TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ако има многу новозаразени“: Што прејудицира Комисијата за здравство на Филипче?

Курир - 26.05.2020

Дали вака со зборовите „ и покрај тоа што границите ќе се отворат Македонија најверојатно нема да е пожелна земја за сите други, ако има многу новозаразени“, Комисијата на Филипче се правда што, макар прерано, оди во прилог на Заевото барање за ...

Отворање на кафулињата од утре, пуштање на границите од 1 јуни и укинување на полицискиот час, предлага Комисијата за ...

Фокус - 26.05.2020

На денешната Комисија за заразни болести било разговарано за отворање на кафулињата и рестораните од утре, отворање на границите од 1 јуни во договор со соедните држави, како и за укинување на полицискиот час со оглед на тоа што не се почитува, ...

Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Пулс24 - 26.05.2020

Неофицијално на состанокот е од лучено од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час да се укине. Сеуште нема официјално сопштение на темава. Ќе објавиме официјални информации веднаш штом Комисијата за заразни болести или Филипче ...

Комисијата за заразни болести препорача: Македонија да го укине полицискиот час, границите да се отворат на 1-ви јуни

Точка - 26.05.2020

Комисијата за заразни болести препорачува од 1-ви јуни да се отворат границите, а полицискиот час да се укине, пишува "Фактор". Комисијата имала состанок утрово, а според сугестиите дозволено ќе биде и кафулињата и останатите угостителски објекти да ...

НАЈНОВИ ПРЕПОРАКИ: Македонија ги отвора границите на 1 јуни, полицискиот час се укинува

Женски магазин - 26.05.2020

Од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава Фактор . Моментално полицискиот час е од 5 часот наутро до 19 часот ...

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Сител - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

„Фактор“: Комисијата за заразни болести препорачала укинување на полицискиот час, и онака граѓаните не го почитувале

365 - 26.05.2020

Отворање на границите и целосно укинување на полицискиот час, со почеток од 1 јуни, предложила Комисијата за заразни болести на состанокот утрово, објави „Фактор“ од свои извори. Полицискиот час секако нема ефект, бидејќи граѓаните не го почитуваат, ...

НАЈНОВИ ПРЕПОРАКИ: Македонија ги отвора границите на 1 јуни, полицискиот час се укинува

Фактор - 26.05.2020

Од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава Фактор. Состанокот беше утринава, а според нивните сугестии дозволено е кафулињата и угостителските објекти да се отворат ...

Кафулињата се отвараат оваа недела

Скопје инфо - 26.05.2020

Владата на денешната седница се очекува да донесе одлука за отворање на кафулињата и рестораните, а одлуката треба да стапи на сила до крајот на оваа седмица. Согласно најавите кафулињата ќе треба да работат по здравствени протоколи пропишани од ...

Ќе бидат ли наскоро отворени македонските граници?

Р.С.Европа - 26.05.2020

Комисијата за заразни болести на денешната седница како една од главните теми ќе ја разгледува моќноста за отворање на границите. Министерот за здравство Венко Филипче во минатата недела неколку пати повтори дека е рано за отворање на границите.

Сите ги отвораат границите, кога Македонија? – „Утре ќе дискутираме на состанокот на Комисијата за заразни болести“, ...

ТВ21 - 25.05.2020

Секој ден се зголемува притисокот кон Северна Македонија за отворање на границите поради тоа што државите од регионот објавуваат датуми за нивно отворање. Србија ги отвори границите со Северна Македонија, Косово и Црна Гора, од 1 јуни се очекува тоа ...

Повторно висок број на заразени, Комисијата утре ќе одлучува за рестриктивните мерки

Сител - 25.05.2020

Комисијата за заразни болести утре со полни раце работа. Ќе се одлучува дали ќе биде укинат полицискиот час или ограничувањето на движењето ќе продолжи и во следниот период. Една од главните теми за кои утре ќе се разговара е и отворањето на ...

Комисијата за заразни болести утре ќе заседава за кафеаните и отварање на границите

Алфа - 25.05.2020

Газдите на кафулињата и рестораните со нетрпение ја очекуваат утрешната седница на комисијата за заразни болести на која очекуваат конечно да и се препорача на владата да им се даде дозвола да ги отворат вратите за гости.

Утре заседава Комисијата за заразни болести - дали ќе стане збор за отворање на границите?!

Канал5 - 25.05.2020

Не се исклучува можноста, според најавите од министерот за здравство Венко Филипче, неделава да се разговара прашањето за тоа кога ќе се отворат македонските граници . Утре заседава комисијата за заразни болести но нема официјална потврда дека баш ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

ТВ21 - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите?

Вечер Прес - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Скопје24 - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите?

