TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милошоски: Можеби и ќе имаше договор ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

360 степени - 11.09.2019

По лидерската средба Заев-Мицкоски, која рано изутрина заврши без политички договор за идниот статус на СЈО, на „Фејсбук“ се огласи Антонио Милошоски, кој беше дел од тимот на ВМРО-ДПМНЕ што го придружуваше лидерот.

Мицкоски бара да падне „главата“ или на Русковска или на Јовески

Слободен Печат - 11.09.2019

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го бараше местото на обвинителката Вилма Русковска или на републичкиот обвинител Љубомир Јовески, но ние не се согласивме затоа што и двајцата обвинители имаат активен мандат, коментираат високи извори од власта.

И по 7 часа лидерската средба не успеа: Власта и опозицијата не се договорија за законот за ЈО

Нетпрес - 11.09.2019

Неизвесно е дали ќе продолжат натамошните преговори на работните групи. По 7 часа преговори, власта и опозицијата не најдоа заедничко решение, иако пред средбата беа оптимисти за договор. Според извори на Телма, од преговарачките тимови, власта и ...

Дали Вилма Рускоска е новата Катица Јанева?!

Република - 11.09.2019

Генералниот впечаток од пропадната лидерска средба меѓу преговарачките тимови на власта и опозицијата за новото законско решение за јавното обвинителство е дека „дарежливоста и разбирањето“ на Заев за ставовите опозицијата се оптегаат сè додека не ...

Милошоски: Договор можеби ќе имаше ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

+инфо - 11.09.2019

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот „Рекет“, што не може да прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би ...

Заев го открил планот за сопствената амнестија: „Рекет“ и актуелните скандали да останат нечепнати од правдата

Република - 11.09.2019

Маратонската лидерската средба заврши со фијаско. И по седум часа преговарачките тимови на власт и опозицијата не успеаја да се договорат како да биде устроено новото обвинителство кое би се формирало од постојното Обвинителство за органзиран ...

Милошоски: договор ќе се постигнеше да не беше Заев толку нервозен за „Рекет“

Република - 11.09.2019

Политичките партии не постигнаа договор за новиот Закон за јавно обвинителcтво, напиша на Фејсбук пратеникот и член на преговарачкиот тим на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски. ...

Нема договор, Заев се бори за влијание во Обвинителството за спас од одговорност за криминалот на власта

Република - 11.09.2019

И по седум часа преговори, лидерската средба заврши без договор. Позициите на власта и на опозоцијата останаа непридвижени по седумчасовното вртење во круг. Преговарачкиот тим на власта разговорите ги враќа на прашања за кои се сметало дека се ...

Што содржи мистериозниот предлог на Заев за СЈО

Expres - 11.09.2019

Обвинителатво за висока корупција кое би гонело само високи државни функционери е најновиот предлог на премиерот Заев кој го промовирал на средбата со тимот на ВМРО-ДПМНЕ. Ова обвинителство би функционирало паралело со обвинителството за организиран ...

Заев се бори за Вилма за да се спаси од своите криминали

Република - 11.09.2019

По пауза од половина час продолжи лидерската средба меѓу тимовите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ предводени од лидерите на партиите Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Паузата не успеа да ги спласне страстите на власта, која и по три часа ги води преговорите во ...

До каде е истрагата за Рекет? Рускоска не повикала нови за исказ

Алфа - 10.09.2019

Нема да има распит на други лица поврзани со аферата Рекет – открива за Алфа обвинителката од организиран криминал Вилма Рускоска. Прашана дали денеска или во текот на оваа недела, во ова Обвинителство ќе се сослушуваат нови сведоци, Рускоска само ...

ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА НЕ УСПЕА!Милошоски: Можеби договорот ќе успееш доколку Заев не беше нервозен

Магазин - 11.09.2019

Повеќе од 7 часа траеше синоќешната средба на лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски и нивните тимови за измените во Законот за јавното обвинителство. Пред средбата сите беа оптимисти, но договор нема.

Милошоски: Договор можеби и ќе се постигнеше доколку Заев не беше толку нервозен за ,,Рекет”

Макфакс - 11.09.2019

Aнтонио Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и еден од учесниците на вчерашните разговори, на својот фејсбук-профил напиша дека „договор за нов закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со ...

