TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алаѓозовски: Министерството нема обврска да ги испитува апликациите за нивна веродостојност – повика новинарите да го ...

Телма - 14.02.2018

Со распределбата на средствата во Годишната програма на Министерстовот за култура направена е најдобра проценка, а сите забелешки ќе се решаваме во жалбена постапка, е одговор на министерот за култура, Роберт Алаџозовски, на критиките дека ...

Алаѓозовски: Тројцата членови на Комисии се откажаа од своите проекти

Фокус - 14.02.2018

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски во вечерашното интервју на телевизија Телма откри дека Сашо Кокаланов, Ивана Васева и Тони Васиќ се откажале од своите проекти кои добија финансии од Министерството за култура, по нападите кои беа упатени ...

Алаѓозовски: Aко некој од комисиите се огрешил ќе одговара

Фактор - 14.02.2018

Со распределбата на средствата во Годишната програма на Министерствотo за култура направена е најдобра проценка, а сите забелешки ќе се решаваме во жалбена постапка, изјави министерот за култура, Роберт Алаѓозовски за Телма .

ВМРО-ДПМНЕ: Годишната програма на Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка (ВИДЕО)

Стандард - 14.02.2018

„Годишната програма на СДСМ и Министерот Роберт Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен културен развој во Република Македонија, како на локално ниво, така и во однос на етничката застапаност на заедниците кои ...

ВМРО-ДПМНЕ бара повлекување на годишната програма, ја сметаат за скандалозна

ТВ21 - 14.02.2018

Овогодишната програма на СДСМ и Министерот Роберт Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен културен развој во Република Македонија, како на локално ниво, така и во однос на етничката застапаност, изјави денеска ...

(Видео) Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна

Макфакс - 14.02.2018

Годишната програма на СДСМ и министерот за култура Роберт Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен културен развој во Република Македонија, како на локално ниво, така и во однос на етничката застапаност на ...

(ВИДЕО) Алаѓозовски: Министерството нема обврска да ги испитува апликациите за веродостојност, новинарите да го ...

Либертас - 14.02.2018

Со распределбата на средствата во Годишната програма на Министерстовот за култура направена е најдобра проценка, а сите забелешки ќе се решаваме во жалбена постапка, е одговор на министерот за култура, Роберт Алаџозовски, на критиките дека ...

Алаѓозовски: Тројцата членови на Комисии се откажаа од своите проекти

Локално - 14.02.2018

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски во вечерашното интервју на телевизија Телма откри дека Сашо Кокаланов, Ивана Васева и Тони Васиќ се откажале од своите проекти кои добија финансии од Министерството за култура, по нападите кои беа упатени ...

Алаѓозовски се иззема од одговорност, вината ја префрла на комисиите

Република - 15.02.2018

Со распределбата на средствата во Годишната програма на Министерствотo за култура направена е најдобра проценка, а сите забелешки ќе се решаваме во жалбена постапка, изјави министерот за култура, Роберт Алаѓозовски за Телма.

(ВИДЕО) Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура е безидејна, неправична, популистичка, „про-шарена“

А1 On - 14.02.2018

„Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна. Годишната програма на СДСМ и Министерот Роберт Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен културен развој во Република Македонија, како на локално ...

Алаѓозовски: Министерството нема обврска да ги испитува апликациите за нивна веродостојност – повика новинарите да го ...

Локално - 14.02.2018

Со распределбата на средствата во Годишната програма на Министерстовот за култура направена е најдобра проценка, а сите забелешки ќе се решаваме во жалбена постапка, е одговор на министерот за култура, Роберт Алаџозовски, на критиките дека ...

Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна

Точка - 14.02.2018

Годишната програма на СДСМ и министерот за култура Роберт Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен културен развој во Република Македонија, како на локално ниво, така и во однос на етничката застапаност на ...

Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна- се уназадува културата и културното живеење

Курир - 14.02.2018

Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна. Годишната програма на СДСМ и Министерот Роберт Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен културен развој во Република Македонија, како на локално ниво, ...

ВМРО ДПМНЕ: Годишната програма на Министерство за култура е скандалозна

AKO - 14.02.2018

,,Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна и таа мора веднаш да се повлече“, реагира ВМРО ДПМНЕ. ,,Годишната програма на СДСМ и Министерот Роберт Алаѓозовски е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен ...

(Видео) Вељановски: Годишната програма на Министерството за култура е скандалозна

Sky - 14.02.2018

Годишната програма на СДСМ и министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, е безидејна, неправична, популистичка и не поддржува рамноправен културен развој во Република Македонија како на локално ниво така и во однос на етничката застапаност на ...