TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изјавата на Рашфорд ќе ги налути фановите на Манчестер Јунајтед

Дерби - 19.03.2019

Талентираниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд во интервју за англиските медиуми зборуваше за тоа кој фудбалер е најдобар напаѓач во Премиер лигата. 21 годишниот фудбалер го посочи играчот на лутиот ривал на Манчестер Јунајтед, Серхио ...

ПСЖ не знае за доста, сега тргнува по Гризман

Спортски - 19.03.2019

Антоан Гризман минатото лето беше на чекор од Барселона, но на крајот се реши да остане во Атлетико Мадрид и го продолжи договорот со „јорганџиите“. Сепак, Французинот најверојатно се покаа поради таквиот потег, па „ЕСПН“ тврди дека преку својот ...

Уште само Гризман им фалеше…

СуперСпорт - 19.03.2019

Гризман, одличниот напаѓач на Атлетико, наводно е голема желба на Барселона, која спреми понуда за летниот преоден рок, но исто така се појави вест дека ПСЖ е заинтересиран за францускиот голгетер.

Жозе Мурињо знае кој може да ги замени Меси и Роналдо на вистинскиот начин

Спортклуб - 19.03.2019

Многумина се прашуваат како ќе изгледа фудбалот кога Лионел Меси и Кристијано Роналдо ќе стават крај на своите кариери, односно дали ќе се појави играч кој ќе биде толку добар што ќе може да ги замени.

На кои напаѓачи од Премиер лигата им се восхитува Рашфорд?

Точка - 19.03.2019

Премиер лигата има неколкумина напаѓачи од светска класа, а на добар пат да стане еден од нив е и Маркус Рашфорд. Маркус Рашфорд во разговор за “GQ Hype” откри на кои напаѓачи во Премиер лигата им се восхитува најмногу.

Лукаку пак е повреден, се чекаат лекарските извештаи

SportMedia - 19.03.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, ги исплаши сите во таборот на “црвените ѓаволи”, откако го пропуштил вчерашниот прв тренинг на белгиската репрезентација во пресрет на квалификациските дуели за ЕП.

И ПСЖ е заинтересиран за Гризман

Сител - 19.03.2019

Францускиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман повторно влезе во полето на интерес. Минатото лето тој беше на чекор од Барселона, но одлучи да остане, информирајќи за својата одлука со специјално подготвено видео.

Барселона доби конкуренција: ПСЖ загреан за ѕвезда на Атлетико

Sport 1 - 19.03.2019

Шпанските медиуми пишуваат дека во борбата за фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, се вклучил ПСЖ, кој во моментов е фаворит за неговиот потпис, иако во претходните денови се споменуваше и Барселона.

Кои се тројцата напаѓачи на кои им се восхитува Маркус Рашфорд?

Спортски - 19.03.2019

Англиската Премиер лига е дом на неколку напаѓачи од светска класа, а на добар пат да стане еден од нив е и Маркус Рашфорд. Оле Гунар Солскјер од доаѓањето на клупата на Црвените ѓаволи му даде главна улога, а тој му врати на најдобар можен начин.

За Мурињо Мбапе е повреден од Меси и Роналдо – објасни и зошто

Спортски - 19.03.2019

Жозе Мурињо во последно време се почесто се појавува во медиумите со свои изјава, сега Французинот зборуваше за Мбапе, Роналдо и Меси. За Мурињо кога се зборува за Мбапе не треба да се зборува за тоа што ќе направи за пет или десет години, туку што ...

Уште само Гризман им фалеше…

Sport M - 19.03.2019

Антоан Гризман е на мета на Барселона, но сепак може да ја избере опцијата да се врати во својата татковина. Гриземан, брилијантниот напаѓач на Атлетико, наводно, е голема желба на Барселона, која подготви понуда за летниот трансфер период, но исто ...

Нова „бомба“ на ПСЖ – Само уште Гризман им фалеше…

Спортклуб - 19.03.2019

Антоан Гризман е мета на Барселона, но би можел сепак да ја избере опцијата за враќање во татковината. Напаѓачот на Атлетико е голема желба на Барселона, која веќе подготвила понуда за летниот преоден рок, но исто така се појави вест дека ПСЖ е ...

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

Локално - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. – Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

Мурињо објасни зошто Мбапе вреди повеќе од Роналдо, Меси и Нејмар

24Фудбал - 19.03.2019

Жозе Мурињо вели дека Килијан Мбапе е фудбалерот со најголема пазарна вредност, „специјалниот“ го смести Французинот пред Роналдо, Меси и Нејмар поради неверојатниот талент и годините. Килијан Мбапе има нов фан во името на Жозе Мурињо.