Заев грчевито се борел за задржување на Рускоска, што всушност е и неговата нова Катица Јанева

Курир - 11.09.2019

Неофицијално, власта прави сè за да ја спаси Вилма Рускоска со нов предлог за Законот за ЈО кој ќе ѝ гарантира на Рускоска дека ќе застане на чело на новото обвинителство кое би се формирало од постојното Обвинителство за органзиран криминал и ...

ЛИДЕРСКА СРЕДБА ВО СОБРАНИЕ: По 7 часа пропаднаа преговорите, Заев премногу нервозен поради Рекет, а судбината на СЈО ...

Денешен - 11.09.2019

Неизвесно е дали ќе продолжат натамошните преговори на работните групи. По 7 часа преговори, власта и опозицијата не најдоа заедничко решение, иако пред средбата беа оптимисти за договор. Нетпрес објави, од преговарачките тимови дознаваме дека ...

Милошоски: Договор може и ќе се постигнеше да не беше премиерот толку нервозен

Телма - 11.09.2019

Пратеникот од ВМРО ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, кој беше дел од преговарачкиот тим, на својот ФБ профил напиша дека премиерот Заев бил нервозен за предметот „Рекет“ и поради тоа не е постигнат договор за законот за ЈО, кој треба да биде донесен до ...

Заев прави сè за да ја спаси Вилма Рускоска, побарал да се спасат сите вработени во СЈО

Магазин - 11.09.2019

По пауза од половина час продолжи лидерската средба меѓу тимовите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ предводени од лидерите на партиите Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Паузата не успеа да ги спласне страстите на власта, која и по четири часа ги води преговорите ...

Заев и Мицкоски не се договорија за СЈО, лидерската средба неуспешна

Мета - 11.09.2019

По повеќе од седум часа преговори на лидерската средба на Зоран Заев и Христијан Мицкоски и тимовите од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за измените на Законот за јавно обвинителство, со кој треба да се реши судбината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и ...

Нема договор, Заев се бори за влијание во ЈО за спас од одговорност за криминалот на власт

Курир - 11.09.2019

Без постигнат договор заврши утринава лидерската средба со Собранието. По седум часа преговори, нема договор меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Иако постоеше оптимизам пред почетокот на средбата, позициите ...

Милошоски: Договор можеби и ќе се постигнеше доколку Заев не беше толку нервозен за ,,Рекет”

Точка - 11.09.2019

Aнтонио Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и еден од учесниците на вчерашните разговори, на Фејсбук напиша дека „договор за нов закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот ...

Милошоски: Договор можеби ќе имаше ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

Вечер - 11.09.2019

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот „Рекет“. Не се прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би имал увид ...

Милошоски: Договор ќе имаше ако Заев не беше нервозен за „Рекет"

Press24 - 11.09.2019

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот „Рекет“. Ова го напиша Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, по вчерашната Лидерска средба која траеше со часови во ...

Милошоски: Ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“, договор можеби ќе имаше

ММС - 11.09.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, утрово на својот прифил на Фејсбук по маратонската лидерска средба, напиша дека договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со ...

Милошоски: Договор можеби ќе имаше доколку премиерот Заев не беше токолу нервозен во врска со предметот “Рекет”

Опсервер - 11.09.2019

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше токолу нервозен во врска со предметот “Рекет”, што не може да прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би ...

Милошоски: Ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“, можеби ќе имаше договор

Нетпрес - 11.09.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, утрово на својот прифил на Фејсбук по маратонската лидерска средба, напиша дека договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со ...

Милошоски: Договор можеби ќе имаше ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

1tv - 11.09.2019

„Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот „Рекет“, што не може да прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би ...

Милошоски на ФБ: Договор можеби ќе имаше ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

24 Вести - 11.09.2019

По маратонската лидерска средба пратеникот Антонио Милошоски на својот ФБ профил напиша дека договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнел доколку премиерот Заев не бил толку нервозен во врска со предметот „Рекет“, што не може да ...

Милошоски: Милошоски: Можеби и ќе имаше договор ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

Скопје1 - 11.09.2019

По лидерската средба Заев-Мицкоски, која рано изутрина заврши без политички договор за идниот статус на СЈО, на „Фејсбук“ се огласи Антонио Милошоски, кој беше дел од тимот на ВМРО-ДПМНЕ што го придружуваше лидерот.