TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Razer креирал смарт заштитна маска за заштита од вирус, со активна вентилација

Телефони.мк - 13.01.2021

CES 2021 во многу нешта се разликува од претходните изданија. Компаниите овој пат претставија многу уреди со цел да ги заштитат корисниците од COVID-19. Razer го претстави новиот проект Hazel, што претставува концепт на технолошки софистицирани ...

Razer направи паметна заштитна маска што не ја ограничува комуникацијата (ВИДЕО)

USB

Razer работи на футуристичка маска со N95 заштита, RGB и гласовна проекција

IT.mk

Project Hazel е концепт за паметна N95 маска од Razr со вантилатор, звучници и LED светла

Smartportal

Откриено кои маски се најдобри: Имаат речиси 100 отсто заштита, а можат да се носат подолг период

Слободен Печат - 13.01.2021

Најголемата европска лабораторија „Квалифика Груп“, со седиште во Италија, го заврши тестирањето на неткаени маски кои биле направени од научници од Новосибирск. Тестирањето во лабораториски услови покажало дека новосибирските маски со наносребро ...

ОТКРИЕНО КОИ МАСКИ СЕ НАЈДОБРИ: Имаат скоро 100 процентна заштита од корона

Локално

Одбила да носи маска во авион па добила шест месеци затвор

Кумановски м. - 13.01.2021

Авионот што летал од Малта за Сицилија во понеделникот морал да се врати бидејќи патничката одбила да носи маска, па затоа ќе мине шест месеци во затвор. Само што полетал авионот, патничка (24), Италијанка која живее во Бугарија, имала своевидно шоу ...

Одбила да носи маска во авион, па добила 6 месеци затвор

+инфо