TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Со ваквото темпо на ратификација, очекувано е до крајот на годината да станеме членка на НАТО

Сител - 12.07.2019

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. Вчера, Чешка и Турција го ратификуваа Протоколот за пристапување на нашата земја во НАТО Алијансата.

Турција и Чешка го ратификуваа пристапниот протокол за НАТО

Канал5 - 12.07.2019

Со ратификацијата на пристапниот протокол за НАТО од страна на Чешката Република и Турција остануваат уште осум земји кои во нивните парламенти треба да дадат зелено светло за членството на Македонија во алијансата.

Уште осум земји до комплетна ратификација на Протоколот за НАТО

Алсат-М - 12.07.2019

Северна Македонија е сè поблиску до полноправно членство во НАТО. Протоколот за членство е ратификуван и во парламентите на Турција и на Чешка. Шефот на турската делегација во Собранието на НАТО, Осман Ашкин, на неговиот профил на Твитер напиша дека ...

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Канал5 - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската делегација во ...

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Алсат-М - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската ...

УТРИНСКИ ФОКУС: „Мој ДДВ“ и на Ајфон - Зелено светло за НАТО за Македонија

Фактор - 12.07.2019

* По 11 дена: И корисниците на ајфони можат да скенираат фискални за поврат на ДДВ Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека апликацијата Мој ДДВ веќе е достапна на Аpple store за корисниците на iOS.

Протоколот за НАТО доби зелено светло од Турција и Чешка

Макфакс - 12.07.2019

Пратениците од Турција и Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. „Големото Народно собрание на Турција го комплетираше процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.

Чешка и Турција го ратификуваа протоколот за НАТО

Н.Македонија - 12.07.2019

Парламентите на Чешка и на Турција синоќа го ратификуваа проколот за членство на Македонија во НАТО. – Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне целокупната стабилност и безбедност на Балканот, како и самата ...

Уште осум држави треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Мета - 12.07.2019

Турција и Чешка се последните две држави кои го ратификуваа протоколот за членство во НАТО на нашата држава. Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез ...

МАКЕДОНИЈА ЧЕКА: Уште колку земји треба да го ратификуваат Протоколот за НАТО?

Фактор - 12.07.2019

Уште осум земји треба да се изјаснат позитивно до комплетна ратификација на Протоколот за НАТО. Македонија е сè поблиску до полноправно членство во НАТО. Протоколот за членство е ратификуван и во парламентите на Турција и на Чешка.

Костадинов: Со вакво темпо на ратификација, до крајот на годината и официјално ќе станеме членка на НАТО (ВИДЕО)

Локално - 12.07.2019

„Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. Вчера, Чешка и Турција го ратификуваа Протоколот за пристапување на нашата земја во НАТО Алијансата.

Чешка и Турција во ист ден го ратификуваа протоколот за НАТО

Магазин - 12.07.2019

Вчера парламентот на Чешка го ратификуваше Проколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Ова се случува откако Турција го ратификуваше протоколот за прием на Македонија во НАТО,а веднаш потоа и Чешка го стори истото.

(фото) ШЕЌЕРИНСКА И ЗАЕВ: Двете ударни тупаници на Македонија во НАТО

Денешен - 12.07.2019

За само една година, стигнавме од покана за членство во НАТО до ратификација на Протоколот, направена од повеќе од две третини од земјите членки на Алијансата, објави вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска на Фејсбук.

СДСМ: Република Северна Македонија 30-та членка на НАТО, 20 земји-членки го ратификуваа Протоколот за пристапување

iPortal - 12.07.2019

Откако вчера парламентите на Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за пристапување на Република Северна Македонија во најмоќниот воен сојуз, вкупно 20 држави-членки го потврдија нашето членство во НАТО. – велат од СДСМ.

Останаа уште десет земји: Турција го ратификуваше Протоколот за НАТО

PressingTV - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција вечерва го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Благодарност до Турција за вечерашната ратификација на нашиот НАТО протокол! teşekkür ederim!, објави вечерва на својот ...

