TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Османи: Вложувањето во европски знаења е најдобрата инвестиција денес

Макфакс - 16.05.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово, заокружувајќи ја со тоа посетата ...

Студентите од Универзитетот на Југоисточна Европа ја препознаваат јасната перспектива кон зачленувањето во ЕУ

Опсервер - 16.05.2019

Студентите имаат надеж дека бргу државата ќе стане членка на Европската унија, оценува заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, по неколкуте средби со студенти на универзитетите го промовира конкурсот за есеј ...

Османи ќе го промовира конкурсот „Со европско знаење до европската престолнина“ на Правниот факултет на Универзитетот ...

Макфакс - 16.05.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе го промовира конкурсот на Секретаријатот за европски прашања „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од Правниот факултет при ...

Министерски смени на почетокот на јуни, Османи: Влада без ДУИ не е можно

ТВ21 - 15.05.2019

Нема нова влада, туку само реконструкција, вели премиерот Заев. Бујар Османи, пак, вели дека влада без ДУИ во моментов не е можна. -Дали размислувате за нова влада или само за реконструкција Заев премиер : За реконструкција -Дали може оваа актуелна ...

Заев ќе се фати за метла во јуни

Алфа - 15.05.2019

На крајот на месецов ќе се знаат имињата на црната листа на премиерот Зоран Заев за “операцијата Метла”. По одморот со другарите, премиерот денеска изјави дека во наредниве денови ќе се позанимава со чистката на министрите.

Османи: Преговорите отвораат нови можности за студентите и нивно вклучување во европските процеси

Press24 - 15.05.2019

Заменик претедателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од економскиот и правниот факултет при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Заев и Ахмети денеска ќе закажат состанок за реконструкцијата

+инфо - 15.05.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека уште денеска ќе биде договорен состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети, околу најавената реконструкција.

„Фол.мк“: Беџети со порака до Османи- Јуни е блиску! Реформските закони не се донесени!

Курир - 15.05.2019

Портпаролот на Алијанса за Албанците, Флакран Беџети, преку пост на Фејсбук реагираше на телевизискиот настап на портпаролот на ДУИ и вицепремиер за Евроинтеграции на РСМ, Бујар Османи во емисијата 200 на Алсат-М за бавната динамика на реформите, ...

Османи: Студентите ќе бидат носители на преговорите за членство во ЕУ

Опсервер - 15.05.2019

Студентите и професорите од Универзитетот во Тетово денеска директно од вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи се запознаа со можност за учество на конкурсот за есеј на тема „Со европско знаење до европската престолнина“.

Османи стави крај на мистеријата за неговата фризура – ќе се изненадите од одговорот

Магазин - 15.05.2019

Топ тема на социјалните мрежи е Бујар Османи, наголемо се пишуваше дека вицепремиерот бил на пресадување на коса, естетски зафат кој станува се популарен во нашата земја. И додека едни тврдат дека Османи пресадил коса, други дека носи надградба или ...

Османи: За смена на кадрите на ДУИ одлучува само Ахмети

Скопје1 - 15.05.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во емисијата „200“ на Алсат телевизија, во врска со најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев истакна дека за смена на кадрите на ДУИ кои се дел од владата може да одлучува само Али Ахмети и ...

Османи: Денеска ќе договориме состанок меѓу Заев и Ахмети за реконструкцијата

Скопје1 - 15.05.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека уште денеска ќе биде договорен состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети, околу најавената ...

Според Османи „метлата“ на Заев не мете во ДУИ

Курир - 15.05.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во емисијата „200“ на Алсат телевизија, во врска со најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев истакна дека за смена на кадрите на ДУИ кои се дел од владата може да одлучува само Али Ахмети и ...

Османи ќе го промовира конкурсот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студенти на УКИМ и УТ

Опсервер - 15.05.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска ќе одржи средба со студентите и дел од професорите од Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје и од Правниот факултет при Универзитетот во Тетово, каде ќе го ...

Османи во посета на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово: Вложувањето во европски знаења е најдобрата ...

iPortal - 16.05.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово, заокружувајќи ја со тоа посетата ...

