TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ручек на брзина: Ќофте со кашкавал

Gotvi.mk - 12.07.2019

Ако немате време за готвење, а сепак би сакале да направите вкусен ручек, овој предлог е идеален за вас. Состојки: 1/2 кг мелено месо 100 гр кашкавал 1 главица кромид 2 чешниња лук 1 чаша доматен сок 1 чаша кисела павлака Пекабела сол бибер масло ...

Што се случува кога на сок од моркови ќе му ги додадете овие зачини: Резултат еднаков на чудо!

Точка - 12.07.2019

Дали сте знаеле дека на сокот од моркови ако му додадете неколку зачини ќе биде неверојатен лек за воспаленија? Ако исхраната не ви е баш најздрава, во вашето тело многу е веројатно да има некое воспаление за кое не сте свесни, а тоа може да ...

Посен компир со зеленчук: Ручек кој не се заборава

Gotvi.mk - 12.07.2019

Одличен избор за посен ручек… Состојки: 600 гр компири 1-2 моркови 1 праз или кромид 1 пиперка 2 лажици пченкарно брашно 4-5 чешниња лук црвена пипер малку рузмарин бибер зачин маслиново масло листови магдонос 150 мл вода Начин на подготовка: ...

Салата со макарони фета и домати

Gotvi.mk - 12.07.2019

Направете супер салата со макарони и домати. Состојки: 1 шолја макарони 2-3 домати 1 краставица 1 главица кромид 60 гр. маслинки 2 лажици магдонос 1 лажица оцет 150 гр. фета оригано, сол и бибер Подготовка: Се варат макароните во солена вода, се ...

Едноставна и брза салата од боранија

Пулс24 - 12.07.2019

400 г боранија 4 чешниња лук 1 чили пиперче 2 лажици соја сос маслиново масло сол и мелен црн пипер рендан Пармезан свеж босилек по желба Исечкајте го лукот на тенки ливчиња, исчистете го пиперчето од семките и исечете го на ситни коцкички.

Не го фрлајте белиот дел од лубеницата! Направете си салата

Слободен Печат - 12.07.2019

Белиот дел од лубеницата што се наоѓа меѓу црвениот дел и кората може да се искористи за подготовка на вкусно и интересно јадење. Состојки: кисела павлака 3 чешниња лук белиот дел од лубеницата половина краставица пиперка 2-3 ротквици една лажичка ...

Вкусен ручек за целото семејство: Подгответе го овој лесен и брз оброк

Пулс24 - 12.07.2019

Летниот период е навистина проблематичен кога треба да одлучиме што ќе зготвиме. Кога станува збор за храната, многу често знаеме нешто да порачаме, но овој пат имаме една одлична идеја за превкусен ручек за целото семејство.

До фит тело со диета со домати!

Среќа.mk - 11.07.2019

Диетата со домати гарантира брзо намалување на килограмите и чистење на телото од токсини. Најчесто во ригорозните планови за исхрана не се практикува комбинирање на намирници, но во оваа диета тоа е дозволено.

Брза посна пита со компири и тиквици: Едноставна, а достојна за свечена трпеза

Gotvi.mk - 11.07.2019

Одлична пита за доручек или вечера… Состојки: 1 пакување готови кори 5 компири 1 тиквица 1 главица кромид малку бибер масло сол сусам Начин на подготовка: Тиквиците и компирите изрендајте ги.

Закрепнете го целото тело со овој домашен напиток кој се подготвува за само 2 минути

Слободен Печат - 11.07.2019

Иако сите кои го пробале велат дека има грозен вкус, но никој сепак не престанал да го пие бидејќи резултатите се фантастични. Се работи за мешавина од цвекло и морков, а ако ви станува мака уште на самата помисла на оваа комбинација, не сте ...

Идеа за денешниот ручек: Брзо, лесно, превкусно

Хитпортал - 11.07.2019

Ако ви се здосадија комплицираните рецепти кои бараат многу време за подготовка и труд, овој рецепт со пилешко месо ви гарантираме дека ќе ви стане омилен. Подготвувањето на вкусен ручек никогаш не било полесно.

Вкусна чорба со грашок и моркови – Супер ручек на трпеза

Gotvi.mk - 11.07.2019

Направете супер вкусен ручек. Состојки: 600 гр. грашок 300 гр. моркови 1 главица кромид 1 лажиче црвен пипер 1 лажица брашно 2 лажици масло 1 л. вода вегета, сол и бибер Подготовка: Се сечат лупените кромид и моркови ситно, се пржат на масло во ...

Солени палачинки со спанаќ – Појадок или ручек за работа

Gotvi.mk - 11.07.2019

Вкусни спанаќ палачинки . Состојки: 300 гр. маргарин 3 жолчки 60 гр. брашно 2 лажици варен спанаќ 3-4 лажици кисела павлака 3 белки (снег) сланина по избор магдонос, сол, бибер, масло Подготовка: Се мати маргаринот со жолчки и брашно, па се додава ...

Не го фрлајте белиот дел од лубеницата! Направете си салата

Скопје24 - 12.07.2019

Белиот дел од лубеницата што се наоѓа меѓу црвениот дел и кората може да се искористи за подготовка на вкусно и интересно јадење. Состојки: кисела павлака 3 чешниња лук белиот дел од лубеницата половина краставица пиперка 2-3 ротквици една лажичка ...

Вкусна чорба со грашок и моркови – Супер ручек на трпеза

Вистина.мк - 11.07.2019

Направете супер вкусен ручек. СОСТОЈКИ: 600 гр. грашок 300 гр. моркови 1 главица кромид 1 лажиче црвен пипер 1 лажица брашно 2 лажици масло 1 л. вода вегета, сол и бибер ПОДГОТОВКА: Се сечат лупените кромид и моркови ситно, се пржат на масло во ...