TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Audi Q8 :: SUV како никој друг

Авто Магазин - 13.06.2018

Audi го искористи доцнењето во однос на нив и го подготви најнапредниот модел во оваа класа. Како ризница на технологиите новиот Q8 води директно потекло од досегашниот знаменосец на гамата Q7, од кој го разликува емотивниот и поспортски изглед.

Секој втор модел на Audi ќе биде SUV

Кајгана - 13.06.2018

Германскиот произведувач Audi воодушевен е од продажбата на своите SUV модели, а од почетокот на 2018 година испорача околу 287.500 единици од својот Q модел. Компанијата од Инглоштад проценува дека до 2025 година SUV класата ќе биде најважниот ...

Пристигнува новиот Audi Q8

ЗаЗабава - 13.06.2018

Audi го искористи доцнењето во однос на нив и го подготви најнапредниот модел во оваа класа. Како ризница на технологиите новиот Q8 води директно потекло од досегашниот знаменосец на гамата Q7, од кој го разликува емотивниот и поспортски изглед.

Huansu X: Погледнете како изгледа кинеската „брутална копија“ на Urus и Cayenne

Точка - 12.06.2018

400 илјади евра поевтин од оригиналот, со турбобензинец 2.0 со 195 коњски сили и преден погон, пет и седум седишта, овој SUV во Кина ќе се продава по цена од 13,400 до 20,100 евра. Колку Кинезите сакаат да ги копираат европските луксузни автомобили ...

Секој втор модел на Audi ќе биде SUV

Локално - 13.06.2018

Германскиот произведувач Audi воодушевен е од продажбата на своите SUV модели, а од почетокот на 2018 година испорача околу 287.500 единици од својот Q модел. Компанијата од Инглоштад проценува дека до 2025 година SUV класата ќе биде најважниот ...