TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата го бара Груевски во возилата што излегуваат од катната гаража кај седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Сакам да кажам - 12.11.2018

Полицијата ги проверува возилата што излегуваат од катната гаража „Тодор Александров”, веднаш до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, во потрага по осудениот Никола Груевски. Полицијата вечерва го бара Груевски откако доби известување од Основниот суд Скопје 1 ...

Полицијата влезе во гаражите на штабот на ВМРО-ДПМНЕ, таму трага по Груевски

24 Вести - 12.11.2018

Полицијата попладнево не го пронајде Никола Груевски во својот дом на улицата Павел Шатев, па потоа полицајците се упатија кон централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, каде бараа дали можеби таму се наоѓа екс-премиерот.

Полицијата е пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во потрага по Груевски

МКД - 12.11.2018

Полицијата во моментов е пред седиштетот на ВМРО-ДПМНЕ, неофицијално во потрага по бегалецот и експремиер Никола Груевски. Според информациите од терен, полицијата ги проверува автомобилите паркирани во подземаната гаража на седиштето на партијата ...

Полицијата сега го бара Груевски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.11.2018

Откако не го најде во својот дом, полицијата вечерва е во централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во потрага по Никола Груевски. Како што претходно објави Фокус, според неофицијални информации постои можност Груевски да се крие во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Полицијата го бара Груевски пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 12.11.2018

Полицијата ги претресува возилата кои излегуваат од паркингот на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во центарот на градот. Ова е уште еден обид на полицијата да го најде поранешниот премиер Никола Груевски откако претходно вечерва полицајците двапати влегоа во ...

Полиција пред штабот на ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 12.11.2018

Полицијата откако не го најде Никола Груевски во неговиот дом, се упати во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Во моментов полициски службеници ги проверуваат колите кои излегуваат од подземниот паркинг на Палатата Христо Татарчев, во јавноста попозната како ...

ВИДЕО: Полиција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, ги претресуваат сите возила кои излегуваат од катната гаража

А1 On - 12.11.2018

Алфите кои што вечерва го бара експремиерот Никола Груевски во моментов се наоѓа пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Тие детално ги претресуваат сите автомобили кои излегуваат од катната гаража „Тодор Александров“ во близина на седиштето на партијата, чие ...

Полицијата пред ВМРО-ДПМНЕ ги стопира и ги претресува возилата кои излегуваат од седиштето

Макфакс - 12.11.2018

Полицијата ги стопира сите возила кои излегуваат од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Вршат целосен претрес на возилата и претресуваат еден по еден човек. Како што велат, засега немаат налог за да влезат во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, но кога ќе добијат веднаш ...

Полицијата пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, врши претрес на возилата кои излегуваат од катната гаража (ВО ЖИВО)

Слободен Печат - 12.11.2018

Полицијата ги стопира сите возила кои излегуваат од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Вршат целосен претрес на возилата и претресуваат еден по еден човек пренесува А1он ...

Полиција ги претресува сите возила пред седиштето на ВМРО

24Инфо - 12.11.2018

Врие од полиција пред седиштето на ВМРО. Откако не го најдоа во неговиот дом, полицајците се преселија пред седиштето на партијата. Тие го претресуваат секое возило кое излегува од катната ...

Се пребарува седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 12.11.2018

За пронаоѓање на екс премиерот, Никола Груевски, полицијата го проверува и седиштето на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Тој дома не беше пронајден во петокот. Денеска на неговата домашна адреса никој не отвори.

Груевски се крие во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ или избегал од државата?

Фокус - 12.11.2018

Откако полицијата не успеа да го пронајде екс премиерот Никола Груевски во неговиот дом на Бихачка, се подгреваат разни шпекулациите за местата на кои можеби се крие. Според неофицијални информации постои можност Груевски да се крие во седиштето на ...

Груевски се крие во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?!

Бриф - 12.11.2018

Откако полицијата не успеа да го пронајде екс премиерот Никола Груевски во неговиот дом на Бихачка, се подгреваат разни шпекулациите за местата на кои можеби се крие. Според неофицијални информации постои можност Груевски да се крие во седиштето на ...

Политички прогон

+инфо - 12.11.2018

Од ден во ден, а нема ден ден без отровно, апокалиптично соопштение на опозицијата, таа ја повторува својата омилена формула „политички прогон“ на кој биле изложени нејзини видни политички ликови.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се прозападни, работата е што Заев е за Северна Македонија, јас за Република Македонија

Република - 12.11.2018

На обвинувањата на СДСМ дека со своите политики Мицкоски оди кон истокот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ одговара со изнесување на својот добро познат став – дека стратешки интерес негов и на ВМРО-ДПМНЕ е ЕУ.

Полицијата пред ВМРО-ДПМНЕ ги претресува возилата кои излегуваат од седиштето

+инфо - 12.11.2018

Полицијата ги стопира сите возила кои излегуваат од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Вршат целосен претрес на возилата и претресуваат еден по еден човек. Како што велат, засега немаат налог за да влезат во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, но кога ќе добијат веднаш ...

