TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен учесник на протестот кој носеше обесена кукла со ликот на Вучиќ

Фокус - 04.06.2023

Основачот на агенцијата за производство на кинематографски дела Б.С. денеска е уапсен под сомнение дека на протестот „Србија против насилството“ носел обесена кукла со ликот на претседателот Александар Вучиќ.

Уапсен е продуцент, кој на вчерашните протести во Белград ја носеше обесената кукла на Вучиќ

Канал5

Брнабиќ објави снимка од обесена кукла со лик на Вучиќ: Како да им се објасни на децата?

Канал5

Брнабиќ објави фотографија од обесена кукла со ликот на Вучиќ: Како им го објаснувате ова на децата?

Локално

Грозоморни слики на денешните протести во Белград! Брнабиќ: Како ќе им го објасните ова на децата, а вие се борите против насилството? (фото)

Во Центар

Кукла со ликот на претседателот Вучиќ „обесена“ на протестите против насилство во Белград

Фокус

Кукла со ликот на претседателот Вучиќ „обесена“ на протестите против насилство во Белград

Либертас

Нетпрес А1 On

Гардијан и Њујорк Тајмс: Протестите во Србија се најголеми по уривањето на режимот на Милошевиќ

Канал5 - 04.06.2023

Протестите „Србија против насилството“ се претворија во едни од најголемите собири откако пред повеќе од две децении масовните демонстрации го соборија моќниот Слободан Милошевиќ, објавија „Гардијан“ и „Њујорк Тајмс“...

50.000 луѓе маршираа против насилството на најголемиот протест во Србија од падот на Милошевиќ

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Вучиќ со речиси идентична изјава како и Милошевиќ пред да биде соборен од власт

CivilMedia

„Гардијан“: Протестите „Србија против насилството“ најголеми од падот на Милошевиќ

Фокус

„Њујорк тајмс“: Протестите во Србија се најголеми по уривањето на режимот на Милошевиќ

360 степени

Њујорк Тајмс: Најголеми улични демонстрации во Србија по соборувањето на Милошевиќ

Бизнис Вести

Вашингтон пост: Вучиќ во најголема криза во последните 11 години, го игнорира народот кој бара оставка

4NEWS

Либертас 24Инфо Независен Мета Опсервер +инфо Република MakPress

Одговорност за масовните убиства побараа учесниците на протестот против насилството во Белград

Р.С.Европа - 04.06.2023

Десетици илјади луѓе синоќа прошетаа низ централните улици на Белград и на крајот ја опколија зградата на Претседателството на Србија. Одговорноста на властите за масовните пукања на почетокот на мај во Србија беше главното барање на говорниците на ...

(ВИДЕО+ФОТО) ВУЧИЌ ИСПРАТЕН ВО ЕТЕРОТ! Тој ден го допревме дното, рече Бјелогрлиќ за масакрот што го направи Коста К.

+инфо

Во Белград почна петтиот протест „Србија против насилство“ по точно еден месец од масакрот

Канал5

Протест “Србија против насилство“

24 Вести

Нов протест на противниците на Вучиќ, организаторите предупредија од провокатори

А1 On

Петти протест „Србија против насилство“, ќе се формира обрач околу Претседателството

Локално

Во Белград денеска ќе се одржи петтиот протест „Србија против насилството“

Бизнис Вести

Либертас 24Инфо Слободен Печат Опсервер ТВ21 Република 24 Вести Р.С.Европа

Граѓаните на протестот „Србија против насилството“ му оставија пораки на Вучиќ и најавија нов собир за следната недела

360 степени - 04.06.2023

„Претседателе кога ќе биде оставката“, „АВ не сакам да живеам под твоја дијагноза, оди си“, „Ова е за нашите деца, не за политичарите“, „Српската пролет не може да биде запрена“, се дел од пораките што граѓаните кои излегоа на протестот „Србија ...

Огромен број луѓе на белградските улици, петти протест „Србија против насилството“

Фокус

Протест „Србија против насилството“: Насобраните околу зградата на претседателството скандираа „Вучиќ оди си“ (ВИДЕО)

МКД

Масовен протест „Србија против насилството“ во Белград – Вучиќ, заминувај што е можно побргу, порачаа демонстрантите

Телма

(ФОТО+ВИДЕО) Петти протест „Србија против насилството“: Транспарент со ликот на Вучиќ и порака „оди си“ се вивна кон небото

360 степени

ВИДЕО: Бјелогрлиќ говореше на протестот против насилството, а претепа познат режисер

А1 On

ВИДЕО: Река луѓе на протестот „Србија против насилството” во Белград

Слободен Печат

4NEWS Бизнис Вести 360 степени Либертас 24Инфо Либертас Во Центар Република

Досега најмасовен протест во Белград, Бјелогрлиќ се расплака: Тој ден го допревме дното (ВИДЕО)

Канал5 - 03.06.2023

Во Белград се одржува петтиот протест „Србија против насилството“. Како што е најавено, учесниците на протестот ќе формираат обрач околу Претседателството на Србија. Предниот дел од главниот дел од колоната стигна до Претседателството на Србија, а ...

Актерот Драган Бјелогрлиќ со солзи: Им должиме на младите во Србија да им обезбедиме вистина и правда

Во Центар

Протести во Белград против насилството: Ако има дно, го допревме тој ден

Макфакс

„АКО ИМА ДНО, ГО ДОПРЕВМЕ ТОЈ ДЕН“ - Масовен протест во Белград, граѓаните скандираат „Вучиќ, оди си“

Фактор

Бјелогрлиќ на протестите во Белград: Тоа што младите излегоа на улица, што не сакаат да живеат во ова соголено општество, дава надеж дека ќе се издигнеме од дното

Република

Бјелогрлиќ на протестот во Белград: „Ако има дно, го допревме“

Независен

„Има надеж дека ќе се издигнеме од дното“ – Драган Бјелогрлиќ на протестот „Србија против насилството“

Еспресо