TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Лав го нападна дресерот за време на циркуски настап

Вечер Прес - 25.09.2023

За време на настапот на циркуска трупа во градот Донгнинг во северна Кина, дошло до инцидент кога лав го нападнал неговиот скротувач. Како што можете да видите на видеото, лавот скокнал врз човекот додека лавицата стоела покрај него.

Лавот го нападна дресерот за време на настап во циркус: Ѕверот го зграпчи, публиката врескаше од страв, камерата го ...

Во Центар - 25.09.2023

Посетител на циркус го снимил моментот кога лавот ненадејно нападнал дресер за време на настап во Кина. Шокантна снимка покажува опасен дуел меѓу два лава и нивниот дресер во циркуски кафез во северниот кинески град Донгнинг за време на настап ...