на откривање на уште една чувана и криена тајна на кандидатката на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска. Јавно објавен документ, односно „Удостоверение“ од бугарско министерство за правда, потврдува дека ...

Данела Арсовска унгарски конзул со бугарско државјанство, се крие зад соопштенија на ВМРО-ДПМНЕ, скопјани нема да дозволат таа да ги манипулира и потценува, вели СДСМ

Скопје1

Данела Арсовска унгарски конзул со бугарско државјанство, се крие зад соопштенија на ВМРО-ДПМНЕ, скопјани нема да дозволат таа да ги манипулира и потценува

24Инфо

СДСМ: Цели десет години Арсовска има резервна татковина

Локално

СДСМ: Данела Арсовска унгарски конзул со бугарско државјанство, се крие зад соопштенија на ВМРО-ДПМНЕ

Press24

СДСМ: Данела Арсовска унгарски конзул со бугарско државјанство, се крие зад соопштенија на ВМРО-ДПМНЕ

Centar

СДСМ: Данела Арсовска унгарски конзул со бугарско државјанство, се крие зад соопштенија на ВМРО-ДПМНЕ

MTM

Канал5 iPortal Слободен Печат

Јовановиќ: Која е Данела Арсовска?

iPortal - 27.10.2021

КОЈА Е ДАНЕЛА АРСОВСКА? Во текот на кампањата, кандидатката за Градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска ОДБИВА да зборува за своето потекло. Од долунапишаното, јасно е и зошто Данела бега од одговори пред јавноста! 👉Татко на Данела ...

Колку семејни фирми на Арсовска имаат седиште во спортската сала „Расадник“, прашува СДСМ

Скопје1

СДСМ: Салата „Расадник“ пропаѓа, а семејните фирми на Данела Арсовска развиваат бизнис со хотели

Centar

СДСМ Скопје: салата „Расадник“ пропаѓа, а семејните фирми на „менаџерката“ Арсовска развиваат бизнис со хотели

Локално

(ВИДЕО) СДСМ Скопје : Колку семејни фирми на Данела Арсовска имаат седиште во спортската сала „Расадник“?

Frontline

Салата „Расадник“ пропаѓа, а семејните фирми на „менаџерката“ Арсовска развиваат бизнис со хотели

24Инфо

СДСМ: Салата „Расадник“ пропаѓа, а семејните фирми на Данела Арсовска развиваат бизнис со хотели

MTM

Независен