TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска: претежно облачно со повремени врнежи

Р.С.Европа - 08.04.2021

Претпладне ќе биде променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Времето денеска, умерено облачно со северен ветер

Алсат-М - 08.04.2021

Во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Претпладне променливо облачно, срамежливо сонце во текот на денот

ММС - 08.04.2021

Од УХМР најавуваат променливо облачно време во претпладневните часови, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен до засилен северен ветер, ...

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

Канал5 - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

Независен - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

Сител - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд – во северните делови значително постудено

ТВ21 - 07.04.2021

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на ...

Облачно со повремени врнежи од дожд, од утре стабилизација на времето

МКД - 07.04.2021

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Независен - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Слободен Печат - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Фокус - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени врнежи од дожд и снег

Сител - 07.04.2021

– Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд

24 Вести - 07.04.2021

Времето претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во ...

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Канал5 - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со дожд и снег на повисоките места

Пулс24 - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со дожд и снег на повисоките места

Скопје инфо - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Актуелнa најава: вечерва голем пад на температурите на воздухот и снег во западните и југозападните предели – детали

Скопје24 - 07.04.2021

Денес времето во Македонија ќе биде претежно облачно, на повеќе места со повремени врнежи од дожд. На планините и на повисоките места ќе има врнежи од снег, додека кон крајот на денов и во текот на ноќта поради продор на постудена воздушна маса од ...

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Студено со врнежи од дожд и снег, од среда температури и до 20 степени

Фактор - 07.04.2021

Денеска и утре во земјава ќе преовладува многу студено време. Ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Не излегувајте без јакна и без чадор

+инфо - 07.04.2021

Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне и со засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 7 степени.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

Бриф - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Април како ноември- Дожд со температура до 15 степени

ММС - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Вечер Прес - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

Либертас - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Денеска облачно и со повремени врнежи од дожд, од утре стабилизација на времето

OhridNews - 07.04.2021

Времето претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во ...

Облачно со дожд и снег на повисоките места

Алфа - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

УХМР: Утре ветер и дожд, а потоа следи стабилизација на времето

Скопје24 - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Облачно со вренежи со дожд, а на повисоките места и снег

Lider - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Утре претпладне дожд а во текот на денот ќе биде сончево

MTM - 07.04.2021

До крајот на денот ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Повеќе врнежи ќе има во крајните западни и источни делови. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југозападните делови ...

Утре претпладне дожд, а во текот на денот ќе биде сончево

Centar - 07.04.2021

До крајот на денот ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Повеќе врнежи ќе има во крајните западни и источни делови. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југозападните делови ...

Време: Облачно со локални врнежи од дожд и температура до 15 степени

Денешен - 07.04.2021

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Опсервер - 07.04.2021

– Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Утре претпладне дожд, во текот на денот ќе биде сончево

Н.Македонија - 07.04.2021

До крајот на денот ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места со врнежи од снег. Повеќе врнежи ќе има во крајните западни и источни делови. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југозападните делови ...

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

24Инфо - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено

Нетпрес - 07.04.2021

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на ...

Облачно со повремени локални врнежи од дожд, снег на планините на северозапад

Опсервер - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Пролетта како да е одложена: УХМР со временска прогноза за целата недела

Press24 - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините на северозапад со врнежи од снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14 степени.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

iPortal - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Некаде дожд, некаде снег: УХМР со информации какво време не очекува

Press24 - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со дожд и снег на повисоките места

Курир - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно време со локални врнежи од дожд

MTM - 07.04.2021

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, а во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

24Инфо - 07.04.2021

– Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Од петок следува период на стабилно време и пораст на дневните темепратури

Lider - 07.04.2021

Утре претпладне на места се уште ќе има услови за слаби врнежи од дожд и снег, а во текот на денот облачноста ќе се намали и ќе дува засилен ветер од северозападен правец. Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, ...

Некаде дожд, некаде снег: УХМР со информации какво време не очекува

Centar - 07.04.2021

Денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

НИ ДОАЃА ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Заборавете на снегот и студот, следува тројно зголемување на температурите – подгответе ја ...

Курир - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Кајгана - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно време со локални врнежи од дожд

Точка - 07.04.2021

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, а во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

Бизнис Вести - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно време со локални врнежи од дожд

Денар - 07.04.2021

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, а во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.

Облачно со повремен дожд и северен ветер

Скопско Ехо - 07.04.2021

Во Скопје времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне и со засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 7 степени.

Облачно со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места

MakPress - 07.04.2021

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег.