TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ им ветувала на ДУИ и останатите партии 70 отсто од државните институции

Денешен - 18.04.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од митингот во Охрид пред граѓаните обзнани едно сценарио, една завера која ја подготвува актуелната власт и со која си се лажат себе си дека ќе им успее.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ алармира за коалициски заговор пред парламентарните избори – СДСМ очекуваат да формираат влада со сите албански партии, тие се загрижени единствено за иднината на нивните фотелји

Lider

МИЦКОСКИ ОТКРИВА: СДСМ се надева да направи влада со 28 свои пратеници и 33 од сите албански партии

Денешен

Мицкоски: СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите само за да ги земат на власт

Фокус

Мицкоски: СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите

Канал5

„СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите само за да ги земат на власт“, рече Мицкоски

Макфакс

„СДСМ им ветувала на ДУИ колач од 70 проценти од власта и институциите само за да ги земат на власт“, рече Мицкоски

Опсервер

Скопје1 Курир +инфо Република Нетпрес Република MakPress

Мицкоски од митингот во Охрид побара обединување за подобро утре за сите

МКД - 19.04.2024

Мицкоски пред охриѓани истакна дека народот на овие избори доаѓа по своето, да си го врати она што му е одземено, доаѓа да си ја врати во свои раце Македонија и да ги отпочне големите промени на свеста, на начинот на живот, на вредностите со кои ќе ...

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети, туку достоен претседател како што професорката Гордана Силјановска Давкова

Курир

„Не постои вага што може да го измери развојот на државата со политиките на Ахмети“, велат од ДУИ

4NEWS

Мицкоски: Пендаровски 5 години не даде став, дали сте го слушнале да ги осуди ДУИ или тоа за него се чесни политичари?

MakPress

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети, туку достоен претседател како што професорката Гордана Силјановска Давкова

А1 On

МИЦКОСКИ ВО СВ. НИКОЛЕ: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски – измеќар на Али Ахмети

Денешен

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети

Канал5

Нетпрес Макфакс Опсервер +инфо Слободен Печат Lider Press24 Република

Голем митинг на ВМРО ДПМНЕ во Охрид: Да ја вратиме Македонија во рацете на народот

OhridNews - 18.04.2024

Народот доаѓа по своето. Доаѓа по тоа што му е одземено. Доаѓа по Македонија. Да си ја врати во свои раце и да ги отпочне големите промени на свеста, на начинот на живот, на вредностите, со кои ќе покажеме на сите дека можеме, дека знаеме, дека си ...

Мицкоски: Народот доаѓа по своето

Алфа

Мицкоски: 13-ти ден од кампањата, а Пендаровски не кажа ни збор за криминалите на ДУИ, за Соравиа, за грабежот – тоа значи дека го прифаќа

Курир

Мицкоски: На Македонија и треба претседател а не измеќар на ДУИ, на нивната стратегија „како до сега“, народот на овие избори ќе им каже готово е

MakPress

Мицкоски од Гевгелија: На Македонија и треба претседател а не измеќар на ДУИ, на нивната стратегија како до сега, народот на овие избори ќе им каже, готово е

MTM

Мицкоски: 13-ти ден од кампањата, а Пендаровски не кажа ни збор за криминалите на ДУИ, за „Соравија“, за грабежот – тоа значи дека го прифаќа

Макфакс

13-ти ден од кампањата, а Пендаровски не кажа ни збор за криминалите на ДУИ, за Соравиа, за грабежот – тоа значи дека го прифаќа

Нетпрес

Опсервер Денешен Скопје1 MTM Скопје инфо Република Кајгана МКД

Ахмети: Во иднина претседателот да се бира во Собрание

Алфа - 18.04.2024

ДУИ, едногласно ги поддржува – уставните измени, и бара – после пет години, шефот на државата, да се бира во Собранието, порача, партискиот лидер – Али Ахмети. На стартот на изборната кампања за парламентарни избори, ДУИ, организираше настан, на ...

