TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расел Вестбрук, трипл-дабл машина

Точка - 04.05.2021

Расел Вестбрук го обележа еден од најефикасните натпревари во оваа сезона, во кој Вашингтон Визардс забележаа победа над Индијана Пејсерс 154:141. Дуелот со Индијана, Вестбрук го заврши со 14 поени, 21 скок и 24 асистенции. За Вестбрук ова е 178.

Вестбрук го направи најлудиот трипл-дабл во својата кариера (ВИДЕО)

МКД

Монструозна партија на Вестбрук - на праг е да го урне Робертсон! (ВИДЕО)

Sport 1

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Опсервер - 04.05.2021

– Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа ...

Расел Вестбрук: Сметам дека сум најдобар плејмејкер во НБА лигата

24 Вести

Кошаркарот на Вашингтон визардс се смета себеси за најдобар плејмејкер во НБА лигата

Курир

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во НБА

Денешен

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

MakPress

„Ма, каков Никола Јокиќ за МВП – има куп играчи кои се подобри од Србинот!“

Sport 1 - 03.05.2021

Додека сѐ е поголем концензусот дека Никола Јокиќ заслужува да биде прогласен за најкорисен (МВП) кошаркар во регуларниот дел од сезоната во НБА, со што се служи и легендарниот Меџик Џонсон, има поранешни ѕвезди кои не се соглаасуваат со ова мислење.

Меџик Џонсон: Јокиќ е најконстантен играч во НБА, заслужува да биде МВП

Дерби

Легендарниот Меџик Џонсон нема дилеми: Јокиќ е МВП

Нетпрес

Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

MakPress - 03.05.2021

Кошаркарите на Торонто триумфираа синоќа на гостински терен кај Лос Анџелес Лејкерс со 121:114, нанесувајќи му го третиот пораз во низа на актуелниот шампион во НБА лигата. „Лејкерси“ во финишот беа без услугите на Леброн Џејмс, кој ја обнови ...

НБА: Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

Денешен

Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

24 Вести