TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тениски нокаут за Обединетото кралство – Само по три дена останаа без главните адути за титула на Вимблдон

Спортманија - 29.06.2022

Тежок тениски нокаут доживеа Велика Британија по двата неочекувани порази на Енди Мареј и Ема Радукану, денеска на Вимблдон. Двата главни адути за титула на Обединетото кралство доживеаја порази од Џон Иснер и од Каролин Гарсија, и тоа на почетокот ...

Тан по сензацијата на Вимблдон: Се плашев од Серена, мислев ќе освојам…

Дерби

Вилијамс: Во финишот страдав на теренот, дадов сè од себе за победа

Gol.mk

Серена доживеа експресна елиминација на Вимблдон, па порача: Тоа е прашање на кое не можам да одговорам

Дерби

ВИДЕО: Серена Вилијамс елиминирана во првото коло на „Вимблдон“

Слободен Печат

ВИДЕО: Серена се врати по една година и се посрамоти на Вимблдон!

Gol.mk

Серена Вилијамс го одигра првиот меч по 364 дена и по три часа борба – загуби!

Sport 1

SportMedia Екипа Спортманија Независен Локално МКД Спортски TopSport