Ибрахимовиќ посочи двајца фудбалери на кои Манчестер јунајтед треба да ја гради својата иднина

24Фудбал - 18.03.2019

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ во интервју за „Мирор“ зборува за иднината на „црвените ѓаволи“. Ибра верува дека Манчестер јунајтед треба да ја гради својата иднина околу двајца фудбалери, Пол Погба и Маркус Рашфорд.

Мурињо: Мбапе? Зошто да говориме околу тоа што ќе биде за пет или десет години?

СуперСпорт - 18.03.2019

Килијан Мбапе за кратко време израсна во голема ѕвезда, а се чини дека стекна и еден специјален почитувач – Жозе Мурињо. Португалскиот стратег во својот последен разговор за beIN Sports јасно стави до знаеше што мисли за квалитетите на младиот ...

Мурињо ги стави Меси и Роналдо во втор план и го посочи најскапиот играч во светот

Дерби - 18.03.2019

Жозе Мурињо во последно време стана преплатен гостин во студиото на „БеИН Спортс“, но сега одработи и едно ексклузивно интервју за оваа телевизија, правејќи поопширна анализа за сите актуелни случувања и ѕвезди кои надоаѓаат во светскиот фудбал.

Златан со искрен совет до Солскјер и управата: Ибра ги издвои двајцата играчи врз кои треба да се гради идниот Јунајтед

Дерби - 18.03.2019

Златан Ибрахимовиќ својата последна авантура во Европа ја имаше како член на тимот на Манчестер Јунајтед, клуб од кој реши да направи еден поразличен чекор во својата кариера, преминувајќи во американската МЛС лигата каде во овој момент е главна ...

Чудна изјава на трофејниот стручњак: Мбапе вреди повеќе од Роналдо!

Спортклуб - 18.03.2019

Килијан Мбапе две години по ред е прогласен за најдобар млад фудбалер во светот, но не е далеку денот кога ќе ја крене Златната топка. За тоа е свесен и Жозе Мурињо кој при една своја анализа за телевизијата Беин спортс изјави дека Мбапе во моментов ...

Ибрахимовиќ има совет за Јунајтед: Градете ја иднината околу нив двајца

Спортски - 18.03.2019

Златан Ибрахимовиќ верува дека Манчестер Јунајтед иднината мора да ја гради околу двајца играчи. Легендарниот напаѓач кој денес го носи дресот на ЛА Галакси во текот на својата богата кариера играше за многу европски гиганти, па така и за Манчестер ...

Што научил Мбапе од Нејмар (ВИДЕО)

Екипа - 18.03.2019

Во отсуство на првата ѕвезда, Бразилецот Нејмар, Килијан Мбапе е лидерот во екипата на Пари Сен Жермен. Дваесетгодишниот Французин, ги предводеше „светците“ до нова сигурна победа во домашниот шампионат, против Олимпик Марсеј со 3-1.

Мурињо: Мбапe? Зошто зборуваме за тоа што ќе се случи за пет или десет години?

Sport M - 18.03.2019

Килиан Мбапе за многу кратко време прерасна во вистинска ѕвезда, и изгледа дека добил специјален обожавател – Жозе Мурињо. Португалскиот стратег во неговото последно интервју за „беИН Спорт“ јасно стави до знаење што мисли за квалитетите на младиот ...

Ибрахимовиќ: Манчестер Јунајтед мора да стори сé за да задржи двајца играчи ако мисли нешто да освои

Sport M - 18.03.2019

Златан Ибрахимовиќ верува дека Манчестер Јунајтед треба да ја гради својата иднина околу двајца играчи, Паула Погба и Маркус Рашфорд. Легендарниот напаѓач кој моментално игра во ЛА Галакси, во својата богата кариера играше за многу европски гиганти, ...

Карма: Мбапе не го почитуваше правилото, одби да му го даде пеналот на Ди Марија за хет-трик, па го промаши (Видео)

Дерби - 18.03.2019

Младиот француски напаѓач, Килијан Мбапе и на вчерашното дерби меѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј одигра значајна улога во победата од 3-1, но имаше и еден потег кој наиде на осуда кај навивачите на „светците“ како и кај сите вистински љубители на фудбалот.

