TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку не жали што си замина од Јунајтед: Интер беше најдобрата опција за мене

Дерби - 15.01.2020

Ромелу Лукаку во летниот преоден рок Манчестер Јунајтед го замени со италијанскиот прволигаш Интер, потег кој се покажа како вистински ако се суди по првите месеци во неговиот престој во Милано.

Фиорентина му го врати долгот на италијанскиот хит

Спортманија - 15.01.2020

Виолетовите и со играч помалку успеаја да ја елиминираат Аталанта во осминафиналето на националниот куп Фиорентина успеа да и се реваншира на Аталанта за ланската елиминација во полуфиналето на италијанскиот куп и со победа од 2:1 се проби во ...

Фиорентина ја елиминираше Аталанта, деби гол на Кутроне (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.01.2020

Фудбалерите на Фиорентина се пласираа во четвртфиналето во италијанскиот Куп, откако славеа на домашен терен против Аталанта со 2-1. Иако гостите важеа за благ фаворит на овој дуел, пред се поради одличната форма, сепак домаќините беа одлично ...

Фиорентина со 10 играчи ја исфрли Аталанта од Купот на Италија (Видео)

Дерби - 15.01.2020

Екипата на Фиорентина ја победи Аталанта и закажа четвтфинална пресметка со Интер во Купот на Италија. Составот од Фиренца успеа да слави со 2-1 иако последните 30-35 минути мораше да ги одигра со играч помалце затоа што црвен картон (втор жолт) ...

Фиорентина ја исфрли Аталанта надвор од Купот на Италија, Кутроне го постигна својот деби гол

Sport M - 15.01.2020

Фудбалерите на Фиорентина денес ја совладаа Аталанта со 2:1 на домашен терен во осмина финалето на Купот на Италија. -текстот продолжува по рекламата- Фиорентина успеа да направи изненадувачки настап против Аталанта, која игра одлично оваа сезона.

Фиорентина преку Аталанта до четвртфинале во Купот

Спортски - 15.01.2020

Фудбалерите на Фиорентина обезбедија пласман во четвртфиналето на Купот, откако на домашен терен славеја над Аталанта со 2:1. „Виолетовите“ одлично го отворија мечот и брзо дојдоа до водство во 11-та минута со голот на новото засилување, Патрик ...

Уште еден доказ дека Лукаку не е истиот играч од Јунајтед (ВИДЕО)

Спортски - 15.01.2020

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку оваа сезона игра фантастичен фудбал во дресот на Интер. Многумина беа скептични кога Антонио Конте ги убеди сопствениците на Интер на лето да платат 65 милиони евра за Лукаку кој зад себе имаше две лоши сезони во ...

11 минути на терен назад во Италија и одма даде гол

Оff.net - 15.01.2020

Само што се врати назад во италијанскиот фудбал како позајмен играч од Вулверхемптон во Фиорентина, Патрик Кутроне даде гол во 11-та минута од мечот во Купот на Италија против Аталанта. Дали е ова најава за ефикасна пролет на детето кое Милан го ...

Лукаку го постигна најбрзиот гол во кариерата

Кајгана - 15.01.2020

Само 22 секунди му беа потребни на Ромелу Лукаку да го поведе Интер во водство против Каљари (4 : 1). Во средбата на осминафиналето во Купот на Италија, Интер го пречека Каљари, а Лукаку на стартот на натпреварот ја искористи големата грешка на ...

Играч кој едноставно не ја сака Старата дама: „Ако Јувентус не победи, јас сум среќен“

СуперСпорт - 15.01.2020

Ретки се фудбалерите кои јавно признаваат дека не сакаат клуб и со нетрпение го очекуваат неговиот неуспех. Во оваа група на играчи спаѓа и Раџа Наинголан, која во минатото повеќепати изрази антипатија спрема Јувентус.

Интер, Лацио и Наполи изборија четвртфинале во италијанскиот Куп

Кајгана - 15.01.2020

Екипите на Интер, Лацио и Наполи немма проблеми со нивните противници и му се придружија на Торино во четвртфиналето од Копа Италија. Од трите вчерашни натпревари само дуелот во Милано беше помеѓу две екипи од Серија А.

Чекај бе Лукаку, уште не сме загреани

Оff.net - 15.01.2020

Што трансфер ќе беше ангажирањето на Ромелу Лукаку во Интер. Влезе во некоја криза на Олд Трафорд, изгледаше тромаво, ама на Меаца сезонава се препороди. 18 гола има постигнато сезонава на сите натпреварувања.

Лукаку: Интер беа мојата најдобра опција

TopSport - 15.01.2020

Ромелу Лукаку вели дека одлуката да го напушти Манчестер јунајтед за Интер минатото лето била неговата најдобра опција откако Белгиецот ја продолжи голгетерската форма и во Копа Италија. Тој постигна два гола при 4:1 победата над Каљари за да стигне ...

Мертенс за 0 евра

Вечер - 15.01.2020

Големиот ривал од Серија А, тимот на Интер, најверојатно ќе биде следната дестинација на белгискиот интернационалец од редовите на Наполи, Дриес Мертенс. Крилниот напаѓач има договор со „азурите“ до крајот на актуелната сезона, а италијанските ...

