TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митева: ВМРО-ДПМНЕ ја црпи силата од народот и затоа нема да отстапиме од ставот за уставни измени

Press24 - 22.09.2023

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со поминување на еден бугарски диктат и со промена на Уставот тие ќе се заштитат од понатамошна ...

Митева: Осуетен планот на ДУИ-СДС и Груевски, ВМРО-ДПМНЕ е кохезивно а уставни измени под бугарски диктат нема да има

MakPress

Митева: ВМРО-ДПМНЕ го осуети планот на ДУИ-СДС и Груевски, ВМРО-ДПМНЕ е кохезивно

Press24

Митева: Поранешни функционери од опозицијата се ставија на располагање на власта за да се внесе раздор меѓу народот

Локално

Митева: ВМРО-ДПМНЕ го осуети планот на ДУИ-СДС и Груевски, ВМРО-ДПМНЕ е кохезивно уставни измени под бугарски диктат нема да де случат

Курир

ВМРО-ДПМНЕ го осуети планот на ДУИ-СДС и Груевски, вели Митева, ВМРО-ДПМНЕ е кохезивно уставни измени под бугарски диктат нема да де случат

Нетпрес

Митева: ВМРО-ДПМНЕ е кохезивно уставни измени под бугарски диктат нема да де случат

Expres

Курир MakPress Фокус Нетпрес Република +инфо

Колумна на Марјан Ѓорчев: ЗА ЛУЃЕТО ШТО БЕА НА ЧЕЛО НА ВМРО-ДПМНЕ И НИВНОТО РАЗБИРАЊЕ НА ПОЛИТИКАТА

Курир - 22.09.2023

ЗА ПОЛИТИКАТА Политиката во најширока смисла на зборот е општествена активност со којашто луѓето ги создаваат ,одржуваат и менуваат правилата по коишто живеат.Отука,политиката е несомнено јавна дејност.Комплексноста на материјата што е предмет на ...

Стефковски: Давам целосна и безрезервна поддршка на Мицкоски се до конечната победа на парламентарни избори

Press24

Милошоски: Кривичен законик не се менува за два дена, законот за амнестија нема да го поддржиме

Бизнис Вести

Поранешниот премиер со поддршка за Христијан Мицкоски

Курир

Мицкоски: Груевски нека е жив и здрав, но сценариото на оската СДСМ–ДУИ–дел од поранешното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, нема да помине

360 степени

Мицкоски: Сценариото на оската ДУИ – СДСМ и структури од поранешното раководство во ВМРО-ДПМНЕ нема да помине, уставни измени под бугарски диктат нема да има

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ како никогаш досега не е посплотено и порачува: За Македонија не смее да има пазар и договори под маса

Курир

24 Вести Lider Република Република Expres Курир Lider Lider

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Го осуетивме планот на власта, продолжуваме обединето и кохезивно

Канал5 - 21.09.2023

Седницата на Централниот комитет заседава во моментов. Станува збор за редовна седница на Централниот комитет на партијата, на која се зборуваше за актуелната политичка и економска состојба.

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Го осуетивме планот на власта, продолжуваме обединето и кохезивно, нема уставни изнени под бугарски диктат

Курир

ЦК НА ВМРО-ДПМНЕ: Го осуетивме планот на власта, продолжуваме обединето

Денешен

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Го осуетивме планот на власта, продолжуваме обединето и кохезивно, нема уставни изнени под бугарски диктат

4NEWS

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Го осуетивме планот на власта, продолжуваме обединето и кохезивно!

Фокус

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Го осуетивме планот на власта, продолжуваме обединето и кохезивно, нема уставни измени под бугарски диктат

Нетпрес

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Силна кохезија на нашите пратеници за неприфаќање уставни измени под бугарски диктат

Либертас

Бизнис Вести А1 On Локално Zoom МКД Lider Сител Република

ВМРО-ДПМНЕ: Единствен кој се распаѓа е СДС, двајца пратеници не им гласаа за уставни измени

Канал5 - 21.09.2023

Единствен кој се распаѓа е СДС, двајца пратеници не им гласаа за уставни измени, и ДУИ кои им се отцепи фракција. СДС тонат секој ден. Нема анкета на која СДС не губи со разлика од 3:1. ДУИ се пред распаѓање, сите видоа дека се криминално здружение, ...

