TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган и Хари си честитаа годишнина од брак

Репортер - 23.05.2020

Поранешната кралска двојка, Меган Маркл и нејзиниот сопруг Хари, пред две години, се венчаа, а сега двајцата си подарија поклони кои се од исклучителна важност за нив, пренесуваат британските медиуми. Двајцата си подариле подароци направени од памук.

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Меган и Хари за годишнината на БРАКОТ си подариле „некралски подароци“

Екран - 23.05.2020

Пред две години, на 19 мај, Меган Маркл и принцот Хари меѓусебно си го кажаа судбоносното „да“. За годишнината тие меѓусебно си врачиле подарок што им е исклучително важен. Според странските медиуми, Меган и Хари си дале еден на д руг памучни работи.

Скромно и уникатно - Меган и Хари за годишнината од брак си подариле нешто што чини '5 пари'

Точка - 23.05.2020

Меган Маркл и принцот Хари, пред две години, на 19-ти мај го изговорија судбоносното „Да“. Тие еден на друг за годишница од бракот си врачиле подарок кој е од исклучителна важност за нив. Како што пренесуваат странските медиуми, Меган и Хари еден на ...

Принцот Хари пред неколку месеци завршил на психијатриска клиника

Вечер - 23.05.2020

Според пишувањата на магазинот „Globe“, принцот Хари бил примен на психијатриската клиника во Калифорнија поради посттрауматски стрес, познат како PTSD. Принцот наводно доживеал и нервен слом како последица на смртта на мајка му, принцезата Дајана ...

Хари и Вилијам повторно разговараат, ги обедини грижата за нивниот татко

Макфакс - 23.05.2020

Тензиите меѓу браќата и војвотките веќе долго време се објавуваат во британските медиуми, а некои медиуми шпекулираат дека Меган (38) и Хари (35) отишле во Канада, а потоа во Соединетите Американски Држави за да избегаат од несогласувањата со ...

Ги обедини грижата за татко им, се смирија Вилијам и Хари

Репортер - 22.05.2020

Британскиот принц Вилијам, повторно зборува со неговиот брат Хари, пренесуваат британските медиуми. Повод за смирувањето е грижата за нивниот татко принцот Чарлс. За тензиите меѓу двајцата браќа и војвотките, веќе долго време се пишуваше во ...

Принцот Чарлс сè уште ги финансира Меган и Хари?

Н.Македонија - 22.05.2020

Меган Маркл и принцот Хари сè уште добиваат повеќе од два и пол милиони евра годишно од принцот од Велс, пишува „Експрес“ повикувајќи се на тврдењата на експерт за кралското семејство. Чарлс Реј, екстерт и коментатор за кралското семејство во изјава ...

Скромно и уникатно – Меган и Хари за годишнината од брак си подариле нешто што чини ‘5 пари’

Курир - 23.05.2020

Меган Маркл и принцот Хари, пред две години, на 19-ти мај го изговорија судбоносното „Да“. Тие еден на друг за годишница од бракот си врачиле подарок кој е од исклучителна важност за нив. Како што пренесуваат странските медиуми, Меган и Хари еден на ...

Меган и Хари вака ја прославија 2-годишнина од бракот

Убавина и Здравје - 24.05.2020

Меган Маркл и принцот Хари за 2-годишнината од бракот си врачиле подарок кој е од исклучителна важност за нив. Како што пренесуваат странските медиуми, станува збор за работи од памук. Експертите велат дека памукот е симбол на поврзаност и време кое ...