TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

Канал5 - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Значително постудено, утринската до минус осум

Слободен Печат - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор ...

Утре ветер до 80 километри на час со локален снег

Н.Македонија - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Најстуденото место на Земјата

МКД - 10.02.2019

За планета поволна за живот, ние имаме прилично ниски температури. Колку може да е студена нашата планета? Се разбира, тука не се важат моменталните екстремно ниски температури во САД и Канада, кои се резултат на глобалното загревање.

Значително постудено, утринската до минус осум

А1 On - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Време: Утре ветер до 80 км/час, преодно стабилизирање од четврток

Локално - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Значително постудено до четврток, утринската до минус осум

Локално - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Подгответе се за драстична промена на времето: Метеоролозите соопштија кога ќе биде најстудено

Press24 - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Значително постудено, утринската до минус осум

Независен - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

До петок значително постудено, утринската до минус осум

Вечер - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

MTM - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Значително постудено, утринската до минус осум

Сител - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

Сител - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Од утре студено, утринските до минус 8

+инфо - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

Независен - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.

Значително постудено, утринската до минус осум

Бриф - 11.02.2019

Променливо облачно, значително постудено и ветровито време не очекува од утре до четврток поради продор на многу студена воздушна маса од север. Од денеска попладне се очекува зголемување на облачност и врнежи од дожд на запад што локално ќе бидат ...

Утре ветер до 80 километри на час, преодно стабилизирање од четврток

еМагазин - 12.02.2019

Променливо облачно време, со ветер што наместа ќе достигнува 80 километри на час, со локален слаб снег ќе има и утре во земјава, информирааат од УХМР. Преодно стабилизирање ќе има во четврток, а во петок повторно ќе има слаби локални врнежи од снег.