TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вархелји во прва посета на Скопје

Deutsche Welle - 15.01.2020

Реформскиот процес во земјата и новата методологија за пристапниот процес во ЕУ, се темите за кои македонски владини и партиски претставници ќе разговараат со новиот комесар за соседска политика и проширување Наследникот на Јоханес Хан, новиот ...

Оливер наспроти Оливер

Н.Македонија - 15.01.2020

Има ли Македонија своја проактивна агенда и стратегија за членство во Европа што би ја презентирала пред ЕУ во пресрет на денешната посета на земјава на новиот еврокомесар за соседство и проширување Оливер Вархели? Високиот функционер на ЕУ денеска ...

Еврокомесарот Вархели денеска во Скопје

360 степени - 14.01.2020

Еврокомесарот за соседска политика и за проширување Оливер Вархели денеска ќе допатува во прва официјална посета на Северна Македонија. Како што соопшти Делегацијата на Европската комисија во Скопје, Вархели ќе се сретне со претседателот Стево ...

Вархели утре во Скопје на средби со Пендаровски, Спасовски, Џафери, Мицкоски и Заев

Курир - 14.01.2020

Еврокомесарот за соседска политика и за проширување Оливер Вархели утре ќе допатува во прва официјална посета на Северна Македонија. Како што соопшти Делегацијата на Европската комисија во Скопје, Вархели ќе се сретне со претседателот Стево ...

Еврокомесарот Вархели денеска во Скопје

Вечер Прес - 15.01.2020

Еврокомесарот за соседска политика и за проширување Оливер Вархели денеска ќе допатува во прва официјална посета на Северна Македонија. Како што соопшти Делегацијата на Европската комисија во Скопје, Вархели ќе се сретне со претседателот Стево ...

Вархелји во прва посета на Скопје

Независен - 15.01.2020

Наследникот на Јоханес Хан, новиот европскиот комесар за соседска политика и проширување, Оливер Вархелји, денеска пристигнува во прва официјална посета на Скопје. Еврокомесарот ќе се сретне со шефот на државата Стево Пендаровски, со премиерот ...

Новиот еврокомесар Вархели во Скопје на средби со државниот врв

Макфакс - 15.01.2020

Еврокомесарот за соседска политика и за проширување Оливер Вархели денеска и утре ќе престојува во прва официјална посета на земјава. Како што соопшти Делегацијата на Европската комисија во Скопје, Вархели ќе се сретне со претседателот Стево ...

Новиот еврокомесар Вархели во Скопје на средби со државниот врв

Centar - 15.01.2020

Еврокомесарот за соседска политика и за проширување Оливер Вархели денеска и утре ќе престојува во прва официјална посета на земјава. Како што соопшти Делегацијата на Европската комисија во Скопје, Вархели ќе се сретне со претседателот Стево ...

Новиот еврокомесар Вархели во Скопје на средби со државниот врв

Точка - 15.01.2020

Еврокомесарот за соседска политика и за проширување Оливер Вархели денеска и утре ќе престојува во прва официјална посета на земјава. Како што соопшти Делегацијата на Европската комисија во Скопје, Вархели ќе се сретне со претседателот Стево ...

(ВИДЕО) Пендаровски му кажал на Вархели дека ја очекува новата методологија за преговори со ЕУ до март

360 степени - 15.01.2020

Претседателот Стево Пендаровски се надева дека новата методологија за водење на процесот на пристапните преговори со ЕУ ќе биде дефинирана до март. Ова му го кажал шефот на државаа на новиот комесар за соседска политика и преговори за проширување на ...