Студентите препознаваат јасна перспектива кон зачленувањето во ЕУ

24Инфо - 16.05.2019

Студентите имаат надеж дека бргу државата ќе стане членка на Европската унија, оценува заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, по неколкуте средби со студенти на универзитетите го промовира конкурсот за есеј ...

Османи го доби виртуелниот, сега го чека и вистинскиот датум за преговори

Телма - 14.05.2019

По виртуелното, вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и реално очекува датум за старт на преговори во јуни, велејќи дека на земјава не може да и се најде маана за да не и се даде датум.

Османи: Ги трчаме последните километри од маратонот

Сител - 14.05.2019

Метлите и политичките кариери се второстепени во однос на стратешката цел, прилучување кон ЕУ, вели вицепремиерот Османи. Тој е уверен дека Македонија годинава ке ги отпочне преговорите. Не помислува на неуспех, ниту на одговорност.

Промоција на конкурсот на СЕП за најдобар есеј „Со европско знаење до европската престолнина“

Опсервер - 16.05.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска пред студентите од Правниот факултет при Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово ќе го промовира конкурсот на Секретаријатот за европски прашања „Со европско ...

Османи: Уверен сум дека ќе добиеме одлука за почеток на преговори

Опсервер - 14.05.2019

Уверен сум дека оваа година земјава ќе влезе во втората фаза после дваесет години напори, и ќе започне преговори за пристапување со Европската Унија. Не може да се најде забелешка за работата на Северна Македонија во однос на исполнувањето на ...

Османи имал увид во извештајот на ЕК, уверен е дека земјата ќе добие датум за преговори

ТВ21 - 14.05.2019

На две недели пред објавувањето на Извештајот на Европската Комисија за напредок на Северна Македонија, вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, со став дека не гледа друга алтернатива освен земјата оваа година да добие датум за почеток на ...

Разрешена најголемата дилема во државата: Не, Османи не пресадил коса и не носи перика

365 - 14.05.2019

Со месеци наназад во медиумите и на друштвените мрежи актуелна била косата на вицепремиерот Бујар Османи, пишува „Фокус“. Денеска, во директно интервју со Османи, конечно е разрешена дилемата.

Османи: Не сум пресадил коса, иако би сакал

Скопје1 - 14.05.2019

Веќе неколку месеци наназад во медиумите и на социјалните мрежи е актуелна веста дека вицепремиерот Бујар Османи најверојатно бил на пресадување на коса, естетски зафат кој што станува се популарен кај нас.

Османи: Не сум пресадил коса, до берберот е!

iPortal - 14.05.2019

Веќе неколку месеци наназад во медиумите и на социјалните мрежи е актуелна веста дека вицепремиерот Бујар Османи најверојатно бил на пресадување на коса, естетски зафат кој што станува се популарен кај нас.

Османи: Преговорите отвораат нови можности за студентите и нивно вклучување во европските процеси

А1 On - 15.05.2019

Заменик претедателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од економскиот и правниот факултет при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Османи: Уште денеска ќе го договориме состанокот меѓу Заев и Ахмети за најавената реконструкција

Независен - 15.05.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека уште денеска ќе биде договорен состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети, околу најавената реконструкција.

Османи: Студентите ќе бидат носители на преговорите за членство во ЕУ

+инфо - 15.05.2019

Студентите и професорите од Универзитетот во Тетово денеска директно од вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи се запознаа со можност за учество на конкурсот за есеј на тема „Со европско знаење до европската престолнина“.

Османи: За смена на кадрите на ДУИ одлучува само Ахмети и партијата

Нетпрес - 15.05.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во емисијата „200“ на Алсат телевизија, во врска со најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев истакна дека за смена на кадрите на ДУИ кои се дел од владата може да одлучува само Али Ахмети и ...

Османи ќе го промовира конкурсот „Со европско знаење до европската престолнина“

Макфакс - 15.05.2019

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе одржи средба со студентите и дел од професорите при Економскиот Факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, каде ќе го промовира конкурсот на ...

Османи: Промените во Владата согласно фокусот на економските прашања откако се затворија политичките теми

24Инфо - 16.05.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи смета дека најавените кадровски промени во извршната власт ќе значат подобрување на капацитетите во однос на зајакнување на политиките поврзани со економските прашања.

