TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никогаш јавно не кажаа, но Доналд и Меланија Трам се вакцинирале против Ковид 19

Press24 - 02.03.2021

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија беа вакцинирани против Ковид-19 во јануари, додека сè уште биле во Белата куќа, се дознава од сигурни извори. За разлика од Џо Бајден, кој беше вакциниран на 21 декември, што ...

Доналд и Меланија Трамп се вакцинирале уште во јануари

МКД

Трамп во најголема дискреција се вакцинирал уште пред да замине од Белата куќа

360 степени

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа...

Точка

Доналд и Меланија Трамп се вакцинирале во јануари

Н.Македонија

Медиуми: Доналд и Меланија Трамп се вакцинирале во јануари

Бизнис Вести

Доналд и Меланија дискретно се вакцинирале уште во јануари

Кајгана

Република Независен Опсервер Телма Слободен Печат 24Инфо Либертас Фокус

Петмина истражители го насочија вниманието кон Трамп

Н.Македонија - 02.03.2021

Петмина независно избрани истражители го насочија вниманието кон поранешниот американски претседател Доналд Трамп, што е знак дека неговите правни проблеми се трупаат, бидејќи тој веќе не ужива во некогашната заштита што му ја пружал Овалниот ...

Колку е богат Доналд Трамп?

Фактор

Трамп најави нова кандидатура за претседател на САД во 2024 година

360 степени

Трамп навести дека ќе се кандидира за претседателските избори во 2024 година

Алсат-М

Трамп не ја исклучува можноста повторно да се кандидира за претседател на САД во 2024 година

CivilMedia

Трамп: Нема пензија, најавена уште една рунда за Белата куќа

Вечер Прес

Трамп се врати и најави кандидатура за претседател во 2024-та

Телма

Р.С.Европа Deutsche Welle Слободен Печат Р.С.Европа Бизнис Вести Фактор Н.Македонија Мета

Трамп најави кандидатура за Белата куќа: Нашето движење штотуку започна

Press24 - 01.03.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера во своето прво големо oбраќање по напуштањето на Белата куќа, навести можна повторна кандидатура за претседател во 2024 година, го нападна претседателот Џо Бајден и ги повтори своите тврдења ...

(Видео) Прво обраќање на Трамп откако замина од Белата куќа: Нашето движење штотуку започна

Точка

Прво обраќање на Трамп по заминувањето од Белата куќа: Нашето движење штотуку почна

Centar

(Видео) Прво обраќање на Трамп откако замина од Белата куќа: Нашето движење штотуку започна

MTM

Трамп бара реформа на изборниот систем, за Бајден рече дека веќе станал најлошиот претседател во историјата на САД

Нетпрес

Можеби ќе се решам по третпат да победам на изборите во 2024, кажа Трамп на првиот јавен настап откако ја напушти Белата куќа

Сакам да кажам

Трамп: Бајден имаше најкатастрофален прв месец како претседател во историјата на САД

Кајгана

24Инфо Локално