Интер и Лацио со убедливи победи до четвртфиналето од Купот на Италија

24Фудбал - 14.01.2020

Интер со 4-1 го совлада Каљари, а Лацио со 4-0 беше подобар од Кременозе, фаворитите се пласираа меѓу осумте најдобри во Купот на Италија. По само 22 секунди игра Ромелу Лукаку му донесе водство на Интер од 1-0, а во 22 минута Борха Валеро го ...

Подзаборавениот стопер доби шанса после четири месеци и ја потврди победата на Интер (Видео)

Дерби - 14.01.2020

Интер лесно славеше против Калјари и на посакуван начин се пласираше во четвртфиналето во италијанскиот Куп, откако оваа вечер на домашен терен славеше со високи 4:1. Антонио Конте излезе со комбиниран, но доста силен тим, а најдобра најава за тоа ...

ВИДЕО: Лукаку го даде најбрзиот гол во кариерата, Интер си поигра со Каљари

Gol.mk - 14.01.2020

Екипата на Интер патува во наредната фаза на Копа Италија затоа што славеше во дуелот со Каљари (4-1), во рамки на осминафиналната фаза на натпреварувањето. Извештај од натпреварот: Антонио Конте имаше комбиниран состав на оваа средба, меѓутоа не ...

Лукаку блесна против Калјари, Интер се пласираше во четвртфинале на Купот

Sport 1 - 14.01.2020

Интер успеа да слави со високи 4-0 против Калјари во осминафиналето на италијанскиот Куп, па така обезбеди пласман во следно коло. Ромелу Лукаку уште во првата минута постигна гол за 1-0, по што Валеро во 22. минута зголеми на 2-0.

Лукаку со два гола го однесе Интер до четвртфиналето на Купот

SportMedia - 14.01.2020

Наполи, Лацио и Интер се патници во четвртфиналето на Купот откако вечерва забележаа победи на домашен терен. Прво Наполи со 2:0 ја победи Перуџа, а потоа Лацио убедливо, со 4:0 го совлада Кремонезе (голови на Патрик, Пароло, Имобиле, Бастос), а ...

Интер го уништи Калјари, но вреди да се види асистенцијата за голот на гостите (Видео)

Спортманија - 14.01.2020

Мајсторскиот потег не беше доволен за тимот од Сардинија да се извлече во Милано. Интер се пласираше во четвртфиналето на Купот на Италија, откако во осминафиналната битка го разби Калјари со 4-1.

Интер преку Калјари во четврфиналето на Италијанскиот куп

Нетпрес - 14.01.2020

Фудбалерите на милански Интер со убедливата домашна победа од 4:1 (2:0) против Калјари се пласираа во четврфиналето од Италијанскиот куп. Интер поведе уште по само 20-ина секунди игра преку Ромелу Лукаку, а водството го удвои Борха Валеро во 22 ...

Куп на Италија: Лацио го среди Кремонезе, Интер немаше проблеми со Каљари

TopSport - 14.01.2020

Фудбалерите на римски Лацио го победија Кремонезе со 4-0 во меч од осминафиналето на Купот на Италија. Лацијалите се пласираа меѓу осумте најдобри екипи во Купот и закажаа дуел со екипата на Наполи.

(ВИДЕО) Важен ден за Лукаку – го постигна најбрзиот гол во кариерата

Спортклуб - 14.01.2020

Интер обезбеди пласман во четвртфиналето од Купот на Италија откако вечерва на домашен терен го победи Каљари со 4-1. Повторно играч на мечот беше Ромелу Лукаку кој постигна два од четирите гола за својот тим.

ВИДЕО: Интер убедлив против Каљари, гол постигна дури и Ранокија

Sport M - 14.01.2020

Интер го совлада Каљари во Купот на Италија со убедливи 4:1. Само што почна мечот, во првиот напад „Нероаѕурите“ поведоа преку Лукаку. На 2:0 зголеми Борха Валеро во 22.минута, а со овој резултат се замина на паузата.

ВИДЕО: Лацио ја продолжи одличната низа, страдаше и Кремонезе во Копа Италија

Gol.mk - 14.01.2020

Фудбалерите на Лацио лесно го решија второлигашот Кремонезе со триумф од 4-0, во осминафиналето од Копа Италија на „Олимпико“. Лацијалите веќе во 26. минута имаа предност од два подогоци, што сепак беа недостижни за Кремонезе.

Лукаку го постигна најбрзиот гол во кариерата! (ВИДЕО)

Спортски - 14.01.2020

После само дваесетина секунди игра Интер стигна до предност против Каљари во купот. Интер вечерва на домашен терен игра против Каљари во осминафиналето, а после само 20 секунди Лукаку ја погоди противничката ...

Интер и Лацио со убедливи победи до четвртфиналето од Купот на Италија (ВИДЕО)

МКД - 14.01.2020

Интер со 4-1 го совлада Каљари, а Лацио со 4-0 беше подобар од Кременозе, фаворитите се пласираа меѓу осумте најдобри во Купот на Италија. По само 22 секунди игра Ромелу Лукаку му донесе водство на Интер од 1-0, а во 22 минута Борха Валеро го ...

Куп на Италија: Лацио го среди Кремонезе, Интер немаше проблеми со Каљари

Макфакс - 14.01.2020

Фудбалерите на римски Лацио го победија Кремонезе со 4-0 во меч од осминафиналето на Купот на Италија. Лацијалите се пласираа меѓу осумте најдобри екипи во Купот и закажаа дуел со екипата на Наполи.