TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Агелер за законот за амнестија: Важно е ваквите процеси да бидат транспарентни и легални

Алсат-М - 04.10.2023

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите процеси да се одвиваат транспарентно и да бидат легални.

Агелер бара лидерите да им објаснат на граѓаните зошто се носи Законот за амнестија

Локално

Агелер за законот за амнестија: Важно е ваквите процеси да бидат транспарентни и легални

4NEWS

Агелер: Политичките лидери треба да им објаснат на граѓаните зошто се носи законот за амнестија

360 степени

Агелер: САД одблизу го следи процесот, ова не е прв ниту последен Закон за амнестија

МКД

„Важно е ваквите процеси да бидат транспарентни и легални“, вели Агелер за законот за амнестија

Вечер Прес

АГEЛЕР НЕМА НИШТО ПРОТИВ ЗАКОНОТ ЗА АМНЕСТИЈА Само нека биде легално и транспарентно

+инфо

Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава, порача Агелер во врска со уставните ...

CivilMedia - 04.10.2023

– Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава и за овие деца, изјави денеска американската амбасадорка Анџела Агелер, одговарајќи на новинарско прашање во врска со процесот на уставните измени, кои се предуслов ...

Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава, порача Агелер во врска со уставните измени

Press24

Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава, порача Агелер во врска со уставните измени

Либертас

Агелер: Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава

Канал5

Агелер: Вие сте дел од Европа, и сега треба тоа да се формализира

ТВ21

Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава, порача Агелер во врска со уставните измени

Рацин

Агелер за уставните измени: Лидерите на партиите да направат вистинска работа

Р.С.Европа

Република Zoom Lider PressingTV Независен

Отворен нов предучилиштен едукативен центар во селото Радово, Општина Босилово

Бизнис Вести - 04.10.2023

Денеска во селото Радово, во Општина Босилово, е отворен нов предучилишен едукативен центар и безбеден простор за социјализација и игра на децата. Центарот „Огражденски пеперутки“ има капацитет за 20 деца, а на отворањето присуствуваше амбасадорката ...

Агелер за законот за амнестија: Важно е ваквите процеси да бидат транспарентни и легални

Канал5

Агелер за амнестијата: Важно е ваквите процеси да бидат транспарентни и легални

Независен

Агелер за законот за амнестија: Важно е ваквите процеси да бидат транспарентни и легални

ТВ21

Агелер за предложениот закон за амнестија – важно е ваквите процеси да се одвиваат транспарентно и да бидат легални

Телма

Агелер: Ова не е прв закон за амнестија, нема да биде ни последен, важно е да им се објасни на граѓаните

А1 On

Агелер за законот за амнестија: Важно е ваквите процеси да бидат транспарентни и легални

CivilMedia

Н.Македонија Република Сител Бриф Слободен Печат Press24 24Инфо Нетпрес