Протоколот за членство на Македонија во НАТО ратификуван и од Чешка

еМагазин - 12.07.2019

Протоколот за членство на Македонија во НАТО е ратификуван и во чешкиот Парламент. „Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне целокупната стабилност и безбедност на Балканот, а во исто време и самата Алијанса, ...

Костадинов: Македонија станува 30 земја членка на НАТО

24Инфо - 12.07.2019

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. Вчера, Чешка и Турција го ратификуваа Протоколот за пристапување на нашата земја во НАТО Алијансата.

Уште две земји го ратификуваа членството на Македонија во НАТО

Фактор - 12.07.2019

Народната Собрание на Република Турција и Парламентот на Република Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за пристапување на Република Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција го потврди на Твитер шефот на турската делегација во ...

Уште 9 земји до полноправното членство во НАТО – Турција и Чешка потврдија вчера

Нова ТВ - 12.07.2019

Турското Народно собрание и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската делегација во ...

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

Курир - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската ...

Протоколот за НАТО доби зелено светло од Турција и Чешка

Centar - 12.07.2019

Пратениците од Турција и Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. „Големото Народно собрание на Турција го комплетираше процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.

Уште осум држави треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Фокус - 12.07.2019

Турција и Чешка се последните две држави кои го ратификуваа протоколот за членство во НАТО на нашата држава. Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез ...

Турција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО

Мета - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција синоќа го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. – Благодарност до Турција за вечерашната ратификација на нашиот НАТО протокол.

СДСМ: Со ваквото темпо на ратификација, очекувано е до крајот на годината да станеме членка на НАТО

Опсервер - 12.07.2019

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. Вчера, Чешка и Турција го ратификуваа Протоколот за пристапување на нашата земја во НАТО Алијансата.

Остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во НАТО

Сител - 12.07.2019

По ратификацијата на протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО што го направија завчера Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во ...

Протоколот за НАТО доби зелено светло од Турција и Чешка

Точка - 12.07.2019

Пратениците од Турција и Чешка вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. „Големото Народно собрание на Турција го комплетираше процесот на ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.

Уште осум држави треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Либертас - 12.07.2019

Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез на Северна Македонија во НАТО-алијансата. Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја ...

Турција го ратификуваше нашиот пристапен Протокол за НАТО

Тера - 12.07.2019

Турција го ратификуваше протоколот за нашето членство во НАТО, а веста на Фејсбук ја објави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска. „Благодарност до Турција за вечерашната ратификација на нашиот НАТО протокол! teşekkür ederim!“, ...

Костадинов: 20 членки го ратификуваа Протоколот, стануваме 30 членка на НАТО

Скопје1 - 12.07.2019

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. Вчера, Чешка и Турција го ратификуваа Протоколот за пристапување на нашата земја во НАТО Алијансата.

Остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во НАТО

24 Вести - 12.07.2019

По ратификацијата на протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО што го направија завчера Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во ...

Турција и Чешка го ратификуваа протоколот за македонското членство во НАТО, остануваат уште 8 држави

CivilMedia - 12.07.2019

Турција и Чешка се последните две држави кои го ратификуваа протоколот за членство во НАТО на нашата држава. Чешка е 21-та држава која го ратификуваше овој документ и со тоа останаа уште осум држави, кои во нивните парламенти треба да дозволат влез ...

Шеќеринска до Турција: Тешуќур едерим!

Денешен - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција вечерва го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО. – Благодарност до Турција за вечерашната ратификација на нашиот НАТО протокол! teşekkür ederim!, објави вечерва на својот Фејсбук профил ...

Костадинов: Членството во НАТО е извесно и сигурно, 20 земји го ратификуваа Протоколот

Макфакс - 12.07.2019

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на прес-конференција. Тој истакна дека со ратификацијата на Протоколот од страна на ...

Остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во НАТО

Вечер - 12.07.2019

По ратификацијата на протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО што го направија завчера Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во ...

