TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: И Ахмети и Ковачевски на прашањето кој ќе победи на следните избори, ќе ви кажат ВМРО-ДПМНЕ

MakPress - 05.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Чин на обединување не е кога хеликоптери на МВР кружат заради безбедност, а тоа е поради катастрофалните политики на ...

MakPress - 05.02.2023

„Да бидам попрецизен за настаните кои што беа изминативе денови вклучително и она што денеска се случуваше претпладнево кога одадовме сите почест на великанот, на титанот Гоце Делчев, и професорот Ванчо Ѓорѓиев имаше прилично аргументирано и би ...

Мицкоски: И Ковачевски и Ахмети знаат дека на следните избори ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат - 04.02.2023

Денеска сѐ помалку е присутна надеж, сѐ повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги напуштат ...

Мицкоски:Делчев е наш херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност

Канал5 - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. И ние како ВМРО-ДПМНЕ, зад нас е Патриотскиот институт кој што е составен дел од структурата на ...

Мицкоски: Разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделби

МКД - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. И ние како ВМРО-ДПМНЕ, зад нас е Патриотскиот институт кој што е составен дел од структурата на ...

Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност

Сител - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. И ние како ВМРО-ДПМНЕ, зад нас е Патриотскиот институт кој што е составен дел од структурата на ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, бевме сведоци нa чин што нѐ разединува

Канал5 - 04.02.2023

Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува, нѐ дели и затоа хеликоптери кружеа на небото, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на партиската трибина.

(Видео) Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува

Макфакс - 04.02.2023

Главната водилка на Гоце Делчев, а тоа е дека тој го разбира светот како поле на културен натпревар, претпоставува дека денеска ќе се преслика како натпревар во многу области, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната трибина ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува

Сител - 04.02.2023

„Да бидам попрецизен за настаните кои што беа изминативе денови вклучително и она што денеска се случуваше претпладнево кога одадовме сите почест на великанот, на титанот Гоце Делчев, и професорот Ванчо Ѓорѓиев имаше прилично аргументирано и би ...

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема

Сител - 04.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Мицкоски: СДСМ во Владата е помал коалициски партнер на ДУИ

360 степени - 04.02.2023

На трибината организирана од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски рече дека главен виновник за проблемите на граѓаните и државата е, како што рече, неспособната Влада.

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема

Канал5 - 04.02.2023

На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема, дури и Ковачевски да го прашате и Али Ахмети и тие ќе ви го дадат тој одговор, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

(Видео) Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, тоа го знаат и Ковачевски и Ахмети

Макфакс - 04.02.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави победа на партијата на следните избори, што како што рече, ќе дојдат многу скоро. „ Mногу скоро од денеска ќе имаме можност. Ќе имаме можност, ќе дојдат изборите, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи.

Мицкоски на трибина за Гоце Делчев: И Ковачевски и Ахмети знаат дека ВМРО ќе победи

Фокус - 04.02.2023

Денеска сѐ помалку е присутна надеж, сѐ повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги напуштат ...

Мицкоски: На следните избори ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 04.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува, нѐ дели и ...

ТВ21 - 04.02.2023

„Да бидам попрецизен за настаните кои што беа изминативе денови вклучително и она што денеска се случуваше претпладнево кога одадовме сите почест на великанот, на титанот Гоце Делчев, и професорот Ванчо Ѓорѓиев имаше прилично аргументирано и би ...

КОВАЧЕВСКИ И АХМЕТИ ЗНААТ ДЕКА ЌЕ ПОБЕДИМЕ Мицкоски вели дека не знае дали со 55 или со 62 пратеника

+инфо - 04.02.2023

Луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги напуштат своите домови овдека во Македонија. Разочарани што не добиле вистинска шанса. Јас сум на факултетот каде што имам секојдневна комуникација ...

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема

ТВ21 - 04.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Мицкоски:Делчев е наш херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност

Либертас - 04.02.2023

Но, она што ме разочарува и она што создава едно би рекол посебно чувство на гнев е што после 68 месеци откако оваа Влада е избрана со ветување за живот, со ветување дека ќе ги решат сите отворени проблеми посебно со соседите, можете да видите ...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце е Македонија“

Вечер Прес - 04.02.2023

ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше трибина насловена „Гоце е Македонија“ во рамки на одбележувањето на 120. години од Илинденското востание и 130. години од основањето на ВМРО. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски истакна дека главната водилка ...

Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност и поделби кои се ...

ТВ21 - 04.02.2023

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев.

ВМРО-ДПМНЕ ТРГНА НА ЧЕСТВУВАЊЕ Мицкоски предводи стотици партијци (ВИДЕО)

+инфо - 04.02.2023

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски и високото раководство на партијата, членови и симпатизери од седиштето на партијата се упатија кон црквата „Свети Спас“ за да му оддадат почит на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

Мицкоски: Поради неспособноста на власт бевме сведоци нa чин кој наместо да нѐ обедини, нѐ разединува

Нетпрес - 04.02.2023

За жал има и такви денеска кои што се занимаваат со политиката, а не сакаат да слушаат или не сакаат да читаат па носат одлуки кои што за жал потоа имаат импликации и за минатото, но она што е поважно и за иднината“, истакна претседателот на ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, бевме сведоци нa чин кој наместо да нѐ обедини, нѐ разединува

Lider - 04.02.2023

„ За жал има и такви денеска кои што се занимаваат со политиката, а не сакаат да слушаат или не сакаат да читаат па носат одлуки кои што за жал потоа имаат импликации и за минатото, но она што е поважно и за иднината“, истакна претседателот на ...