Златан: Погба може да биде најдобриот на светот

TopSport - 18.03.2019

Златан Ибрахимовиќ вели дека неговиот поранешен соиграч од Манчестер јунајтед, Пол Погба може да стане еден од најдобрите фудбалери од средниот ред и покрај критиките кои често ги трпи Французинот.

Ибрахимовиќ јасен: Потенцираше кои два играчи Јунајтед мора да ги задржи по секоја цена

Спортклуб - 18.03.2019

Легендарниот напаѓач Златан Ибрахимовиќ кој моментално настапува за ЛА Галакси во својата богата кариера ги носеше дресовите на неколку европски гиганти, меѓу кои и на Манчестер Јунајтед. Швеѓанецот во интервју за англиски медиуми ги повика челните ...

ВИДЕО: Што го налути Мбапе? Прославата на голот предизвика разни коментари

Sport M - 18.03.2019

Фудбалерите на ПСЖ синоќа го совладаа Марсеј со 3:1 во големото дерби во рамките на француската Лига 1. ПСЖ докажа дека доминира во Франција и тешко дека некој ќе успее да ги следи, но игрите во Европа се тотално спротивни.

Тухел: ПСЖ нема да се извинува за поразот од Манчестер јунајтед

TopSport - 18.03.2019

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел вели дека тимот нема да се извинува на навивачите за елиминацијата од Лигата на шампионите од Манчестер јунајтед. Ова доаѓа откако на вчерашното дерби со Марсеј, дел од навивачите протестираа против тимот по ...

Ексклузива на „ЕСПН“: Гризман донел одлука, сега Барселона крева раце, многу тимови трпеливо чекаат

Точка - 18.03.2019

Како што пренесува еден од највлијателните спортски медиуми во светот „ЕСПН“, Антоан Гризман преку својот агент се понудил на неколку од европските најголеми клубови, меѓу кои и Барселона.

Што се случува со Мбапе: Забележливо лут и без традиционална прослава, го проследи својот погодок против Марсеј?! ...

СуперСпорт - 18.03.2019

Фудбалерите на ПСЖ славеа против Марсеј со 3:1 во големото дерби во рамки на француската Лига 1. ПСЖ докажа дека доминира во Франција и дека тешко е некој да им парира, но игрите во Европа се тотално спротивни.

И ПСЖ е заинтересиран за Гризман

А1 On - 19.03.2019

Францускиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман повторно влезе во полето на интерес. Минатото лето тој беше на чекор од Барселона, но одлучи да остане, информирајќи за својата одлука со специјално подготвено видео.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

Опсервер - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. – Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

Ултрасите го бојкотираа ПСЖ, „светците“ до победа во францускиот „Ле класик“ (видео)

Макфакс - 17.03.2019

Пари Сен-Жермен по елиминацијата од Лигата на шампионите го одигра својот најголем меч кој му преостанува оваа сезона (ако не го сметаме купот), откако на „Паркот на принцовите“ со 3:1 го совладаа лутиот ривал Марсеј.

Ибрахимовиќ го советува Манчестер јунајтед на кои двајца играчи треба да ја гради иднината

МКД - 18.03.2019

Поранешниот играч на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ во интервју за „Мирор“ зборува за иднината на „црвените ѓаволи“. Ибра верува дека Манчестер јунајтед треба да ја гради својата иднина околу двајца фудбалери, Пол Погба и Маркус Рашфорд.

И ПСЖ е заинтересиран за Гризман

Опсервер - 19.03.2019

Францускиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман повторно влезе во полето на интерес. Минатото лето тој беше на чекор од Барселона, но одлучи да остане, информирајќи за својата одлука со специјално подготвено видео.

Мурињо: Возраста е важна во трансферите, од оваа гледна точка, Мбапе е најскапиот играч

+инфо - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. – Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

И ПСЖ е заинтересиран за Гризман

ММС - 19.03.2019

Францускиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман повторно влегува во полето на интерес. Минатото лето тој беше на чекор од Барселона, но одлучи да остане, за што информираше со специјално подготвено видео.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

Сител - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. – Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

Нетпрес - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. – Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

Кајгана - 19.03.2019

Париз, 19 март 2019 (МИА) – Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

А1 On - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. – Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

24Инфо - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. – Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

Курир - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. -Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.

Мурињо предвидува рекорден трансфер на Мбапе

MTM - 19.03.2019

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо прогнозира дека младата француска ѕвезда на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе ги подобри сите трансфер рекорди, ако дојде до негова продажба. - Не можеме да знаеме што ќе се случи по пет или десет години.