Н.Македонија - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Press24 - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Комисијата за заразни болести утре ќе се разговара и за отворање на границите

24Инфо - 25.05.2020

За утре е најавена седница на Комисијата за заразни болести, каде се очекува една од главните теми за која ќе се разговара да биде и отворањето на границите. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела министерот за здравство Венко Филипче ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Скопје инфо - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разговара за отворањето на границите

Нетпрес - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите. Ова за ТВ21 го потврди министерот за здравство Венко Филипче. Засега не се споменуваат датуми, а минатата недела Филипче неколку пати истакна дека е рано ...

Утре ќе се разгледуваат можностите за отворање на границите

Р.С.Европа - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите, потврдил потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тој минатата недела неколку пати истакна дека е рано за отворање на границите.

Утре ќе се разгледуваат можностите за отворање на границите

Алсат-М - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите, потврдил министерот за здравство Венко Филипче. Тој минатата недела неколку пати истакна дека е рано за отворање на границите.

Утре ќе се разгледува можното отворање на границите

Иновативност - 25.05.2020

Утре на Комисијата за заразни болести една од главните теми ќе биде и отворањето на границите, потврдил потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тој минатата недела неколку пати истакна дека е рано за отворање на границите.

Повторно висок број на заразени, Комисијата утре ќе одлучува за рестриктивните мерки

4NEWS - 25.05.2020

Комисијата за заразни болести утре со полни раце работа. Ќе се одлучува дали ќе биде укинат полицискиот час или ограничувањето на движењето ќе продолжи и во следниот период. Една од главните теми за кои утре ќе се разговара е и отворањето на ...

Сите ги отвораат границите, кога Македонија? – „Утре ќе дискутираме на состанокот на Комисијата за заразни болести“, ...

4NEWS - 26.05.2020

Секој ден се зголемува притисокот кон Северна Македонија за отворање на границите поради тоа што државите од регионот објавуваат датуми за нивно отворање. Србија ги отвори границите со Северна Македонија, Косово и Црна Гора, од 1 јуни се очекува тоа ...

Денес ќе се решава за можно отворање на границите

Независен - 26.05.2020

Комисијата за заразни болести на денешната седница како една од главните теми ќе ја разгледува можноста за отворање на границите. Министерот за здравство Венко Филипче во минатата недела неколку пати повтори дека е рано за отворање на границите.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

А1 On - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Отворање на градинки и кафеани, намалување на полициски час: Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување ...

Курир - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Кајгана - 26.05.2020

Скопје, 26 мај 2020 (МИА) – Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по ...

Денеска ќе се одлучува за отворањето на угостителските објекти и градинките

Слободен Печат - 26.05.2020

Според претходни препораки на Комисијата, треба да се донесе одлука по кои критериуми ќе се отворат кафеаните. Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести ...

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

24Инфо - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

24 Вести - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Македонија ги отвора границите на 1 јуни, полицискиот час се укинува, кафeаните се отвораат од четврток!

Вечер Прес - 26.05.2020

Од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава Фактор. Состанокот беше утринава, а според нивните сугестии дозволено е кафулињата и угостителските објекти да се отворат ...

Комисијата за заразни болести денеска ќе расправа за отворање на рестораните

+инфо - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Press24 - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Бриф - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Канал5 - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Опсервер - 26.05.2020

Скопје, 26 мај 2020 () – Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по ...

КОМИСИЈА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ: Денеска за отворање на границите и скратен полициски час

Денешен - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Дали оваа недела ќе има олабавување на мерките?

Тера - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се едни од темите за кои се очекува дека денеска ќе расправа Комисијата за заразни болести, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Република - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Скопје инфо - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Владата ќе го разгледува предлогот за укинување на полицискиот час

Локално - 26.05.2020

Владата денеска ќе го разгледува предлогот за укинување на полицискиот час, а од следна недела да го отвори границите, велат нашите извори. Воедно и отворањето на угостителските објекти, на градинките, се некои од темите за кои Комисијата за заразни ...

НАЈНОВИ ПРЕПОРАКИ: Македонија ги отвора границите на 1-ви јуни, полицискиот час се укинува

Курир - 26.05.2020

Од 1-ви јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава Фактор . Состанокот беше утринава, а според нивните сугестии дозволено е кафулињата и угостителските објекти да се ...

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

CivilMedia - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Комисијата за заразни болести ќе расправа за олабавување на мерките

Нетпрес - 26.05.2020

Отворање на угостителските објекти, на градинките и намалување на полицискиот час, се некои од темите за кои Комисијата за заразни болести денеска би требало да разговара, по најавите дека ќе има олабавување на мерките по празниците.

Препораки: Македонија ги отвора границите на 1-ви јуни, полицискиот час се укинува

Нетпрес - 26.05.2020

Од 1-ви јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час се укинува, препорачува Комисијата за заразни болести, дознава Фактор . Состанокот беше утринава, а според нивните сугестии дозволено е кафулињата и угостителските објекти да се ...