TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Српска нарко банда пакувала кокаин во бетонски блокови- го шверцувала низ цела Европа

Телма - 26.11.2022

Кокаин од јужно-американско производство бил транспортиран со бродови преку холандското пристаниште во Ротердам. Српскта нарко банда која го организирала шверцот денеска е уапсена во повеќе држави во Европа, а беше откриен и начинот како се криел ...

Во меѓународна полициска акција:Белгиската полиција запленила 115 килограми кокаин

Вечер Прес - 26.11.2022

Околку 115 килограми кокаини скриен во бетонски плочи е запленет денеска во Белгија во градот Арлон, во близина на ликсембуршката граница, во рамки на меѓународна полициска операција „чија цел беше разбивање на српска криминална организација која се ...

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

Макфакс - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

Кокаинот го маскирале во бетонски плочи, во акција на српската полиција и Европол уапсена балканска дилерска група

Слободен Печат - 26.11.2022

Во меѓународната координирана акција на БИА, српското МВР, Европол и Евроџаст, запленети се над 100 килограми кокаин во вредност од над 10 милиони евра и уапсени се повеќе лица во ЕУ и Србија, објавија српските медиуми.

Падна наркомафија од Балканот: Повеќе уапсени во Холандија, Белгија и Луксембург

Независен - 26.11.2022

Во голема полициска акција уапсени се српски државјани за кои се претпоставува дека се дел од добро организирана криминална група која шверцувала 100 килограми кокаин. Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на повеќе од 10 милиони евра.

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

24Инфо - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

Н.Македонија - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

(ВИДЕО) Филмско апсење во Белград: Пронајдени 100 килограми кокаин

А1 On - 26.11.2022

Во голема полициска акција уапсени се државјани на Србија и БиХ за кои се верува дека се дел од добро организирана криминална група која шверцувала 100 килограми кокаин. Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на повеќе од 10 милиони евра.

Падна нарко-мафија од Балканот: Апсења во Холандија, Белгија, Луксембург

Канал5 - 26.11.2022

Во голема полициска акција уапсени се српски државјани за кои се претпоставува дека се дел од добро организирана криминална група која шверцувала 100 килограми кокаин. Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на повеќе од 10 милиони евра.

Кавачкиот клан изгуби 115 килограми дрога во Белгија

PressingTV - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

115 килограми дрога на Кавачкиот клан запленети во Белгија

Република - 26.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

Во Белгија запленети 115 килограми кокаин, вреден над 11 милиони евра

Centar - 27.11.2022

Полицијата во Белгија заплени околу 115 килограми кокаин сокриен во бетонски плочи како дел од меѓународна полициска операција чија цел е разбивање на српска криминална мрежа, соопшти белгиското правосудство.

Падна нарко-мафија од Србија: Апсења во Холандија, Белгија, Луксембург

Фокус - 27.11.2022

Во голема полициска акција уапсени се српски државјани за кои се претпоставува дека се дел од добро организирана криминална група која шверцувала 100 килограми кокаин. Вредноста на запленетиот кокаин се проценува на повеќе од 10 милиони евра.