Ковачевски: Претседателот на државата треба да се бира на непосредни избори, тој треба да биде независна интегритетна фигура која ќе ги претставува сите граѓани

Бриф

ДУИ: По изборите Османи е шеф на државата, Села спикер, а Бугарите дел од Уставот

Сител

Претседателот на државата треба да се бира на непосредни избори, вели Ковачевски за барањето на ДУИ тоа да биде во Собранието

360 степени

Ковачевски: Претседателот на државата треба да се бира на непосредни избори

Слободен Печат

Ахмети: Во иднина претседателот да се бира во Собрание

Слободен Печат

„Македонија повторно твоја“ – ВМРО-ДПМНЕ кампањата ја почна вечерва од Охрид

ТВ21 - 18.04.2024

ВМРО-ДПМНЕ својата предизборна кампања ја почнува традиционално од Охрид, каде централен митинг одржува во 20 часот. Претседателот на партијата и носител на првата изборна единица Христијан Мицкоски кој уште претпладнево беше е во Охрид имаше средба ...

Мицкоски: Сакаме да водиме позитивна кампања – мотивирани сме да го оставиме срцето на теренот

360 степени

Мицкоски: Ние водиме позитивна кампања, сакаме да им ја вратиме надежта на граѓаните

Курир

Ќе го оставиме срцето на терен за интересот на Македонија, рече Мицкоски и најави позитивна кампања

Макфакс

Ќе го оставиме срцето на терен за интересот на Македонија, рече Мицкоски и најави позитивна кампања

Опсервер

Мицкоски: Ние водиме позитивна кампања, сакаме да им ја вратиме надежта на граѓаните

Скопје1

Мицкоски: Ние водиме позитивна кампања, сакаме да им ја вратиме надежта на граѓаните, затоа што со СДС и ДУИ неколкумина од власта се граѓани од прв ред, а сите други од втор ред

24Инфо

Press24 Слободен Печат А1 On Либертас Точка Скопје инфо МКД ТВ21

НЕМА ДА БИДЕМЕ ГРАЃАНИ ОД ВТОР РЕД! Мицкоски најави позитивна кампања што ќе ја врати довербата на граѓаните

+инфо - 18.04.2024

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Твоја Македонија“ традиционално од Охрид вечерва во голем народен собир стартуваат со предизборната кампања за Парлементарните избори 2024 закажани за 8 мај. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Охрид на ...

Мицкоски од Охрид: Сакаме да бидеме влада за сите граѓани, ќе водиме кампања која ќе ја врати довербата во институциите

OhridNews

Мицкоски: Тоа што ДУИ го критикува работењето на СДСМ, а СДСМ нема кажано ниту збор против ДУИ, докажува дека се нивни измеќари

Курир

Ковачки од Велес: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува, Македонија заслужува да биде горда земја со Силјановска Давкова

Курир

Мицкоски: Пендаровски e приврзок на ДУИ и Ахмети – ниту еднаш не ги искритикува за било што

Вечер Прес

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи, да се обединиме, силата е во народот а не во корумпираната елита на СДСМ и ДУИ

А1 On

Ковачки: Пендаровски е сѐ понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на митинзите

Канал5

Макфакс Опсервер Курир Денешен Нетпрес Канал5 Макфакс Денешен

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните, се ближи крајот на принципот на ДУИ и ...

Курир - 17.04.2024

Чувствуваме дека како ВМРО-ДПМНЕ и како Коалиција ја имаме довербата, чувствуваме дека идниот претседател Гордана Силјановска Давкова ја има довербата. Ни преостанува уште многу малку, ни преостанува уште една недела кампања би рекол пет дена ...

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните, се ближи крајот на принципот на ДУИ и СДСМ како до сега

А1 On

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните

Макфакс

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните

Опсервер

МИЦКОСКИ: Сите оние криминалци во политиката кои што ја ограбија Македонија, ќе одговараат!

Денешен

Мицкоски: Се ближи крајот на принципот на ДУИ и СДСМ „како до сега“

Канал5

Мицкоски: Ја чувствуваме довербата на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ е пред огромен историски резултат

Нетпрес

Република PressingTV Lider Фокус

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Република - 17.04.2024

Македонија е на нозе. Промените доаѓаат не е само обична парола. Туку е вистина, начин на работа и начин на кои ние ја гледаме Македонија. Пред нас претстои период кога одлучуваме за нашата иднина и за иднината на нашата Македонија.

Ковачки: Пендаровски е сѐ понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Слободен Печат