Мицкоски: Разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност

Република - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. И ние како ВМРО-ДПМНЕ, зад нас е Патриотскиот институт кој што е составен дел од структурата на ...

Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност и поделби кои се ...

Курир - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

(ФОТО) Мицкоски достоинствено поведе над 5.000 граѓани кон гробот на Гоце

Lider - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Никој веќе нема дилема, на следните избори ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

Република - 04.02.2023

, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната трибина насловена „Гоце е Македонија“, организирана во рамките на одбележувањето на 120 години од Илинденското востание и 130 години од основањето на ВМРО.

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема

Курир - 04.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето минува во атмосфера на поделеност и поделби кои се ...

Нетпрес - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

МИЦКОСКИ: Гоце Делчев е нашиот херој, денеска е голем ден за секој честит Македонец и за Македонија, која ја ограбија и ...

Денешен - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Кај никој веќе нема дилеми дека на следните избори ќе победи ВМРО-ДПМНЕ, вели Мицкоски

Нетпрес - 04.02.2023

За жал, денес сѐ помалку е присутна надеж, сѐ повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката од неправдата, луѓето се чувствуваат ограбени, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги напуштат своите домови овдека во ...

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема

Lider - 04.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце е Македонија“

Во Центар - 04.02.2023

ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше трибина насловена „Гоце е Македонија“ во рамки на одбележувањето на 120. години од Илинденското востание и 130. години од основањето на ВМРО. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски истакна дека главната водилка ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува, нѐ дели и ...

Република - 04.02.2023

„Да бидам попрецизен за настаните кои што беа изминативе денови вклучително и она што денеска се случуваше претпладнево кога одадовме сите почест на великанот, на титанот Гоце Делчев, и професорот Ванчо Ѓорѓиев имаше прилично аргументирано и би ...

МИЦКОСКИ: Поради неспособноста на власта сме разединети и затоа хеликоптери кружеа на небото

Денешен - 04.02.2023

„Да бидам попрецизен за настаните кои што беа изминативе денови вклучително и она што денеска се случуваше претпладнево кога одадовме сите почест на великанот, на титанот Гоце Делчев, и професорот Ванчо Ѓорѓиев имаше прилично аргументирано и би ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, бевме сведоци нa чин кој наместо да нѐ обедини, нѐ разединува

Курир - 04.02.2023

„ За жал има и такви денеска кои што се занимаваат со политиката, а не сакаат да слушаат или не сакаат да читаат па носат одлуки кои што за жал потоа имаат импликации и за минатото, но она што е поважно и за иднината“, истакна претседателот на ...

МИЦКОСКИ: Кога и да се случат изборите, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи!

Денешен - 04.02.2023

Денеска сѐ помалку е присутна надеж, сѐ повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги напуштат ...

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, тоа го знаат и Ковачевски и Ахмети

Centar - 04.02.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави победа на партијата на следните избори, што како што рече, ќе дојдат многу скоро. „ Mногу скоро од денеска ќе имаме можност. Ќе имаме можност, ќе дојдат изборите, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи.

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема

Press24 - 04.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува

Centar - 04.02.2023

Главната водилка на Гоце Делчев, а тоа е дека тој го разбира светот како поле на културен натпревар, претпоставува дека денеска ќе се преслика како натпревар во многу области, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната трибина ...

Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност и поделби

24Инфо - 04.02.2023

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ „Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев.

(ВИДЕО) Мицкоски: Ја опљачкаа, ја уништија, ја ограбија Македонија и ја поделија Македонија

Press24 - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во изјава за медиумите.

Мицкоски: Разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност

PressingTV - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. И ние како ВМРО-ДПМНЕ, зад нас е Патриотскиот институт кој што е составен дел од структурата на ...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце е Македонија“

Опсервер - 04.02.2023

– ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше трибина насловена „Гоце е Македонија“ во рамки на одбележувањето на 120. години од Илинденското востание и 130. години од основањето на ВМРО. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски истакна дека главната ...

Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност и поделби кои се ...

4NEWS - 04.02.2023

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев.

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема

4NEWS - 04.02.2023

„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат опљачкани, осиромашени, понижени и голем дел од нив одлучуваат засекогаш да ги ...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој место да нѐ обедини, нѐ разединува

Zoom - 04.02.2023

„Да бидам попрецизен за настаните кои што беа изминативе денови вклучително и она што денеска се случуваше претпладнево кога одадовме сите почест на великанот, на титанот Гоце Делчев, и професорот Ванчо Ѓорѓиев имаше прилично аргументирано и би ...

Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност и поделби кои се ...

MakPress - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. И ние како ВМРО-ДПМНЕ, зад нас е Патриотскиот институт кој што е составен дел од структурата на ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Делчев е нашиот херој, разочаран сум што чествувањето поминува во атмосфера на поделеност и поделби ...

Опсервер - 04.02.2023

Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец кој што може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. И ние како ВМРО-ДПМНЕ, зад нас е Патриотскиот институт кој што е составен дел од структурата на ...