Костадинов: Еве што значат телефонските разговори на Заев со светските државници – со рекордно ниска невработеност до ...

Денешен - 12.07.2019

Со вакво темпо на ратификација до крајот на годинава ќе бидеме во НАТО. Еве што значат телефонските разговори и личните средби на премиерот Зоран Заев со светските државници, истакна на денешната прес конференција пратеникот и портпарол на СДСМ, ...

Чешка го ратификуваше протоколот за НАТО

Нетпрес - 12.07.2019

Освен Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. „Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне ...

(ВИДЕО) Еве ги резултатите на Зоран Заев: 20 членки го ратификуваа Протоколот, стануваме 30 членка на НАТО

Бриф - 12.07.2019

Прес конференција на Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ: “Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО.

Турција и Чешка го ратификуваа Протоколот за членство во НАТО

iPortal - 12.07.2019

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. Ратификацијата на Протоколот во Турција ја потврди на Твитер и шефот на турската ...

СДСМ: Со ваквото темпо на ратификација, до крајот на годинава влегуваме во НАТО

ТВ21 - 12.07.2019

„Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. Вчера, Чешка и Турција го ратификуваа Протоколот за пристапување на нашата земја во НАТО Алијансата.

Уште 8 земји треба да го ратификуваат протоколот за НАТО

Либертас - 12.07.2019

По ратификацијата на протоколот за членство на земјава во НАТО што го направија Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во Алијансата.

Костадинов: Членството во НАТО е извесно и сигурно, 20 земји го ратификуваа Протоколот

Точка - 12.07.2019

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на прес-конференција. Тој истакна дека со ратификацијата на Протоколот од страна на ...

Уште осум ратификации до полноправното членство на Македонија во НАТО

MakPress - 12.07.2019

По ратификацијата на протоколот за членство на Република Македонија во НАТО што го направија завчера Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во Алијансата.

Заев: Зборот важи, врвните национални и државни интереси се остваруваат

PressingTV - 12.07.2019

Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. Вчера, Чешка и Турција го ратификуваа Протоколот за пристапување на нашата земја во НАТО Алијансата.

Уште осум ратификации не’ делат до полноправното членство во НАТО

ММС - 13.07.2019

По ратификацијата на протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО што го направија завчера Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во ...

Заев: Имаме добри шанси за одлука за полноправно членство во НАТО во декември

Курир - 12.07.2019

Имаме добри шанси на 3 или 4 декември годинава да добиеме одлука за полноправно членство во НАТО, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој изрази благодарност до Турција и Чешка, кои вчера ја завршија ратификацијата на Протоколот за членство, ...

Еве ги резултатите на Зоран Заев: 20 членки го ратификуваа Протоколот, стануваме 30 членка на НАТО

Centar - 12.07.2019

Прес конференција, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ. Почитувани граѓани, почитувани новинари, Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО.

Уште осум земји треба да не поддржат за влез во НАТО

Фокус - 13.07.2019

По ратификацијата на протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО што го направија завчера Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република остануваат уште осум ратификации до полноправното членство во ...

Добри се шансите за одлука за полноправно членство во НАТО во декември, смета Заев

+инфо - 12.07.2019

Имаме добри шанси на 3 или 4 декември годинава да добиеме одлука за полноправно членство во НАТО, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој изрази благодарност до Турција и Чешка, кои вчера ја завршија ратификацијата на Протоколот за членство, ...

Костадинов: Еве ги резултатите на Зоран Заев: 20 членки го ратификуваа Протоколот, стануваме 30 членка на НАТО

iPortal - 12.07.2019

Прес конференција, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани новинари, Врвните национални и државни интереси се остваруваат, Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО.

Заев: Имаме добри шанси за одлука за полноправно членство во НАТО во декември

24Инфо - 12.07.2019

Имаме добри шанси на 3 или 4 декември годинава да добиеме одлука за полноправно членство во НАТО, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој изрази благодарност до Турција и Чешка, кои вчера ја завршија ратификацијата на Протоколот за членство, ...