TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung официјално го претстави Galaxy M11

USB - 30.03.2020

Најновиот паметен телефон во линијата на Samsung е моделот Galaxy M11, кој без многу помпа беше објавен на веб-страницата на компанијата во Обединетите Арамски Емирати. Samsung Galaxy M11 има 6.4-инчен LCD екран со HD+ резолуција и punch-hole отвор ...

Samsung Galaxy M11 официјално пристигна со тројна камера

Телефони.мк - 30.03.2020

Samsung Mobile лансираше уште еден смартфон во достапната средна класа која веќе изобилува со огромен број на модели. Новиот Samsung Galaxy M11 го краси тројна главна камера подредена вертикално со 13 мегапикселен примарен сензор со леќа од f/1.8.

Samsung Galaxy M11 се појави со официјален рендер

Телефони.мк - 28.03.2020

Samsung Mobile наскоро ќе ја прошири М серијата на смартфони во средната класа со новиот модел Samsung Galaxy M11 од кого веќе се појави првата официјална слика, па така разоткриени се и сите детали за неговиот изглед.