TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запрепастувачкиот Mercedes-Benz G63 AMG

ЗаЗабава - 14.02.2018

Од Штутгарт ни пристигнаа првите фотографии на фуриозната изведба на AMG моделот кој што во својата „изворна форма“ владее меѓу SUV возилата веќе 40 ...

Mercedes-Benz G63 AMG: Бомбастична „тврдина“ со дури 585 КС!

Точка - 14.02.2018

Конечно од Штутгарт пристигнаа првите фотографии на фуриозната изведба на AMG моделот кој што во својата „изворна форма“ владее меѓу SUV возилата веќе 40 години. Импресивниот G63 AMG ќе ги израдува потенцијалните купувачи со 4,0-литарскиот ...

Mercedes C класа - редизајн

Кајгана - 14.02.2018

Најпродаваниот модел на Mercedes доживеа промени на стилски, но и на технолошки план. Освежени се лимузинската и караван верзијата. После четири години, колку што актуелната C класа е во продажба, германскиот произведувач направи стилски промени на ...

Mercedes-Benz ја освежи C-Class со затегнат лик и технологии од S-Class

CARClub - 14.02.2018

Mercedes-Benz во Женева ќе ја претстави освежената C-Class во регуларна седан, но и караванска изведба – а популарниот модел ќе добие нови технологии кои влечат потекло од големата S-Class.

Ford Capri :: Полн погодок уште од првиот ден

Авто Магазин - 14.02.2018

Ford Capri престана да се произведува пред три децении, но и денес е добро познат како модел кој го промени текот на историјата на спортските автомобили. Пред него тие беа темпераментни и непрактични, скапи и ретки.

Рестилизација за најважниот модел во гамата – Mercedes C-class / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 14.02.2018

Освежени се како седан така и караванската верзија. По четири години продажба на актуелната C-класа, германскиот премиум производител го рестилизираше најважниот модел во својата моделна гама.

Посилен од времето: Mercedes G-Class 2018

Кајгана - 14.02.2018

Новиот Mercedes G-Class 2018 (попознат како G-Wagen) оваа година го доживеа најголемиот редизајн откако за првпат беше лансиран во 1979 година. Каросеријата изгледа како природна еволуција на претходните модели, но скоро сѐ под неа е ново.

Mercedes-Maybach S-Class :: Беше еднаш еден Mercedes…

Авто Магазин - 13.02.2018

Приказната е долга но ќе ја скратиме - најновото од Mercedes се вика Maybach S-Class и е врв на луксузот каков не може ни да се замисли. Со дополнителни 25,4 сантиметри меѓу оските во однос на актуелната S-класа со веќе продолжено меѓуоскино ...

Најлуксузниот Mercedes, Maybach S-Class!

ЗаЗабава - 13.02.2018

Германскиот произведувач ја унапреди својата најлуксузна лимузина за 2018 година, а највоочливата промена се гледа од профил со оглед на тоа што автомобилот е сега подолг за 254 милиметри – вкупната должина изнесува 5.461 милиметри, а ...

Женева 2018: Премиера за Mercedes-AMG GT

Авто Плус - 13.02.2018

Спортската поделба на Mercedes-Benz, AMG, понуди фотки од последните тестови на целосно новото засилување во своето портфолио, четиривратниот AMG GT, што ќе го видиме во сериската верзија за прв пат за време на меѓународниот салон во Женева за ...

Ford го намали профитот на база на успехот

Авто Плус - 13.02.2018

Профитот на корпорацијата Ford за 2017 година е помал од предвиденото и тоа се должи на големите инвестиции во технологијата на иднината - електрични автомобили и автомобили со автономна контрола Ова е потврдено со финансиски извештај на ...

Најлуксузното од Mercedes: Пристигнува новиот Maybach S-Class

Точка - 13.02.2018

Германскиот произведувач ја унапреди својата најлуксузна лимузина за 2018 година, а највоочливата промена се гледа од профил со оглед на тоа што автомобилот е сега подолг за 254 милиметри – вкупната должина изнесува 5.461 милиметри, а ...

Mercedes-Maybach S-Class: Уште повеќе луксуз

Кајгана - 13.02.2018

На претстојниот Саем за автомобили во Женева германската компанија Mercedes ќе го претстави уште полуксузниот модел Maybach кој е заснован на продолжената платформа од добро познатата S-Class.

Mercedes се извини на Кина за цитирањето на Далај Лама

Додај Гас - 13.02.2018

Извинувањето на Mercedes следи по негативните реакции од Кина на цитат од зборовите на Далај Лама во реклама за новата E-Class Coupe, која беше објавена на Instagram. За неупатените, германската автомобилска компанија на својот Instagram профил ...