Османи: Вложувањето во европски знаења е најдобрата инвестиција денес

Точка - 16.05.2019

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово, заокружувајќи ја со тоа ...

ОСМАНИ: Студентите се ентузијасти и имаат надеж дека Македонија бргу ќе стане членка на ЕУ

Денешен - 16.05.2019

Студентите имаат надеж дека бргу државата ќе стане членка на Европската унија, оценува заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, по неколкуте средби со студенти на универзитетите го промовира конкурсот за есеј ...

Османи ќе го промовира конкурсот „Со европско знаење до европската престолнина“ на Правниот факултет на Универзитетот ...

Точка - 16.05.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе го промовира конкурсот на Секретаријатот за европски прашања „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од Правниот факултет при ...

Разрешена ,,мистеријата” за фризурата на Бујар Османи: Не сум пресадувал коса, имам нов бербер кој е многу вешт

Скопје24 - 15.05.2019

Веќе неколку месеци наназад во медиумите и на социјалните мрежи е актуелна веста дека вицепремиерот Бујар Османи најверојатно бил на пресадување на коса, естетски зафат кој што станува се популарен кај нас.

Османи: Преговорите со ЕУ отвораат нови можности за студентите и за нивно вклучување во европските процеси

Макфакс - 15.05.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од економскиот и правниот факултет при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Османи: Уште денеска ќе го договориме состанокот меѓу Заев и Ахмети за најавената реконструкција

1tv - 15.05.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека уште денеска ќе биде договорен состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети, околу најавената реконструкција.

Османи: Студентите ќе бидат носители на преговорите за членство во ЕУ

MakPress - 15.05.2019

Студентите и професорите од Универзитетот во Тетово денеска директно од вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи се запознаа со можност за учество на конкурсот за есеј на тема „Со европско знаење до европската престолнина“.

Според Османи „метлата“ на Заев не мете во ДУИ

Press24 - 15.05.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во емисијата „200“ на Алсат телевизија, во врска со најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев истакна дека за смена на кадрите на ДУИ кои се дел од владата може да одлучува само Али Ахмети и ...

Османи ќе го промовира конкурсот „Со европско знаење до европската престолнина“

Н.Македонија - 15.05.2019

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе одржи средба со студентите и дел од професорите при Економскиот Факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, каде ќе го промовира конкурсот на ...

Османи: Вложувањето во европски знаења е најдобрата инвестиција денес

Centar - 16.05.2019

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово, заокружувајќи ја со тоа ...

Студентите препознаваат јасна перспектива кон зачленувањето во ЕУ

А1 On - 16.05.2019

Студентите имаат надеж дека бргу државата ќе стане членка на Европската унија, оценува заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, по неколкуте средби со студенти на универзитетите го промовира конкурсот за есеј ...

Османи ќе го промовира конкурсот „Со европско знаење до европската престолнина“ на Правниот факултет на Универзитетот ...

Centar - 16.05.2019

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска ќе го промовира конкурсот на Секретаријатот за европски прашања „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од Правниот факултет при ...

Османи: Преговорите со ЕУ отвораат нови можности за студентите и за нивно вклучување во европските процеси

24Инфо - 15.05.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска го претстави проектот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студентите од економскиот и правниот факултет при Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

Денеска ќе се договори состанок помеѓу Заев и Ахмети за реконструкцијата, најави Османи

Фокус - 15.05.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи изјави дека уште денеска ќе биде договорен состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ Али Ахмети, околу најавената реконструкција.

Османи за „метлата“ на Заев: За смена на кадрите на ДУИ одлучува само Али Ахмети

Сител - 15.05.2019

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во емисијата „200“ на Алсат телевизија, во врска со најавената „метла“ на премиерот Зоран Заев истакна дека за смена на кадрите на ДУИ кои се дел од владата може да одлучува само Али Ахмети и ...

Османи ќе го промовира конкурсот „Со европско знаење до европската престолнина“ пред студенти на УКИМ и УТ

А1 On - 15.05.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска ќе одржи средба со студентите и дел од професорите од Економскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје и од Правниот факултет при Универзитетот во Тетово, каде ќе го ...