Подемот и пропаста на планот „Уставни измени“

Нетпрес

За да поминат уставните измени власта е подготвена дури и да го врати Груевски!

Република

Власта го вади последниот адут за промена на Уставот-Груевски

PressingTV

Единствен што се распаѓа е СДС, двајца пратеници не им гласаа за уставни измени, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Единствен кој се распаѓа е СДС, двајца пратеници не им гласаа за уставни измени, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Единствени кои се распаѓаат се СДСМ и ДУИ на кои им се отцепи фракција

Денешен

Мицкоски: Владата на ВМРО – ДПМНЕ ќе инвестира во сите општини без разлика која партија ги води

Независен - 21.09.2023

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Општина Новаци порача дека идната влада на оваа партија ќе инвестира во сите општини без разлика од која партија е градоначалникот што ја води. Спротивно на тоа, тој тврдеше дека сегашната влада предводена ...

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци од сега доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

Курир

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци од сега доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

Lider

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

Република

Мицкоски: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци од сега доаѓа нова, силна влада која ќе ја врати Македонија на победничките патеки

Нетпрес

Мицкоски: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ

Press24

Мицкоски од Новаци: СДС-ДУИ ги опструираат општините предводени од ВМРО-ДПМНЕ, но за неколку месеци од сега доаѓа нова, силна влада

MakPress

Тера

Кога СДСМ тврди дека ВМРО-ДПМНЕ се распаѓа некои се распаѓаат од смеење

Expres - 21.09.2023

Кога СДС вели дека ВМРО се распаѓа од внатре (нив да не ги мешале, бидејќи се чисти и пречисти како секогаш) јас се распаѓам од смеење. Ова е коментарот на екс пратеничката на СДСМ Солза Грчева која сега е лидерка на партијата ,,Глас за Македонија” ...

Муцунски со јасна поддршка за Мицкоски: Имате поддршка да ја водите партијата на следните избори, каде ВМРО ДПМНЕ убедливо ќе победи

Скопје инфо

Муцунски: Претседателот Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

А1 On

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ е народот, претседателот Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори и ќе ја формира идната влада во Македонија

Курир

Муцунски го поддржа Мицкоски: Претседателот ја има мојата поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

Фокус

Муцунски јавно му искажа поддршка на Мицкоски: „Ја имате мојата доверба да ја предводите ВМРО-ДПМНЕ на следните избори“

Press24

Муцунски: Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

Макфакс

Опсервер Денешен Канал5 Lider Либертас Точка Скопје1 Кајгана

НИКОЛОСКИ: Има нечесна коалиција помеѓу ДУИ, СДСМ и поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Денешен - 20.09.2023

„Во интервјуто на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за ФАЦ, помеѓу другото, обзнанува нешто што ние извесен временски период го знаевме, но чекавме да добиеме солидни податоци за да го потврдиме во јавност.

Николоски: Последната анкета која ќе излезе деновиве покажува дека ВМРО-ДПМНЕ води 3 спрема 1 против СДСМ

Press24

Николоски: Откако им пропадна „преспанското“ сценарио за Уставни измени, ДУИ, СДСМ и Груевски работат за намалување на високиот рејтинг на ВМРО-ДПМНЕ

MakPress

Николоски: Има нечесна коалиција помеѓу ДУИ, СДСМ и поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Курир

Николоски: Има нечесна коалиција помеѓу ДУИ, СДСМ и поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Press24

Николоски: Има нечесна коалиција помеѓу ДУИ, СДСМ и поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Zoom

Николоски: Има нечесна коалиција помеѓу ДУИ, СДСМ и поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

PressingTV

Lider Нетпрес Lider Република 4NEWS Курир Нетпрес Zoom