Мицкоски: Власта врши политички прогон против ВМРО-ДПМНЕ - партијата е подготвена за избори

Сител - 11.11.2018

ВМРО ДПМНЕ се наоѓа под тежок политички прогон, а тоа најдобро се гледа и од правосилната пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски, обвини лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Од Битола, каде што заедно со партиска делегација присуствуваше ...

СДСМ: Мицкоски може да се подготвува за пораз на избори

Р.С.Европа - 11.11.2018

СДСМ денеска соопшти дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски „може да се подготвува само за пораз на какви било избори“, како реакција на изјавата на лидерот на опозицијата дека ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претстојните претседателски ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

Канал5 - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателските избори

Р.С.Европа - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Тој посочи дека доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, неговата партија е ...

Тотална војна

Нетпрес - 11.11.2018

Тоталната војна во која влезе СДСМ со цел да го неутрализира својот политички противник веќе стана толку интензивна и очигледна што дури не е потребно ни да се наведуваат примери од секојдневниот живот со кој би им се илустрирало на граѓаните и ...

Мицкоски обвинува за политички прогон, ВМРО-ДПМНЕ е подготвено за предвремени избори

4NEWS - 11.11.2018

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвинува дека се под постојан политички приогон од страна на власта, преку како што вели, новата спрега судијката Кацарска и СДСМ.

Состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 10.11.2018

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва се собира во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува да бидат актуелната политичка состојба во земјава и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на ...

Николоски: СДСМ работи на укинување на ВМРО-ДПМНЕ, но ВМРО пред се е идеја и ако треба од независни листи ќе ги ...

Либертас - 10.11.2018

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во неговото гостување на емисијата „Стадион“ на радио Канал 77 изјави дека желбата на СДСМ е укинување на ВМРО-ДПМНЕ и веќе имаат започнато со тој план, но и покрај тоа и да ја укинат партијата не ...

ВИДЕО: Затворот на Груевски една од темите на вечерашниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 10.11.2018

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП се теми на вечерашниот Централен комитет на партијата.

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

24Инфо - 10.11.2018

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола Груевски и актуелната состојба се теми на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

Курир - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство ...

Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ е подготвено за избори

+инфо - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. „ВМРО-ДПМНЕ ќе ги издржи сите притисоци, ВМРО-ДПМНЕ од ден на ден е се посилно, ...

Мицкоски обвинува за политички прогон, ВМРО-ДПМНЕ е подготвено за предвремени избори

ТВ21 - 11.11.2018

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвинува дека се под постојан политички приогон од страна на власта, преку како што вели, новата спрега судијката Кацарска и СДСМ.

Николоски: СДСМ работи на укинување на ВМРО-ДПМНЕ, но ВМРО пред се е идеја и ако треба од независни листи ќе ги ...

Локално - 11.11.2018

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во неговото гостување на емисијата „Стадион“ на радио Канал 77 изјави дека желбата на СДСМ е укинување на ВМРО-ДПМНЕ и веќе имаат започнато со тој план, но и покрај тоа и да ја укинат партијата не ...

Вечерва состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 11.11.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува состанок за актуелната политичка состојба во земјата, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски, како и за посетата на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ...

Затворската казна на Груевски тема на седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 10.11.2018

Затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола Груевски и актуелната состојба во државата, се теми на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ што се одржува вечерва.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

Слободен Печат - 11.11.2018

Мицкоски посочи дека се надева дека многу скоро Република Македонија ќе ја добие заслужената шанса да биде дел од европското семејство, затоа што, како што рече, на крајот од денот, интерес на сите граѓани и на сите политичари е Македонија да успее.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателските избори

Нетпрес - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Тој посочи дека доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, неговата партија е ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

Press24 - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

24 Вести - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

Сител - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателските избори

Фокус - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

24Инфо - 11.11.2018

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателските избори

MTM - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателските, но подготвена е и за парламентарни избори

МКД - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателски избори, а доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, партијата е подготвена и за предвремени парламентарни избори, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори

Република - 11.11.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, партијата што ја предводи, е подготвена и за предвремени парламентарни избори. – ВМРО-ДПМНЕ ќе ги издржи сите притисоци, ВМРО-ДПМНЕ од ден на ден е се ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателски избори

еМагазин - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот Христијан Мицкоски за време на денешната посета во Битола. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателски избори

Вечер - 11.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за следниот циклус претседателски избори, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ посочи и дека доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, партијата што ја предводи, е ...

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателски избори

CivilMedia - 12.11.2018

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за претседателски избори, изјави претседателот на таа партија Христијан Мицкоски за време на посетата во Битола. Лидерот на опозициската партија посочи и дека доколку парламентарното мнозинство донесе одлука, партијата што ...