TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Може сум најслаб тренер во светот, но Мурињо за ваков фудбал потроши милијарда!

Sport 1 - 14.03.2018

Критики за Жозе Мурињо стигнуваа од повеќе страни за синоќешната бледа претстава на Манчестер јунајтед и елиминацијата од Севилја во осминафиналето на Лигата на шампионите. Меѓутоа, најслатки се оние кои чекале грешка на Мурињо за да му вратат ...

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

А1 On - 14.03.2018

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Де Бур ги дочека своите пет минути: Можеби сум најлошиот менаџер, но Мурињо потроши милијарда…

Спортски - 14.03.2018

Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед вчера беа поразени и елиминирани од Лигата на шампионите. После елиминацијата на Манчестер Јунајтед се огласи Франк Де Бур, човекот кого Мурињо пред само неколку дена го нарече најлошиот менаџер во историјата.

Де Бур ’начека пенал’: Мурињо, вака ли се игра со тим од милијарда евра?!

Екипа - 14.03.2018

Жозе Мурињо јавно истакна дека Франк де Бур е најлошиот менаџер во историјата на Премиер – лигата, откако тој на „Беин Спортс“ ја критикуваше играта на Манчестер јунајтед во англискиот шампионат, но Холанѓанецот го ’начека на пенал’ по синоќешната ...

Де Бур експресно му одговори на Мурињо: Можеби јас сум најлош тренер, но…

Дерби - 14.03.2018

Жозе Мурињо вчера се најде во центарот на вниманието откако го нарече Франк де Бур „најлошиот менаџер во историјата на Премиер лигата“, а поранешниот холандски репрезентативец не требаше да чека предолго за да одговори на оваа изјава.

Апсoлутен хит – како Франк Де Бур ја чека изјавата на Мурињо…

Спортски - 13.03.2018

Вечерва Манчестер Јунајтед беше елиминиран на „Олд Трафорд“ Севиља во Англија го победи Манчестер Јунајтед со резултат 1:2, откако во првиот натпревар резултатот гласеше 0:0. Сигурно еден од оние кои најмногу ќе се насладуваат на оваа победа на ...

Роналд де Бур го брани својот брат од Мурињо

Стандард - 13.03.2018

Роналд де Бур влезе во одбрана на својот брат Франк по вербалната војна со менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо. Повод за размената на реплики беше мислењето на поранешниот тренер на Ајакс, Интер и Кристал Палас дека Маркус Рашфорд нема ...

Мурињо кажа кој е најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

24Фудбал - 13.03.2018

Жозе Мурињо имаше одговор во свој стил на новите критики упатени негова адреса. Франк де Бур се обиде да го искритикува Мурињо и веројатно зажали. Холанѓанецот беше тренер на Кристал Палас на почетокот од оваа сезона, но доби отказ откако ги загуби ...

Мурињо го нарече де Бур „најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата“

Кајгана - 13.03.2018

Жозе Мурињо уште еднаш докажа дека нема влакна на јазикот, посебно кога се работи за неговите тренерски ривали. Тој прес-конференцијата пред натпреварот од Лигата на шампионите против Севиља го нападна Франк де Бур и одговори на критиките кои ги ...

Мурињо со брутален одговор до Де Бур: Ти си најлошиот тренер во историјата!

Таратур - 13.03.2018

Холандскиот тренер Франк Де Бур го критикуваше Жозе Мурињо за неговиот однос со младата ѕвезда Маркус Рашфорд. Де Бур изјави дека проблем за Рашфорд е што има тренер како Жозе Мурињо, па беше за очекување дека „Специјалниот“ веднаш ќе одговори.

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

+инфо - 14.03.2018

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Мурињо: Мене ќе ми кажува најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата?

Макфакс - 12.03.2018

Жозе Мурињо не издржа и влезе во фантастичен вербален напад на Франк де Бур, откако тој ја критикуваше неговата одлука да не му дава повеќе простор на Маркус Рашфорд. Рашфорд оваа сезона нема постојано стартно место и во 40 настапи има 12 гола, од ...

Жозе со култен коментар за „најслабиот менаџер“ во историјата на Премиер лигата

Локално - 12.03.2018

Жозе Мурињо ги „разнесе“ социјалните мрежи со коментар во врска со поранешниот менаџер на Кристал Палас, Франк де Бур, кој помина само седум натпревари на чело на тимот порано во сезоната.

Мурињо: Слушнав дека ме критикува најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

МКД - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо доби критики дека не му дава доволна минутажа на Маркус Рашфорд, но Португалецот имаше брилијантен одговор во негов стил. Франк де Бур се обиде да го искритикува Мурињо и веројатно зажали.

Де Бур: Можеби сум лош тренер, ама Мурињо потроши милијарда за ваков фудбал

Стандард - 14.03.2018

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Мурињо: Мене ќе ми кажува најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата?

Вечер - 12.03.2018

" alt= Жозе Мурињо не издржа и влезе во фантастичен вербален напад на Франк де Бур, откако тој ја критикуваше неговата одлука да не му дава повеќе простор на Маркус Рашфорд. Рашфорд оваа сезона нема постојано стартно место и во 40 настапи има 12 ...

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

Канал5 - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо го нарече Франк де Бур најлош тренер во историјата на Премиер лигата. Причината за оваа остра реакција на португаскиот стручњак се критиките упатени кон него поради односот кон фудбалерот Маркус Рашфорд.

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Канал5 - 14.03.2018

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

А1 On - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо го нарече Франк де Бур најлош тренер во историјата на Премиер лигата. Причината за оваа остра реакција на португаскиот стручњак се критиките упатени кон него поради односот кон фудбалерот Маркус Рашфорд.

Мурињо за Де Бур: Ги читам изјавите на најлошиот тренер во Премиер лигата

+инфо - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо го нарече Франк де Бур најлош тренер во историјата на Премиер лигата. Причината за оваа остра реакција на португаскиот стручњак се критиките упатени кон него поради односот кон фудбалерот Маркус Рашфорд.