TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вујовиќ: Бевме подобри, ама ремито е – реално!

Sport 1 - 15.09.2021

Ракометарите на Вардар со еден бод се враќаат од гостувањето кај Елверум (27-27) на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите (ЛШ), но лесно можеа да го освојат и целиот плен, со оглед на водството во поголемиот дел од средбата како и имање ...

Лудо реми на Монпелје и ПИК Сегед, Кил лесно се справи со Мешков Брест

Gol.mk

Урнебесна прес-конференција во Елверум: За малку ќе им паднеше банерот врз глава (ВИДЕО)

SportMedia

Легендарен тајм-аут на Вујовиќ: Малку на шпански, малку англиски јазик (ВИДЕО)

SportMedia

Вардар ниту победи, ниту загуби во Норвешка

Спортманија

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Елверум – Вардар (ЛИНК)

24 Ракомет

Историјата најавува убав натпревар за Вардар – На првиот дуел во сезоната вардарци победуваат

24 Ракомет

Sport M Sport 1 Gol.mk 24 Ракомет Gol.mk Дриблинг Дриблинг Sport 1

„Виси“ трансферот на Гурбиндо: Вардар побарал 100.000 евра, Романците понудиле 30.000!?

Спортски - 15.09.2021

Едуардо Гурбиндо после само еден месец во Скопје изгледа ќе го напушти Вардар. Ракометарот побарал трансфер во Динамо Букурешт, но истиот засега не е сигурно дека ќе се реализира. Спорењд информациите на спортската телевизија „Арена Спорт“ двете ...

Вардар за Гурбиндо бара 100.000 евра, Романците даваат - многу помалку!

Sport 1

Вардар му бара неверојатни 100.000 евра на Динамо Букурешт за Гурбиндо

Екипа

Вардар му бара 100.000 евра на Динамо за да го прати Гурбиндо во Букурешт

Gol.mk

Патот до Букурешт тежок: Вардар за Гурбиндо бара 100.000 евра

SportMedia

ДРАМА во финишот – Монпелје и ПИК Сегед ги поделија бодовите

24 Ракомет - 15.09.2021

Ракометарите на Монпелје и ПИК Сегед одиграа супер интересен и драматичен натпревар во првото коло од Лигата на шампионите кој на крај заврши без победник и поделба на бодовите 29:29. Гостите имаа силен старт и натпреварот го отворија со 1:6 и ...

Кил сигурен против Мешков Брест, реми на Монпелје и Пик Сегед

Екипа

ВИДЕО: Кевин Њокас „распали“ од девет метри и го постигна деби голот за Вардар во ЛШ

Gol.mk - 15.09.2021

Македонскиот ракометен шампион Вардар на гости кај Елверум игра борбен и израмнет натпревар во Лигата на шампионите, на отворањето на сезоната во елитата, се истакна последното засилување за „црвено-црните“, Кевин Њокас.

ВИДЕО: Кевин Њокас „распали“ од девет метри и го постигна деби голот за Вардар во ЛШ

Курир

(ВИДЕО) Прв гол на Кевин Њокас за Вардар во ЛШ: Ја „затресе“ мрежата од девет метри

Lider

Некој нов Вардар – Македонскиот шампион во Норвешка ја почнува новата „авантура“ во елитата

Екипа

Вардар потврди: Без Кудуз и Ристовски, а со браќата Њокас по први бодови во ЛШ

Gol.mk

Вардар заедно со браќата Њокас ќе брка триумф против Елверум

Sport 1

Вардар денеска против Елверум го почнува настапот во Лигата на шампионите

МКД

Слободен Печат Сител 24 Ракомет SportMedia SportMedia Дриблинг Дерби Екипа

Кил е прв на листата на ЕХФ пред почетокот на ЛШ

Н.Македонија - 15.09.2021

Во пресрет на денешните мечеви од 1. коло во Лигата на шампионите (ЛШ), Европската ракометна федерација (ЕХФ) традиционално го објави рангирањето за можностите на 16-те годинашни учесници во најсилното клупско натпреварување.